Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 26.2.2021, svátek má Dorota 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 504
Registrovaní čtenáři: 513
Publikovaných článků: 13021
Komentářů: 11212


MěřeníJaké muže najdeme na internetu III.

25.03.2004   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Seriál o internetových mužích zakončuje kategorie antilovec s druhy - filosof, vtipálek a umělec.

(klikni) Antilovec – Filosof

Filosof by se rád třeba i seznámil, ale je prostě tak vybaven, že to v jeho případě na internetu nelze. Dokáže se plamenně rozhovořit o problematice terorismu, zato, když se ho dívka zeptá na to, kde vlastně pracuje, odpoví ji vzletně: „Každý někde pracujeme“. Filosof se sám zamotává a utápí ve svých myšlenkách a sex s dívkou mu je stejně odporný jako špatná kniha. Rád by navazoval něžná přátelství, v nichž po něm dívka nebude chtít víc, než plamenné vyznání. Všechno fyzické je mu vzdálené a protiví se mu a často s láskou mluví o tom, že ho nikdo vůbec nechápe, že je to s ním složité, že on to ví a proto musí zůstat navždy sám. Občas se najde hodná dívka, která se mu snaží dokázat opak, ale skončí to fiaskem a jejím nervovým kolapsem. To ale milého filosofa utvrdí v tom, že měl pravdu. Jsou to lidé, kteří nepochopili, že i do přátelství se musí něco investovat a očekávají, že stejně jako se dá ožvanit /s odpuštěním/ nový film, stejně tak se dají „okecávat“ lidské vztahy. Filosof je v podstatě velmi neškodný, jen si nesmí žena dát za úkol, že mu pomůže, je lepší si ho nevšímat a nebo ho nechat, ať si najde podobně postižené jedince, mezi kterými se dozajista sobecky vyjádří. Filosofové nejsou totiž nic jiného, než ve skutečnosti povrchní sobci, kteří mnohdy bojují s různými komplexy a nedostatečnostmi, jenž se rozhodli napravovat životní křivdy a k tomu si hledají na chatech vhodné oběti. Filosof má občas i světlejší chvilky, kdy se vymaní ze svých úvah a dokáže se i celkem normálně bavit s ostatními.


Antilovec - Vtipálek

Tomuhle chuděrkovi kdysi někdo pošeptal, že je vtipný a od té doby vsází veškerý svůj projev na chatech na všelijaké opisované a občas vymyšlené fórky. Nikdy nic nemyslí vážně, ale jakmile se ho dotknete, vycení zuby jako rotvajler. Nemá rád, když si z něj dělá někdo legraci a zvláště je háklivý na své sexuálno. Zatímco ženě vtipně sdělí, že si courá ňadra v polívce, kdyby mu ta samá odpověděla, že těch jeho deset cenťáků, není taky žádný zázrak, urazí se a nasadí všechny prostředky, aby dotyčnou vystrnadil z místnosti. Některé ženy přistoupí na jeho styl konverzace a to budou pak jeho „nej“ kamarádky, ty ostatní v lepším případě „krávy“ bez smyslu pro humor. Ovšem i tyto kamarádky ho budou brát nevážně a přímo asexuálně. Navíc vtipálek si neuvědomuje, že fekálními historkami může zaujmout přiopilé štamgasty v hospodě, nikoliv ženské duše. Zřejmě bude ale právě vtipálek iniciátorem tzv. „ srazů místností“, kdy se bude divit, že zatímco on je tak zábavný, většina dívek upírá pozornost na jinak vcelku nenápadného a nesmělého mladíka. To ho opět donutí urazit se. A celou noc po srazu bude napínat mozek, aby vymyslel, co největší počet nactiutrhačných fórků na dotyčného mladíka. Dozví-li se, že onen chlapík dokonce navázal známost s některou z děvčat, které se vtipálkovi líbí, bude jeho osud zpečetěn a může si hledat jinou chatovací komoru. Vtipálek totiž umí ze všeho nejvíc závidět, mstít a urážet. Pokud ale narazí na super „vtipnou“ dívku, tedy stejného ražení, mohou spolu vytvořit celkem zajímavý pár, kde bude asi vládnout lehce italská domácnost.


Antilovec – Umělec

Umělec je člověk plně pohroužený do své tvůrčí práce a proto nestíhá sledovat, co se děje kolem něj. Nejradši vypráví o svých abstraktních obrazech a pokud mu ostatní nerozumí, stahuje se do svého světa. Není to typ, co záměrně ubližuje, dokonce není sám o sobě ani sobecký, ale sobeckým z něj dělá jeho záliba. Také nad vším přemýšlí, ale zatímco filosof nad svým životem, umělec donekonečna rozebírá a vysvětluje své umělecké záměry. Ano pro dívky je to téma atraktivní, stejně jako tito muži atraktivní ve skutečnosti bývají, ale pak když se dozví, že ho minulá partnerka opustila kvůli tomu, že si jí vůbec nevšímal a ještě se občas spustil s „modelkami“, které se cítily osamělé a on jim prokázal službu, přičemž svou partnerku ale stále hluboce miloval, pravděpodobně zabrousí do jiných vod. Umělec nehledá žádného člověka, ale své vyjádření a styl. Ženy jsou pro něj krásné a inspirativní, ale staví je na jakýsi nedosažitelný piedestal, i když do určité míry dokáže být stejně milý a družný jako lovec- Casanova, ale nesmí mít v té době něco umělecky „rozpracované“. Rád se staví do role člověka, který naslouchá a hlavně neloví, nechává se od žen „lovit“ a dokonce mu ani nevadí, když ho používají jako hadr na nádobí, který posléze vyhodí. Dokáže jim být za to vděčný a vzpomínat na ně s láskou. Jeho ústředním problémem je konverzace. Mluví jen sám o svých zálibách, přičemž na konkrétní dotazy odpovídá s určitou záměrnou rouškou tajemství. Kdo se s ním baví, nezjistí ani po třech hodinách, kde vlastně žije, ačkoliv bude vědět, že do té doby namaloval třicet obrazů a napsal pět knih. I když mu nějaká intelektuálka možná podlehne, brzo vystřízliví, až svého tajemného umělce potká oděného v teplákách ráno v samoobsluze.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Matt69 - 25.3.2004 - 1:32

A ZASE žádná pozitivní kategorie??? Jímá mě podezření, že to může být docelka dobře tím, že je Martina Bittnerová natolik vybíravá a má natolik excentrické, výstřední choutky, že si prostě nevybere. Adekvátní protipól k ní zřejmě ani neexistuje... :-))))

Od: ttaammaa - 26.3.2004 - 6:15

Dobrá trefa
Martino,opravdu povedené.Jestli kolega hledá pozitivní kategorie,tak asi správně nepochopil co se zde snažíš sdělit a v jakém duchu byl napsán.To je ovšem jeho problem,já ti za sebefandim a jdu ti zlepšit průměr.

Od: Igor Indruch - 26.3.2004 - 22:28

Nesahat na tepláky!
Teda vážně nechápu, co je špatného na teplácích, respektive na tom, chodit v nich nakupovat do samoobsluhy. Jediné, co opravdu opovrženíhodné, je chodit nakupovat ráno. Každý pořádný umělec totiž minimálně do oběda vyspává. Ledaže by to bylo po prokalené noci, pak jo. Pokud došly lahváče.

Od: Igor - 26.3.2004 - 22:32

Chodit v teplákách není vůbec zavrženíhodné, zde ale myšleno, že rozespalý umělec v teplákové soupravě dívčí srdéčko a hormony příliš nerozpumpuje:-)

Od: Igor Indruch - 26.3.2004 - 23:23

A proč by taky měl?
Jak už jsem řekl, rozespalý umělec jde do sámošky ráno jenom tehdy, když mu suší, má kocovinu a potřebuje vyprošťováka. V takové situaci nemá na žádnou babu ani pomyšlení. I kdyby to byla Gina Lolobrigida v době své největší slávy!

Od: Lovec :o) - 27.3.2004 - 7:53

No ježiš jsem uchvácen doufal bych že je to sranda ..moc lidí se na to že je to sranda nevyjadřuje. Ještě že nejsou všechny ženy jako autorka.Asi bych se na to vykašlal a jen chlastal.Jo je lepší si radši nějakou koupit člověk si nemusí přemýšlet nad tím jak má vypadat , protože stejně po čase zjistí že je vlastně pro každou jen chodící peněženka. Samo že to žádná nepřizná vypadaly by jako "Antilovkyně".

Od: Jana - 31.3.2004 - 9:28

Názor
Hodnotím až nyní, a to celý cyklus. Myslím, že je to moc vtipný, a přesto třeba i poučný. Ráda bych, kdyby autorka napsala podobný cyklus i na ženské "identity", to by mohlo být taky dost zajímavý. Všem, co psali komentáře (u všech dílů): možná jste nepochopili, že lidí, kteří se vážně seznamují via internet je taky dost, ale o těch to fakt není. Sloužím jako příklad - seznámila jsem se na internetu, jako důsledek jsem tři roky vdaná a mám ročního synka. Manžel je myslím úplně normální a mám ho moc ráda. Přesto se mi seriálek moc líbil.... :o)

Od: Míša Nováková - 13.5.2004 - 8:48

černá a bílá
Ahoj Martino,tvé články jsou fakt dobré,skoro bez výhrad-pro mě,ale víš co mě naučil život???Bohužel mě naučil(učí a bolí to),že nic není jen černé a nic není jen bílé!!!I já bych to raději viděla takhle moc jasně,ale to by asi nebyl ten pravý život!!!Hodně zdraví,sil a energie,přeje kamarádka Míša

Od: roman - 4.8.2004 - 23:58

je mi tak trosku smutno
tak teda opravdu nevím co říct.Na internetu již působím delší dobu a vážně nevím, zdá se mi, že dělit lidi do urcitých skupin které zde vyzněli je dost povrchní.Ano musím uznat,že některí lidé chodí na internet přesně pro veci které zde v článcích byli popsány,ale znám spoustu lidí kteří skutečně chodí jen pro seznámení a navázání hlubších svazků.Třeba to je jen neznalostí autorky možná jen místnostma,které navštívila,ale pravděpodobně jen tím co si z toho chtěla vzít.

Od: Martina - 5.8.2004 - 10:03

Proč to brát tak dramaticky, bylo to míněno jako recese... A když člověk odmyslí těch pár normálních jedinců, exoty se to na netu jen hemží... Mimochodem se možná vrátím k myšlence - Jaké najdeme ženy na internetu

Od: Heřman Umělecký - 18.8.2004 - 15:10

jsou to dobré články
na ženu, která se jejich napsáním dopustila většiny negativ, která "vyšťourala" spolu s každou škatulkou, ale beru to, občas je to vtipné i výstižné, vlastně je to zpověď a ty se mi líbí. Na jednu kategorii jsi ale dozajista zapomněla: opravdový vtipálek, totiž ten, který cokoliv napíše, myslí to z legrace, na chatu nebere vážně nikoho a nic, včetně sebe, tento člověk má sklon lidi vmanipulovávat do situací, myšlenek a polemik, do kterých se nikdy dostat nechtěli, ale najednou zjistí, že jsou jejich součástí, jakákoliv výtka, argument, či protilátka proti opravdovému vtipálkovi není možná, protože vše myslí z recese nebo legrace, takže pokud se proti němu ohradíš, jedná se o tvoji nechápavost a nedostatek smyslu pro humor či nadsázku, yay

Od: Alcator - 16.11.2004 - 15:38

Proč tu není žádná pozitivní kategorie? To je přec
Říká se, že 95% všech vynálezů, objevů a zlepšováků mají na svědomí muži. Je to dáno kdoví čím, možná tvořivostí, možná leností (raději budu týden vymýšlet otvírák na konzervy, než abych ji musel 10 minut otevírat nějak "jinak") - každopádně muži jsou tvořivější. Ženy možná dokáží sem tam přijít s nějakou obzvláště originální kombinací svršků (růžové punčochy pod zelenou sukní apod.), ale to je tak všechno.

No, a nyní si tedy vezměme ctěnou autorku, která tak brouzdá po internetu, a zamysleme se, kde asi tak zakotví. Je to jasné - zakotví někde na chatu, neboli "v plkárně". Ženy jsou na plkání vybaveny dobře, dokonce jsou geneticky naprogramovány, aby denně řekly o několik tisíc slov více než muži. Takže plkárny jsou pro ženy to pravé.
Naproti tomu na serverech, orientovaných na Výtvory (například na serverech, kde lidé zveřejňují své povídky, básničky, kresby, malby atd.) jsou ženy v drsné menšině.

Není proto divu, že autorka na plkárnách nalézá zásadně muže, kteří se "živí" mletím pantu, vždyť od toho ty CHATy jsou!

Jenže opravdový muž nemá potřebu PLKAT. Opravdový muž chce TVOŘIT. Ne náhodou se říká "postavit dům, zasadit strom..." - to jsou tvůrčí kroky (možná v případě stromu nepříliš praktické, ale něco se tím tvoří a má to trvalou hodnotu, vydrží to dlouho). Naproti tomu CHAT? Něco napíšete - a za půl hodiny to zmizí v nenávratnu skrze dolní okraj okna prohlížeče :-)

Vážená autorko, toto samozřejmě nemyslím úplně vážně, dělám si z vás (na váš účet) legraci stejně, jako si vy děláte legraci z mužů. Nicméně trocha pravdy v tom je: Mnohokrát jsem potkal ony muže LOVCE, VIZIONÁŘE a ANTILOVCE, o nichž mluvíte, dokonce jsem potkal i muže "Fekální-ústa" a "Nihilistický dement"... ale potkávám je zásadně na kecacích serverech. Naštěstí je ale internet dost velký na to, aby v něm bylo místo i pro opravdové muže. Jen se musíte připravit na to, že opravdového muže bude zajímat, co umíte vytvořit a jak si umíte výtvorů vážit - makeup či švitoření jej tak maximálně pobaví.

S přátelským pozdravem "Jestli si chcete některá zašukat, ozvěte se" ;-)

-- Alcator

----- Příklad serverů, kde se TVOŘÍ: -------
[www.pismak.cz] [www.dracidoupe.cz] [www.sourceforge.net]

P.S.: (Pozdrav není myšlen vážně, jsem šťastně zadaný.)

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.242 s