Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 1.12.2021, svátek má Iva 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13146
Komentářů: 11275


MěřeníJan Kaplický jde dál Vlastní cestou – z Prahy zamířil na zámek Lednice

11.10.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Výstava Jan Kaplický - Vlastní cestou má pokračování. Po úspěšné exhibici v pražském Centru současného umění DOX, kde se pro velký úspěch prodloužila doba konání akce, se projekt přesunul do jízdárny jihomoravského zámku Lednice, kde jej návštěvníci mohou navštívit do konce letošního roku.

Koncepce výstavy zůstala v podstatě zachována, samozřejmě se musela upravit pro jiné prostory zámku. Miniatury realizovaných prací jako je mediální centrum na kriketovém hřišti v Londýně, makety návrhů, které jakoby nepocházely z tohoto světa, ale o to více by ho zpestřily, architektovy práce pro interiérové či šperkařské firmy a samozřejmě malá Národní knihovnička. Tyto objekty stojí na oblých stolech, které jsou podloženy růžovým kobercem – obojí typické pro Kaplického život. Nechybí ani kulatá bílá pohovka, ze které Jan Kaplický často poskytoval rozhovory, což tvoří další typické znamení tohoto významného architekta. Okolí těchto artefaktů lemují stěny s fotografiemi, které zachycují Kaplického soukromý i pracovní život v celé šíři. To vše mohou návštěvníci spatřit v útrobách lednického zámku, který nyní hostí původní projekt Jan Kaplický – Vlastní cestou. O jeho podobě jsme podrobněji informovali ZDE.
Na slavnostní vernisáži nechyběla Michaela Cibulková, která má velkou zásluhu na konání akce právě v interiéru lednického zámku a Eliška Kaplický s dcerou Johankou.

Pokud jste ještě nenavštívili výstavu Jan Kaplický – Vlastní cestou, tak se vám nyní naskýtá jedinečná šance. A pokud jste projekt již zhlédli v Praze, nebojte se vstoupit znovu. Útroby zámeckého interiéru mají přeci jen také něco do sebe a navíc mějte na paměti, že výstavní projekty vám poskytují unikátní zážitek, který nelze zaznamenat na žádné médium, ať už fotografické, filmové či rozhlasové. Proto obnovujte svůj prožitek, dokud máte možnost.

Jan Kaplický - Vlastní cestou
Zámek Lednice
Lednice na Moravě, 691 44
Výstava trvá do 31. prosince 2010.

Foto: Aneta &Simonková (archiv z výstavy z Centra současného umění DOX)


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0261 s