Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 9.12.2021, svátek má Vratislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníTo bude Itálie! Oslavte s Drupim nebo Emanuelem Ridim italsko-české přátelství.

19.05.2011   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Prahu čeká první ročník Festivalu italsko-českého přátelství. 2. června se na Staroměstském náměstí sejdou Drupi, Emanuele Ridi nebo Michal David, aby společně představili přednosti obou zemí. A co se bude prezentovat? Víno, pivo, jídlo a... ženy.

Italové k nám jezdí za krásnými ženami, my k nim za dobrým jídlem a vínem, spojení obou národů se proto samo nabízí, spojuje nás láska procházející žaludkem,“ sdělil Michal David při příležitosti představení festivalu, kterého se zúčastnil i italský zpěvák Drupi. Celá akce se s předstihem před blížícím se festivalem konala v hotelu Alchymist Grand Hotelu & Spa, který patří pořadateli festivalu Giorgiovi Bonellimu. „Cílem našeho festivalu je navázat na společně sdílené hodnoty, které mají hluboké kořeny, a oslavit je. A jak to udělat lépe než prostřednictvím oslavy pod širým nebem s volným vstupem a kvalitním doprovodným programem,“ sdělil Bonelli důvody, proč se bude pořádat festival. A na co se tedy můžete těšit?


Zleva: Michal David, Giorgio Bonelli a Drupi
Program Festivalu italsko-českého přátelství
Celá akce začne 2. června na Staroměstském náměstí krátce po poledni. Dílčími částmi vás provedou zpěvačka Kateřina Mátlová a populární televizní kuchař Emanuele Ridi. Oba moderátoři mají k Itálii určité vazby, protože Kateřina zde často přebývá a Emanuele odtud přímo pochází. Celý program se bude sestávat jednak z degustační části, kdy ochutnáte kvalitní italská vína, bezkonkureční pivo z Čech a typické pokrmy obou zemí. Tuto část zajistí právě restaurace hotelu Alchymist, která patří pořadateli festivalu panu Bonellimu.

Pak se nabízí kulturní proložení, které zajistí jak četí, tak i italští umělci. Vystoupí zde Marian Vojtko, Bohuš Matuš, Kamila Nývltová, Radka Fišarová, Paolo Belli nebo Damichi. Michal David a Drupi zde společně zazpívají píseň Amico, což v překladu znamená přítel. A pokud hledáte prezentaci žen, kteou jsme zmínili, tak i ta se zde bude doslova konat.

Festival má i svůj charitativní podtext. Přítomny budou finalistky České Miss v čele s vítězkami z minulých ročníků jako je Jitka Válková nebo Jitka Nováčková. Missky předvedou jednak modely na módní show, a pak pomohou s vybíráním přípsěvků pro Nadaci Terezy Maxové dětem. S dívkami se totiž můžete vyfotit a následně přispějete do zapečetěné kasičky.

Celá show se bude odehrávat v den, kdy Itálie oslaví při příležitosti státního svátku 150. výročí založení italského státu. Festival probíhá za podpory velvyslance Italské republiky J. E. Fabia Pigliapoca, primátora Prahy Doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc., starosty Prahy 1 Ing. Oldřicha Lomeckého a starosty Říma Dr. Gianniho Alemanna.Zleva: Drupi, Michal David, Giorgio Bonelli (držící svého psíka, který si zahrál v Drupiho novém klipu) a Kateřina Mátlová


Foto: Aneta &Simonková


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0551 s