Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 27.6.2022, svátek má Ladislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníCo dělat, když vaší bývalé spolužačce zabijí manžela?

25.10.2010   Aneta Šimonková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Mezi nejčtenější publikace z nakladatelství Motto patří detektivka Květiny na jeho pohřeb od Ann Granger. Začtěme se tedy do jednotlivých řádků a vydejme se pátrat s pomocí hlavní hrdinky po charakterech jejích blízkých z dávné minulosti...

Meredith Mitchellová se vydává se svým přítelem, inspektorem Markbym, na výstavu květin. Harmonický výlet zprvu ještě více ozvláštní setkání Meredith s bývalou spolužačkou Rachel. Z počátečního nadšení ovšem Meredith vystřízliví. Rachel se stala trošku snobskou a povrchní, a proto se konverzace značně omezuje. Její manžel ale působí sympaticky, proto zde existuje důvod, proč seznámit dvojici i s Markbym a třeba něco podniknout. Přichází ale další překvapení. Dvě bývalé spolužačky najednou nachází přeci jen něco společného, ovšem není to to, o čem se dá sáhodlouze mluvit. Markbyho a Rachel totiž v minulosti spojoval vztah manželský, na který ovšem oba s nadšením nevzpomínají. Ve vší zdvořilosti se ale čtveřice přeci jen domluví na společném večeru, kde si při pár sklenkách popovídají. Než ovšem dojde k onomu posezení, tak se manžel Rachel o něco píchne. Nejspíše trn z nějaké květiny, domnívá se. Postupně mu je však nevolno, špatně dýchá, a tak se rozhodne se svojí ženou odjet domů. Zdravotní stav se ale horší, a tak ostatní raději volají lékaře. Do jeho příjezdu ale muž zemře. Před tím se ale snaží Markbymu něco sdělit. Ví snad, kdo je jeho vrah? Chce ho varovat? Minulost bývalé spolužačky Meredith a bývalé ženy Markbyho zjevně není tak čistá a špinavost překrývá svět luxusu a přepychu.

Napínavá detektivka s možná předem odhadnutelným koncem. Rachel je přece mrcha, která nejdříve odpudila prvního manžela a druhého možná ne svoji rukou také odstranila. Vše ale není tak jednoduché, jak se zdá. Peripetie, do kterých se Meredith s Markbym dostanou vydají na další příběh. Při čtení jednotlivých kapitol nejen hádáte, kdo v knize tolik řádí, ale máte obavy, zda-li to Meredith, Markby anebo i Rachel přežijí.

Granger Ann: Květiny na jeho pohřeb, Motto, 2010.Foto obálky: nakladatelství Motto


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0372 s