Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 7.12.2021, svátek má Ambrož a Benjamín 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníI v těhotenství můžete chodit na masáže. Jen musíte vědět na které.

07.06.2011   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Spousta lidí si myslí, že v těhotenství si ženy musejí odříkat některá potěšení. Tato mýlka pak platí i v případě masáží. Pokud se ale provádějí správně, tak budoucí mamince nic nehrozí. Naopak, přinese jí to úlevu. Vyzkoušela ji i modelka Agáta Hanychová.


Agáta Hanychová
už je v šestém měsíci těhotenství, a proto potřebuje jako každá nastávající maminka úlevu od bolestí, které těhotenství přináší. Proto si dopřává speciální masáže pro těhotné. „Masáž pro těhotné je příjemná a relaxační. Všem budoucím maminkám ale doporučuji, aby chodily jen na těhotenské masáže prováděné odborníkem, jinak může být ta masáž i škodlivá,“ sdělila Agáta, kterou na odbornou těhotenskou masáž poslal klasický masér. „Byla jsem pracovně několik dnů mimo Prahu, ale v těhotenství je vše daleko více únavné a ve volném odpoledni jsem si chtěla zajít na masáž. Moc jsem se na ni těšila, ale nepřijali mě. Neměli kvalifikovaného maséra pro těhotné ženy,“ dodala Hanychová. Také se svěřila, že ani jí se nevyhýbají některé průvodní jevy jiného stavu: „Nohy mi zatím neotékají, ale všimla jsem si, že se mi v průběhu těhotenství objevily křečové žilky a součástí těhotenské masáže je masáž nohou, která je vhodnou prevencí. S rostoucím bříškem si na nohy nedosáhnu, abych si je namasírovala sama,“ řekla se smíchem.


Jak se provádí těhotenská masáž?

Celá procedura se provádí tak, že žena leží buď na boku nebo na zádech. Masáž je velmi jemná, aby byla příjemná a ulevila jen od problémů způsobených v těhotenství. Díky speciálním olejům jsou hmaty nejen příjemné, ale také vyživují pokožku a navozují pocit relaxace. Celý proces je zakončen relaxační masáží hlavy a obličeje. Každá masáž je pak stanovena každé ženě na míru, aby ji pomohla od daných problémů a aby byla příjemná.


Kontraindikace těhotenské masáže

Masáž by neměla podstoupit žena v prvním trimestru (jedině v případě, že má klientka povolení od lékaře), v případě rizikového těhotenství, při virovém onemocnění, žena s cukrovkou, při zánětech, zvracení a průjmech nebo vysokém nebo nízkém krevním tlaku. V každém případě se poraďte s lékařem, zda vám danou metodu doporučí.Zdroj a foto: Slim&GO


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0432 s