Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 27.3.2023, svátek má Dita 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13388
Komentářů: 11358


MěřeníDeset talentovaných dětí získalo Zlatý oříšek

05.01.2011   Anna Burdová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

O první místo ve zpravodajské soutěži o nejzajímavější informaci Nového roku se jako vždy utkal novoroční projev prezidenta, první miminko roku 2011, průběh a důsledky silvestrovského veselení a další. V tomto pomyslném klání poněkud zapadl Zlatý oříšek – soutěž mimořádně talentovaných dětí.

Desátý ročník projektu, který hledá mimořádně nadané děti ve věku od šesti do čtrnácti let, představil třicet finalistů. Nejen jednotlivci, ale i skupiny dětí, které se nějakým způsobem vyznamenali v nějakém oboru, se ucházeli o ocenění Zlatý oříšek a finanční odměnu deset tisíc korun.

Ačkoliv všichni finalisté prokázali, že jsou skutečnými jedničkami ve všem, čemu se věnují (svědčila o tom nejen řada vyznamenání a prvenství), Zlatý oříšek mohlo získat jen deset z nich.

Za zpěv a hru na cimbál získala Zlatý oříšek Kamila &Sošovičková (14). Za dovednosti v oblasti výpočetní techniky a výtvarnictví si cenu odnesla Anna Voříšková (15), autorka stránek pro děti www.folmici.cz.Také Miroslav Mrajca (13) dostal oříšek za uměleckou činnost - vládne technikou origami, skládání předmětů z papíru. Naděje českého krasobruslení Jana Coufalová (13) si pro cenu sice musela přijít o berlích, její úspěchy na dětských zimních olympiádách ale mluví za své. Agáta Kestřánková, další držitelka Zlatého oříšku, je již ve svých čtrnácti letech spisovatelkou.

Zlatý oříšek získal také dětský divadelní soubor TY-JÁ-TR, klavíristka a baletka Marie Viola Mojzešová (8), Aleš Poláček (13) za střelbu ze vzduchovky a malorážky, Radka Janků (11) za svou výtvarnou a literární činnost a za operní zpěv Patricia Janečková (12).

Nejen z přehledu vítězů, ale i ostatních finalistů, je vidět, že se česká kultura ani sport úpadku obávat nemusejí. Rostou nám tu další naděje, které nebudou obohacovat jen naši kulturu, ale třeba budou motivovat další generace k rozvíjení svých dovedností a duševnímu rozvoji.

titulka www.alik.idnes.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0377 s