Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 28.2.2024, svátek má Lumír 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníNa kytaru raz dva. A pěkně moderně.

11.02.2011   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Vyloudíte na kytarové struny stěží Skákal pes přes oves a možná ani to ne? Dejte šanci svému novému učiteli hry na kytaru, Vladimíru Novotnému. Za pár týdnů si již můžete drnkat s Red Hot Chily Peppers nebo doprovázet Oasis linoucí se z vašeho rádia!

Bez školního zvonění i přesně vymezených hodin se zakousněte do již druhé lekce hry na kytaru. U zejména pro mladší generaci "nudných" lidovek rozhodně nezůstanete. Autor se zaměřuje i na hity znějící na předních příčkách hitparád. Ostatně, vaším cílem je se naučit doprovázet písničky. Že vám to půjde jen tak podle knížky dost mizerně? Máte pravdu. Proto zároveň s učebnicí získáváte přístup k on-line hudební databázi, ve které si tréninkové hity pěkně z repráčků pustíte přímo při cvičení!

V teorii se hned od počátku vrhnete zejména na trénik PR a později i LR. Nebojte se, žádné public relations vás nečeká, PR je v publikaci zkratkou pravé ruky. Čeká vás hluboké zasvěcení do tvoření durových stupnic. Ale nejdřív zkouška. Když se řekne: Stupnice C dur - máte alespoň přibližnou představu, o čem je řeč? Pokud ne a nepatříte mezi učenlivé dobrodruhy, raději druhý díl zatím nechte spát v knihovně a pořiďte si první, s červeno černým obalem. 


S ostatními zatím zůstáváme u druhého modrého kusu. Ze stránek na nás pokukuje basová linka a triolové dělení not. Zní to jako hudební očistec? Nenechte se odradit. Autor se i pekelně znějícím termínům dokáže postavit s odlehčenou kytarou. A navíc, demonstrace na Lemon Tree od Fools Garden nebo All My Loving od Beatles, ale i třeba Pramínek vlasů od Jiřího Suchého zaručí, že paměť i zprvu tápající prsty učiní hudebnímu trapasu konce. 


O lidovém přístupu k "žákům" alias čtenářům svědčí občasné proložení textu smajlíkem. Styl vysvětlování se nechce srovnávat s klasickou učebnicí, protože při čtení řádek máte pocit, jako by Vladimír Novotný seděl s vámi u stolu, povzbudivě vás poplácával po rameni a lidově vysvětloval, co a jak. Právě tato maličkost, kterou možná leckterý zkostnatělý didaktik ohodnotí známkou 5*, však činí z jinak tenoučké Na kytaru snadno a rychle 2, výjimečnou publikaci. A mimochodem - vzadu na vás čeká slovníček akordů. Pěkně velký, ať se v něm neztratíte, až budete při hraní pátrat očima po berličce. 


Na kytaru snadno a rychle 2
Vladimír Novotný

Nakladatel: Motto
Počet stran: 32


Díl první 

 Titulky: motto.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Holan - 1.3.2011 - 23:03

Na kytaru snadno a rychle
Naprosto souhlasím, knížka je opravdu super :-). Já dávám naopak jedničku s hvězdičkou

Od: Madla - 23.4.2011 - 12:44

přidávám se k chvále
Obě knížky jsou super, děti hrají o 106 :-)

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0238 s