Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníPlzeň bude zase československá

15.10.2010   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Hudbě, filmům, divadlu, řemeslům, ale také jídlu bude patřit VII. ročník tradičního kulturního festivalu Česko-Slovenské dny v Plzni od 21. do 28. října 2010. Slovensko-český klub Plzeň ve spolupráci se Slovenskou agenturou pro cestovní ruch a Slovenským institutem v Praze na letošní ročník připravili bohatý program plný zábavy, kultury a tradičního umění.

Od 21. do 23. října bude možné v Plzni navštívit stánek Slovensko „Malá Veľká Krajina“ na Mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2010, který bude informovat o turistických destinacích celého Slovenska. V hlavním sále Domu kultury INWEST je připraven bohatý program, kde vystoupí slovenští umělci, mistryně Slovenska v moderní gymnastice předvedou akrobatické prvky, tradičně v programu zazní fujara, předvede se sokolnická skupina a také bude možné soutěžit o víkendové pobyty na Slovensku. Plzeňské divadlo Alfa bude hostit Městké divadlo Žilina s inscenací Žena z Minulosti, která získala několik cen. Příznivci sportu se sejdou na bowlingovém utkání „Češi versus Slováci“. Neděle 24. října se již tradičně ponese v duchu Ekumenických bohoslužeb ve staroslověnštině a slovenštině a také v duchu poutě Slováků do Plzně s doprovodným kulturním programem.

Začátek dalšího týdne od 25. října bude patřit uznávanému slovenskému festivalu EKOTOPFILM s ústřední myšlenkou trvale udržitelného rozvoje, který se uskuteční v přednáškovém sále Západočeského muzea.

Vrcholem letošního ročníku Česko-Slovenských dní budou oslavy 28. října, pořádané společně s magistrátem města Plzeň přímo v centru města. Prostor U Branky ve Smetanových sadech se promění v jedno velké „Česko-Slovenské tržiště“, kde budeme mít jedinečnou možnost ochutnat například „husacie lokše, halušky, pagáče, korbáče, borovičku, slivovicu i kvalitní slovenská vína“ a další tradiční gastronomické lahůdky ze Slovenska i Čech. Znamenitou atmosféru jistě vytvoří i několik slovenských a českých současných kapel, které se v krajské metropoli představí v průběhu oslav a festivalových dní. Programový závěr svěřili organizátoři Orchestru lidových nástrojů Bratislavského rozhlasu, který vystoupí 28. října v Měšťanské besedě.

Po celý festival budou vybrané Plzeňské restaurace pořádat Dny slovenské kuchyně a podávat tradiční Slovenské speciality. Již 8. října byla otevřena v Národopisném muzeu v Plzni výstava Slovenské dědictví UNESCO.

Bližší informace získají zájemci na www.children-fund.cz, nebo na tel. 371 427 585
Zdroj: MgA Iveta SochorováKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.042 s