Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 9.12.2021, svátek má Vratislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníTalentovaní návrháři se představili v galerii DOX

31.10.2010   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Shooting Stars. Tak se v zahraničí označují mladí talenti, kteří před sebou mají slibnou kariéru. Když mezi tato dvě slova přidáte fashion, je zřejmé, že se jedná o perspektivní návrháře oděvních produktů. A právě ti tuzemští se představili v Centru současného umění DOX.

Výtvarný zážitek. Tak lze na první dobrou charakterizovat kolekce čtyř semifinalistů letošního ročníku Shooting Fashion Stars. Zuzana Kubíčková, Zuzana Sedmidubská, Mirka Tavalašková a značka DVOJITÁ vnesou svěží vítr na českou oděvní scénu.

Zuzana Kubíčková předvedla kolekci „Cestovní obleky“. Nenechte se mýlit, nejedná se o klasické cestování, tak nečekejte outdorové nebo jiné volnočasové oděvy na „čundr“. Zde se představuje snění. Snění jako forma cestování. Prostor, ve kterém neplatí společenské konvence. Přeneseno do oděvů, spodní prádlo je jeho nejintimnější částí, kterou spatří jen málokdo. Ve snu ale platí úplně jiná pravidla, všechno je povoleno… Modelům dominuje krajka, která evokuje křehkost a její vrstvení vytváří jakési slupky.
Zuzana Sedmidubská využila BIO trend. Její oděvy se skládají z pruhů, které obepínají tělo a tvoří modely podle svých zákonitostí. Dominují světlé, krémové, béžové tóny, doplněné olivově zelenou a oranžovou. Kolekce STRIPES je vyrobena z bio bavlny barvené bylinami, bio mírumilovného hedvábí, pleteniny z bio bavlny a plyše vyráběného z PET lahví. Při výrobě byly použity bavlněné nitě a ctěna „bezodpadová“ filosofie kolekce. Kolekci doplnily šperky z pastelek Kateřiny Matěchové.
Yunnan - tak zní název kolekce Mirky Talavaškové. Že vám název evokuje asijský výraz? Správně. Mirka Talavašková se během své stáže v Paříži inspirovala knihou, která popisuje minoritní subkultury čínské provincie Yunnan. Modely propojují prvky Dálného východu s evropskými střihy. Efekt umocnily doplňky v podobě šperků od Kláry &Sípkové.
A nakonec tu máme jedno návrhářské duo. Jan Zeman a Veronika Průšová stojí za značkou DVOJITÁ. Ta přinesla čistotu, kterou evokovaly geometrické prvky. Modely využívají průhledy a průstřihy, které tvoří napětí s konstrukcí oděvu. Celkový charakter kolekce tvoří silueta s pevnými tvary, vzhled oproštěný od přebytečných, podporujících prvků, usilující o stylovou čistotu.

Každá z předváděných kolekcí byla inspirována jinou skutečností, jiným vjemem, jiným cítěním. Přístup k tvorbě každého z návrhářů je také velmi odlišný. Doprovodná videa Daniela Pietruchy navíc v letošním roce poprvé nevycházela z kolekcí, ale tvořila samostatný příběh. Přesto se nám podařilo vytvořit jednu kompaktní show, o které odcházející návštěvníci hovořili v superlativech“, komentuje úspěšný večer Janina &Slemínová, producent projektu. “Jsem velmi ráda, že jsme mohli letošní show uskutečnit v tak specifickém prostoru, jakým je centrum DOX. Esence všech předváděných kolekcí promíchaná s duchem prostoru a příběhem doprovodného videa dopřály divákům zajímavý pohled na módu z více rovin“, dodává OLO, creative director projektu SFS.

Módní show uzavřela kolekce The Unrelated Twin II. Pavla Ivančice, který se představil jako speciální host projektu. Kolekce reprezentovala Českou republiku už na EXPO Shanghai 2010 a v Čechách byla prezentována poprvé. „Nepříbuzné dvojče“ řeší otázku lidské identity, zpracovává téma unifikace versus individualita. Většina modelů je tak rozdělena vertikální linií do dvou částí, které spolu komunikují. Rozdílné barevné plochy a volány tvoří základní vizuální prvky kolekce. Základní barevností je černá, bílá a červená s dominující striktní siluetou, která potlačuje křivky lidského těla. Výsledkem jsou modely jako minimalistická kompozice relativně nesourodých oděvů.
Doprovodný program SFS 10 oznámil zahájení cyklu fashion workshopů zaměřených na témata spojená se zakládáním, tvorbou a rozvojem módní značky. Workshopy jsou určeny pro studenty, začínající designéry a další zájemce o obor. Tématem prvního workshopu je módní fotografie a její využití. Workshop se bude konat pětkrát ročně. Pokud se budete chtít zúčastnit, sledujete aktuality na sfstars.cz.

Přípravy akce (Foto: Aneta &Simonková)

Slavnostní večer (Zdroj foto: Phoenix Communications a.s.)

 

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0308 s