Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 1.3.2024, svátek má Bedřich 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníMinerva: Cesta za osudem i energií

13.10.2010   Michaela Wilhelmová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Minerva může být belgická automobilka, ale stejně tak římská bohyně moudrosti a řemesel. K té má tahle pravidelně se opakující výstava mnohem blíž. &Siroké spektrum přednášek chytne a nepustí každého, pro koho slovo "esoterika" neznamená rovnou škatulku na odstřel.

Zmateně se rozhlížím okolo. Skvělou atmosféru doplňuje kelímek se 100 procentní mrkvovou šťávou. Za pár grešlí byla hned u vchodu. Položka zdraví tedy splněna alespoň z části. A teď špetku mystiky. Stoleček na stolečku tu sedí věštkyně i věštci. Největší oblibě se těší samozřejmě karty, ale najdeme tu i paní čtoucí z kávové sedliny a samozřejmě z dlaně. Mužů - věštců - kupodivu není málo. Oči přebíhají. Koho by si měl laik vybrat? Soudit podle vzhledu je nesmysl, ale nejdůvěryhodněji působí stará vitální paní. Zajímá vás, jak taková věštba vypadá? Slovíčko věštba totiž není úplně na místě. Ať tomu věříte nebo ne, výklad karet dobré kartářky vás svleče do naha. Máte pocit, že osoba naproti vám najednou ví i to, co nikdy neřeknete vlastnímu manželovi. Je i není to pravda. Osobně mi připadá, že výklad vám nevyjeví budoucnost, ale spíše vám řekne to, co sám/a někde v duši víte, ačkoliv o této informaci nemáte v podstatě ani ponětí. Rozhodnutí bude vždy na vás. Z tohoto úhlu pohledu je kartářka lepší než psycholog. Výsledkem budete tak či onak překvapeni. A že běhá po světě spousty podvodníků? Určitě. Jen jsem zatím na žádného nenarazila.

Máte-li již plné zuby aktivit na poli ducha, posaďte se pasivně na přednášku. Zvláště dva dny probíhající akce tu nabízejí celou škálu zajímavých osobností. Letos například peruánského šamana, který hovoří o principech šamanského léčení, využívání peruánských bylin a na závěr nevynechá ani nefalšovaný šamanský rituál! Stejně tak si tu ale napravíte oči prostým, zcela nemystickým cvičením, nebo poklábosíte s Lubou Skořepovou. Mimochodem, patříte-li k jejím příznivcům, nenechte si utéct knihu Tajemné síly přírody, kterou čerstvě vydala.

 Juan Carlos Pacaya Gomez – Peru - foto www.minervazdravi.com

Sledovali jste v o víkendu pozorně televizi a v ní další závod Velké pardubické? &Spičkový žokej Josef Váňa, fenomén dostihových drah, opět nezklamal publikum a dojel si pro věnec, i když, takříkajíc o nozdry. Jak souvisí s esoterikou a Minervou? Také by mě to nenapadlo. Kdybych v jedné z postranních chodeb nenarazila na člověka více než zajímavého, sympaťáka Václava Blažejovského. Možná jste tu fotku již viděli, proběhla seriozním tiskem i bulvárem. Váňa vodící koně pod velkou, ve vzduchu visící pyramidu. Právě takovou, jakou můžete vidět o kousek níž. O barvy nejde a samozřejmě v přiměřeně větším vydání. Kolegové i konkurence se mu zprvu směje, ale Váňa nedá na tajemnou sílu dopustit. Není se co divit, prý i díky ní vyhrál Pardubickou již posedmé. Co působí na koně, funguje samozřejmě i na člověka. Jste bez energie? Sedněte si na chvíli pod jednu z Blažejovských pyramid. Relax, ticho, pusťte si muziku. Věřte nebo ne, vážně to funguje jako energetický doping. Váňa zkrátka ví, co dělá. A pokud vás trápí doma špatné zóny, nebo potřebujete některou z věcí jednoduše "očistit" strčte ji pod barevnou pyramidku, či si ji postavte doma na almaru. Kdyby nic jiného, máte originální dekoraci. 

 

Léčivé pyramidy Václava Blažejovského (foto autorka)  

 
Utekla vám poslední Minerva a chcete se podívat na další? Letos máte ještě dvě šance. 23. 10. 2010 od 10:00 do 18:00 bude Michnův palác hostit tak zvanou Malou Minervu. Na velkou se můžete těšit až 3.–5. 12. 2010. Kde? Jako vždy v Michnově paláci, Újezd 450/40, Praha 1 – Malá Strana. Programovou ochutnávku malé Minervy račte viděti níže:


Přednášky a semináře Malé Minervy se konají ve stejných prostorách jako při Minervě klasické. Vstup však není hlavním, ale postranním vchodem, tj. ze Všehrdovy ulice.

sál I


10:00–10:50     Maratová, Marie Chalupová: Proč jsme nemocní
Posilování imunity vodou, glukanovými přípravky z hlívy ústřičné, stravou a změnou myšlení.
11:00–11:50     Zdenka Blechová: Jak nalézt lásku k sobě a ostatním
Když pochopíme zákonitosti Vesmíru, které se nedají obejít, můžeme žít hodnotný život bez závislosti.
12:00–12:50     Břetislav Hlas: Afirmacemi k omlazení
Jak omladit tělo i duši pomocí afirmací.
13:00–13:50     Blaženka Mottlová: Zákony duchovní harmonie
Prostřednictvím zákonů duchovní harmonie vytváříme svět kolem sebe. Aby byl takový, jaký chceme, musíme tyto zákony znát a respektovat.
14:00–14:50     Mgr. Ivana Muková: Důležitost intuice před rokem 2012
Existuje spousta předpovědí pro rok 2012. Jak poznat ty důvěryhodné a nenechat se svést z cesty ke Světlu?
15:00–16:50     Helena Pěkná: Brána k přirozené moudrosti
Kdo chápe, co a jak ho ovlivňuje, zažívá štěstí a spokojenost. Jak toho dosáhnout pomocí technik a postupů Terapie přitahovacích polí?

sál II


10:00–10:50     Hana Körnerová: Milovat, to znamená i sobě lásku dát
Pokud vnímáš již sebe, není pro tebe tajemné nebe. Pokud znáš a víš, že skrýváš krásu, ty sám můžeš v sobě otevřít lásku. Je to nekonečný proud, který ti nahradí vše, co pozemského můžeš obejmout.
11:00–12:50     Robert Bretšnajdr, Míla Lněničková: Výživou k omlazení a uzdravení
Převratné informace o výživě, hladovkách a možnosti uzdravení, omlazení organismu.
13:00–14:50     PhDr. Ivan Hrabec: Překóduje se v roce 2012 naše DNA?
Universum cyklicky transformuje podle principů posvátné geometrie hmotný i nehmotný svět, tedy i lidskou DNA. Co se stane s lidmi v roce 2012?
15:00–15:50     Noira: Magická obrana a ochrana
Jak rozeznat kletbu a jak se jí bránit. Druhy černé magie a uřknutí. Odeklínací magie a magická očista. Jak mohou pomoci předkové, andělé a svatí.
16:00–16:50     Jan Pokorný – Janek: Seznamte se (nejen) s Jankem
Přednáška na téma seznamování v praxi s malým překvapením na závěr. Varování: Během přednášky může dojít k proměně z lovené zvěře v lovce. Účast pouze na vlastní nebezpečí!
 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0236 s