Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 11.8.2022, svátek má Zuzana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13257
Komentářů: 11310


MěřeníLesby k pohledání? KomiksFEST! má pro každého něco...

27.10.2010   redakce   Komiks   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pátý ročník mezinárodního festivalu KomiksFEST! začne již v sobotu 30. 10. Open party v MeetFactory a uzavře se 6. 11. celodenním programem v Experimentálním prostoru Roxy/NoD, kde budou udělena i komiksová ocenění Muriel. Mezitím na patnácti místech po celé Praze v návaznosti na tradiční motto festivalu Komiks unlimited dojde k promísení komiksu s divadlem, filmy a výtvarným uměním.

KomiksFEST! je totiž určen nejen hardcore komiksářům, ale všem, jejichž životů se komiksové vlivy dotýkají. Jako každoročně dojde i nové komiksy, autogramiády, besedy a přednášky.

Poníci, pravda a láska zvítězí…
Z rovných deseti výstav v rámci boje proti podzimní depce vybíráme něžný trojboj M.A.D. – Snové krajiny komiksu. V Novoměstské radnici pak bude sveřepě čekat slovinsko-lotyšsko-ukrajinský Divoký východ. Z Berlína se hlásí umělec Luděk Pešek Pachl a jeho Pravda a láska by už k***a konečně měly zvítězit nad lží a nenávistí. Dvojvýstava je věnována i nejlepším domácím komiksovým autorům Jiřímu Grusovi a Lele Geislerové. Eroticky polechtá vaši představivost tématická komiksová výstava Phantastyx (a to nemluvě o Angelice a vozíčkáři od malíře a performera Michala Singera). Domácí Honza Bažanta a přátelé z Hura.cz vezmou vše poněkud s nadsázkou, o čemž vypovídá i název jejich výstavy Komiks is my Ponny. Polovina cenami ověnčeného týmu Džian Baban/Vojtěch Mašek pak představí jednodenní Chybu a slavný Emmanuel Guibert (Alanova válka) nás provede po Japonsku.

Koule, krychle a jiné případy
Promítané filmy se ponesou většinou v animovaném duchu. Dojde například na poslední snímek provokatéra a humoristy Billa Plymptona (Your Face, Guard Dog) Idiots and Angels. Proběhnou i ozvěny AniFestu a bude se možno seznámit s prvními záběry právě natáčené adaptace známé české komiksové trilogie Alois Nebel.
Velmi se letos rozrostou především divadelní adaptace komiksů. Velké putování Vlase a Brady podle již téměř legendárního komiksu umělce Františka Skály. Undergroundová stálice Pixy, nejslavnější česká superhrdinka Octobriana či JožkaLipnikjebožíčlověkaneumílhát! od dvojice Baban/Mašek.

Pro mnohé jsou ale nejočekávanějšími okamžiky KomiksFEST!u možnost se poprvé setkat s novými komiksy a navštívit autogramiády jejich autorů. V čele je oprávněně dlouho vyhlížený druhý díl komiksu 130 s podtitulem Hodní, zlí a oškliví od Nikkarina, dále bizarní příběhy Jaromíra Plachého Koule a krychle či výroční speciál uznávané revue Aargh! k jejím desátým narozeninám. Vyjde i další Alanova válka, česká novinka Egypťan a Lesby k pohledání uznávané autorky Rodinného ústavu Alison Bechdelové.
Stačí?

Více na www.komiksfest.cz
(obrázek tamtéž)


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0213 s