Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníPříliš bulvární Karneval

05.04.2004   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zatímco v televizi běhá pravidelně v reklamním šotu domovnice Holubová po chodbách paneláku a poslouchá, co sledují její sousedé na kabelové televizi Karneval, tak obyvatelé klíčových oblastí, kde si lze nechat Karneval zapojit, nebo alespoň vyzkoušet „zdarma“, dostávají do schránek rovněž zdarma Karneval magazín, který se honosí podtituly společenský a programový.

Není mi ale vůbec jasné, čím tvůrci magazínu chtěli naplnit ono „slůvko“ společenský. Kromě několika užitečných stran Tv tipů jsem našla pouze dvě, které se věnují něčemu na způsob společenských témat. Nicméně zde se ukryla pod hlavičku „BULVAR“ a svému názvu plně odpovídají. Dozvíme se totiž, že Meg Ryanová se konečně odhalila ve filmu, že Lara Croft žije v celibátu a Kate Moss má skvělý módní styl. Zcela nesmyslně do kategorie bulváru pak byla zařazena celkem podstatná zpráva o novém pořadu „Clubovna“ na hudební stanici „Óčko“. Celkem ale chápu, proč jsou v magazínu laciné bulvární informace, ale nechápu, proč se divák nedozví třeba právě více o nově vysílaných pořadech. Nebo si redakce magazínu myslí, že diváci vyhledávají pouze bulvár a že jim články tohoto typu vlastně stačí? Tomu by ale musela odpovídat nabídka programů a nesměla by obsahovat kanály jako Discovery, nebo Animal Planet, které vysílají zajímavé a kvalitní dokumentární filmy.

V předchozích číslech magazínu se sice objevily celkem obstojné rozhovory a také stručné obsahy některých stálých pořadů, ty byly však tak špatně přeložené, že to neznělo snad ani česky.

Docela by mě zajímalo, pro jaké čtenáře je Karneval magazín určen, když se omezuje převážně na povrchní a nekvalitní zprávy. My zákazníci, ke kterým patřím i já, platíme snad celkem slušné peníze za kabelové služby na to, aby nám vydavatel předložil obsahově kvalitnější časopis, když už má potřebu se touto formou prezentovat.
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Daniel - 5.4.2004 - 10:48

Jo,jo,mám to taky ve schránce... Syčáci zdražili,tak sem si řikal,že třeba časák bude dobrej,noooooo sice sou někdy tvoje články rejpavý (což je ale fajn), ale je dobrý,že máš skoro vždycky pravdu...Aspoň já si myslim to samý

Od: PetrKaca - 7.4.2004 - 21:33

Snad to nebudete brát jako reklamu, ale dovolím si ozvat se za Karneval.
Magazín se od loňského roku hodně změnil. Maximum místa zde chceme věnovat programovým tipům (což se setkává s ohlasem), zbytek prostoru prezentaci nových i stávajících programů (novinek ve vysílání), informacím ze společnosti (Karnevalu) a také zprávám (bulváru?), pokud se pojí k programům a titulům v daném měsíci.
Máte pravdu v tom, že musíme pečlivěji vybírat právě doplňující články …a možná onen bulvár úplně vymizí. V tomto ohledu opravdu záleží na klientech Karnevalu. A proto děkujeme za vaše příspěvky.
Za Karneval, Petr Kacafírek, Neratovice

Od: Martina Bittnerová - 8.4.2004 - 18:19

To Petr Kaca - Možná by bylo nejlepší, kdyby Karneval nechal magazín jen jako programový, alespoň bychom byli toho ostatního ušetřeni. Takhle totiž jen lesklým papírem bez obsahu zvyšujete sobě náklady a nám.... no raděj nedomyslet. Nerozumím tomu, co mělo znamenat to- vaše příspěvky... Ale pokud je tím míněn text výše, tak ok. Mimochodem nejvíc na Karnevalu zbožňuju, když mi vypadává BBC Prime tehdy, když se na tento program chci dívat a nejen tento...

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0195 s