Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 1.12.2021, svátek má Iva 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13146
Komentářů: 11275


MěřeníNadace Terezy Maxové opět pomáhá dětem

07.12.2010   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Daniela Peštová, Pavlína Němcová, Osmany Laffita, Karel Poborský či Radek &Stěpánek. Ti všichni podpořili Nadaci Terezy Maxové nejen svojí účastí na velkolepé přehlídce, která se koná každý rok. Na ní se jako zvláštní host objevil návrhář Francesco Scognamiglio, který obléká i Lady Gagu nebo Madonnu. Nových aktivit má ale nadace mnohem více.

Velkolepou každoroční módní přehlídku ozvláštní speciální host, kterého Tereza Maxová pozve. Letos se jím stal italský návrhář FRANCESCO SCOGNAMIGLIO, který odhalil kolekci podzim/zima 2010/2011. Kolekce proslulého návrháře nese název Symbolic sensuality (Symbolická smyslnost). Jeho kolekce je zároveň hrou, výzvou, studií a rozptýlením. Žena oděná do modelu Francesca Sconamiglia je hieratická a objevuje svoji estetickou identitu.
Coby jeho český kolega vystoupil OSMANY LAFFITA, který se posunul v čase trochu dál a představil kolekci jaro/léto 2011. Hlavní podstatou akce ale není odprezentovat atraktivní kolekce předních zahraničních návrhářských hvězd. Cílem přehlídky je spojit svět módy pro pomoc dobré věci – dětem, které nemohou vyrůstat v rodinném prostředí.


Tereza Maxová v modelu Francesca Sconamiglia. 
Letos se v rámci přehlídky Fashion for Kids hlavně oslavovalo, a proto si pořadatele zvolili jako heslo večera slovo „Celebration“. Slavily se například druhé narozeniny projektu TERIBEAR a při této příležitosti byla uvedena na trh již šestá limitovaná kolekce TERIBEAR zima 2010. Ta je od 24.11.2010 exkluzivně ke koupi v síti hypermarketů Interspar a supermarketů Spar. Kromě klasických upomínkových předmětů nebo třeba perníčků se objevují i edice navržené speciálně pro projekt TERIBEAR. V minulosti to byly produkty navržené Klárou Nademlýnskou, letos se objeví speciální sklenice v designu Ronyho Pleslem, uznávaným českým designérem skla.
 

Francesco Sconamiglio a Daniela Peštová

Výtěžek projektu je poukázán na podporu a rozvoj náhradní rodinné péče, zejména té pěstounské. Důvod k oslavě má medvídek TERIBEAR nejen kvůli svým druhým narozeninám, ale rovněž i proto, že se rozšířil kruh jeho příznivců o hráče Českomoravského fotbalového svazu – konkrétně 1. ligy a Reprezentace. Hráči se tímto zařadili do „charitativní ligy“ s dalšímy známými osobnostmi, kteří projekt již podpořily v minulosti.

Zleva: Tereza Maxová, Daniela Peštová a Pavlína Němcová
Dalším důvodem k oslavě bylo desetileté výročí projektů Adopce.com, který poskytuje pomocí webové stránky (www.adopce.com), telefonní linky a informační brožury individuálním žadatelům informace o formách a možnostech náhradní rodinné péče.
ING CB Fond Nadace, který podporuje již pět let projekty Nadace Terezy Maxové dětem v rámci vybraných grantů, byl vedle projektů Accenture Fond nadace a společnosti Synot dalším oslavencem na velkolepé INTERSPAR PRESENTS: FASHION FOR KIDS oslavě.

Jsem opravdu hrdá na to, že přehlídky Fashion for kids se staly prestižní a vyhledávanou charitativní událostí roku. Nicméně těší mě o poznání více, že doposud jsme díky nim zajistili 23 miliónů korun pro opuštěné a znevýhodněné děti. Tato částka bude letos opět významně navýšena“, uvedla Mgr. Terezie Sverdlinová, ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem.

O doprovodný program se postaral tým lektorů a studentů Dance Academy Prague pod vedením Yemiho A.D. a mezinárodně uznávaná zpěvačka a pedagožka Ida Kelarová. Velkolepé finále ale patřilo všem těm, kteří přispěli. Díky nim letos vybrala Nadace Terezy Maxové dětem 6 291 000 Kč, které budou použity na pomoc
opuštěným a znevýhodněným dětem.

Tereza Maxová a Yemi A.D.
O nadaci
Nadace Terezy Maxové zahájila již v roce 2004 úspěšnou sérii charitativních módních přehlídek, jež se konaly pod názvem „FASHION FOR KIDS“, a které vždy patřily k vrcholům módní scény v České republice:
(2004 kolekce Missoni, 2005 kolekce G.F. Ferré, 2007 kolekce Ellie Saab, 2008 kolekce Missoni, 2009 kolekce Vivienne Westwood).

Zdroj a foto: Blue Gekko
Foto: Jan Kolman


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0426 s