Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníS Jeffem Beckem kanadská písničkářka NEeMA

21.05.2011   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jeff Beck, jeden z nejlepších světových kytaristů, si při své české premiéře 23. června přiveze kanadskou písničkářku NeeMA . Aktuální druhé album Watching You Think jí produkovali Pierre Marchand a Leonard Cohen, který mimoto, že vychválil zpěvaččin charismatický hlas a styl, namaloval její portrét na obal desky. Impuls? Potřeba? V každém případě to přijde jednou za život. Když to ovšem přijde...

Že uhranula Leonarda Cohena je víceméně jeho věc, ale kdo slyšel hlas kanadské divy, kdo si trochu rozebral její styl, kdo lehce poodkryl šátek, přehozený přes nůši plnou jejích čarodějných hudebních kořínků, zdrojů, z kterých vychází a přihodí její projev, musí její koncert slyšet naživo. Český posluchač ještě příležitost neměl. Teď ano. Cohen je z rodu dědků, co vědí o životě dost. Nemám jediný důvod se divit, proč si vybral tuhle chráněnku. Čert ví, odkud jí to zpívá. Nezbývá, než koncert doporučit.

V písních NEeMA míchá nenásilně prvky rocku, folku, popu i jazzu do autentického tvaru, který dýchá emocemi. NEeMA, jejíž předci pocházejí z Libanonu a Egypta, od vydání prvotiny Masi Cho v roce 2006 absolvovala několik turné po Kanadě, Irsku, Austrálii, Velké Británii i USA. K vrcholům její kariéry patří také dva vyprodané koncerty na Montreal International Jazz festivalu, účinkování na Electric Picnic festivalu v Irsku, Winterfolk festivalu v Torontu a na Canadian Music Week. Masi Cho byla tak nominována na cenu MIMI – Montreal International Music Initiative. Kromě hudby se věnovala také práci s dětmi bez domova v Egyptě nebo s původními obyvateli Kanady.

O samotném finále 23. června jsme už psali. Dá se říct, další splněný sen. Jeff Beck se pohybuje mezi žánry už dávno. Příbuznou muziku od hlavní hvězdy večera a jeho předskokanky lze tedy očekávat. O to zajímavější bude polarizace mezi mužským a ženským vokálem. Jsem zvědav kdo předvede větší cit pro věc. 14. místo žebříčku nejlepších kytaristů historie u Jeffa Becka,. Předskokanka, cestující velmi přirozeně mezi hudebními šuplíčky. Vizitka, která zve.

Vstupenky v cenách od 799 do 1.799 Kč jsou k dostání v síti Ticketportal a Ticketpro.

Zdroj textu i fotografie Jiří Sedlák, ArtsMarketing CZ
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0294 s