Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 25.6.2022, svátek má Ivan 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníAndělé

15.02.2011   Julie Kolocová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nakladatelství Metafora a titul Andělé od A do Z, neboli co všechno byste měli vědět o andělských energiích. Autorka Hazel Ravenová. Kdo z nás by nechtěl proniknout mezi tyhle bytosti, dotknout se jejich křídel a možná se i proletět nad lidskou krajinou?

Uvedený název nutně navozuje představu encyklopedického pojetí na dané téma. Co by tedy čtenář  očekával? Snad jejich podoby, ale určitě historii představ o nich, prožitky lidí na různé úrovni, symboliku, náhled do výtvarného a literárního umění, kde se téma andělů velice často objevuje. A zejména objasnění tohoto fenoménu, spolu s odkrýváním jeho kořenů, jak se během vývoje lidstva proměňovalmísto andělů v současném životě… Vedena oním encyklopedickým od A do Z v titulku jsem sáhla po této knize ráda, navíc naladěna předcházejícími populárně naučnými tituly z řady produkce výše zmíněného nakladatelství, stejný rozměr, stejný formát i výtvarné provedení, křídový papír,...(pojednání o kamenech, léčivých rostlinách, čakrách a další).
 
Stejně jako u předchozích najdeme přehledné členění do kapitol, mezi pro mne nejzajímavější patřila rozhodně Andělé v různých zemích (kořeny starozákonných andělů, ale i v kabale, islámu,...), jiný čtenář asi uvítá meditační části s poměrně dobře zpracovaným návodem, pohladí i spousta obrazového barevného materiálu, proto rádi přehlédneme drobné nedostatky korektur.

Ale co bude většině čtenářů chybět, je jakákoli zmínka o autorce. Dnešní čtenář je navíc dostatečně fundovaný k tomu, aby očekával, v takto nabízeném titulu, v rámci dosaženého stupně poznání "pojednání" objektivní, všestranné, všimněte si, záměrně neříkám vědecké, neboť co je v oblasti duchovna vědecké, a co ne. Jenže tady narazíme. V orientaci nám nepomůže ani doslov, a tak až při podrobném čtení pochopíme,že je kniha vlastně autorčiným vyznáním náboženskému hnutí NEW AGE. Nehodnotím, zda je pouze takovýto pohled to špatné. Ovšem pokud s tím budeme počítat! Vždyť i ti, kdo nejsou příznivci žádného náboženského vyznání, a tím NEW AGE je, ať se jim to bude líbit, nebo nikoli, se mohou obohatit.
 
Získat náhled do kořenů tradic minulé i současné společnosti může jenom prospět. A vůbec to neznamená, že máme-li jiný názor, nemohou nás křídla andělí ochránit. Možná, ale pravdu možná, je tomu právě naopak. 

Andělé od A do Z, neboli co všechno byste měli vědět o andělských energiích
Hazel Ravenová
vydalo nakladatelství Metafora v roce 2011

foto: titulka www.metafora.cz
, autorkaKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0375 s