Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 1.2.2023, svátek má Hynek 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13368
Komentářů: 11337


MěřeníZúčastněte se slavnostní premiéry filmu Nickyho rodina! Hrajte o lístky pro dva!

10.01.2011   redakce   Soutěže   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zajděte si s doprovodem na slavnostní premiéru nového film Mateje Mináče Nickyho rodina, který přináší dosud nezveřejněná fakta a svědectví o záchranné akci nemající v novodobé historii obdoby. "Nickyho rodina" odhaluje další peripetie osudů 669 českých a slovenských dětí, které zásluhou Nicholase Wintona přežily II. světovou válku. Buďte u toho!

Světová premiéra dokumentárního filmu s hranými rekonstrukcemi Nickyho rodina se uskuteční 20. ledna od 19 hod. v Kongresovém centru Praha. Mimořádnou kulturní událost můžete vidět na vlastní oči! V nové soutěži si pro vás Rozhledna připravila 2 lístky na premiéru!

Hra právě začala. Jako vždy, stačí zjistit odpovědi na tři otázky a poslat nám je na adresu redakce: soutez@webmagazin.cz. Tentokrát nebudeme ani potřebovat vaši adresu, stačí nám jméno, lístky budete mít připraveny přímo na akci. K mailu raději připojte telefonní číslo, ať vás můžeme o výhře informovat.

A nyní již otázky:

1.
Hlavní hrdina Nicholas Winton je skutečná postava, možná se na premiéru přijede i podívat. Kolik je mu let?


87 / 94 / 101

2.
Kolikaletý odstup máme zaokrouhleně nyní od doby, ve které se film odehrává?


50 let / 70 let / 90 let

3.
Věděla Wintonova manželka o jeho záchranné akci?


Ano / Ne


Odpovědi posílejte do 16. ledna na mail redakce! Přejeme hodně štěstí!


Nápovědu můžete hledat zde  (klikni)  či v článku níže.Před pár lety Matej Mináč a Patrik Pašš natočili dokumentární film NICHOLAS WINTON - SÍLA LIDSKOSTI o téměř zapomenutém příběhu záchrany 669 českých a slovenských dětí těsně před vypuknutím II. světové války. Její hlavní protagonista, dnes 101letý Sir Nicholas Winton, o tom více než půl století nikomu neřekl, dokonce ani své manželce.

Dnes je příběh záchranné akce známý po celém světě. Sir Nicholas Winton byl povýšen do šlechtického stavu královnou Alžbětou II. a americký Senát a Kongres ho ocenil rezolucí 583.

Milióny dětí zhlédly film Síla lidskosti v rámci vzdělávacích projektů, mnozí se rozhodli jít po Wintonových stopách a udělat něco důležitého pro náš svět. Vymýšlejí různé charitativní projekty, dokonce pomáhají zachraňovat podvyživené a nemocné děti v Kambodži a Africe.

100 000 českých dětí podepsalo petici, aby byla Nicholasi Wintonovi udělena Nobelova cena míru. Našly se desítky Wintonových dětí a dnes se jeho „rodina“ rozrostla na více než 5 000 lidí s jedinečnými osudy. Uvedeme jen několik příkladů zachráněných „dětí“ vystupujících ve filmu. Ben Abeles, jeden z předních amerických vědců, jenž vymyslel systém pohonu pro sondy Voyager a Cassini, které díky jeho systému mohly fotografovat a natáčet nejvzdálenější planety naší sluneční soustavy. Alice Masters – bývalá ředitelka Světového měnového fondu ve Washingtonu, Liesl Silverstone patří k předním osobnostem v oblasti umělecké psychoterapie, Dr. Renata Laxová je světovou odbornicí v oboru genetiky na Univerzitě ve Wisconsinu, Tom Berman je uznávanou kapacitou v problematice vodních zdrojů, Tom Schrecker spoluzakládal Reader´s Digest, Joe Schlesinger patří mezi nejznámější televizní reportéry kanadské televize CBC, Lord Alfred Dubs byl ministrem vlády Tonyho Blaira pro Severní Irsko, Hugo Marom patří ke světové špičce v navrhování mezinárodních letišť. Je až neuvěřitelné, že nebýt příběhu Wintona, ani bychom nevěděli, jaké světové osobnosti českého původu máme. Postupujete-li od jednoho jména zachráněného dítěte ke druhému, objeví se vzrušující osudy těchto lidí, kterým je dnes už přes 80 let. Tvůrci filmu se rozhodli, že nedovolí, aby se tyto nově objevené příběhy, spolu s novými fakty ohledně samotné záchranné akce a pozitivních aktivit studentů „ztratily“. Proto se rozhodli natočit film NICKYHO RODINA.

zdroj - 2media.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0234 s