Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 9.12.2021, svátek má Vratislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníLucrezia Borgia s Basikovou a Hůlkou znovu na scéně

11.06.2011   Aneta Šimonková   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Muzikál Lucrezia Borgia se opět vrací na divadelní prkna. Pokud jste jej ještě neviděli, anebo se vám líbil, tak máte možnost jít znovu. 10. března 2012 bude obnovená premiéra, kde se opět objeví Bára Basiková, ale také Daniel Hůlka, Tomáš Savka, Radka Fišarová a další.

Lucrezia Borgia zažila svoji premiéru už v roce 2003, kdy se hrála na scéně Národního divadla. Tehdy se režijního vedení ujal Libor Vaculík a hlavní roli zde měly Bára Basiková a Radka Fišarová. Tato sestava vydržela i do obnoveného představení, které se tentokrát bude odehrávat v Divadle Hybernia. Na muzikálu se bude podílet i Petr Malásek, jenž má na starosti hudební aranžmá, Václav Kopta písně otextuje, pěvecké nastudování bude mít na starosti Eduard Klezla a scénu připraví profesor Jan Dušek. V dalších rolích se pak objeví Daniel Hůlka, Bohuš Matuš, Tomáš Savka, Tomáš Trapl, Zbyněk Fric a Tomáš Beroun. Jelikož se jedná o nastudování i taneční, tak se můžete těšit i na taneční výkony v čele s první sólistkou baletu Národního divadla v Praze Zuzanou Susovou (Cena Thálie 2004), Kateřinou Rejmanovou-Benešovou (Cena Thálie 2000) a Zuzanou Pokornou (Cena Thálie 1994 a 2010). Protože ale probíhají jednání s dalšími umělci a konkurzy, tak obsazení není ještě konečné.

Jak se ale těší na své role již obsazení umělci? Libor Vaculík zavzpomínal na komunikaci s dvěma hlavními představitelkami, když se chystal muzikál před osmi lety. „Bára tenkrát utratila jmění za smsky, co chvíli mi psala, že to vzdá. S Radkou takový problém nebyl, je to rozená baletka, s tou jsme choreografii řešili jen po skypu.Bára Basiková pak dodala: „Tehdy jsem překonala sama sebe, držet tempo s tanečníky Národního divadla je pro mě výzva, člověk by si měl dávat laťku čím dál výš. Mě do toho bohužel nenahrává můj loňský úraz kotníku, mám trvalé následky, ale udělám vše proto, aby tím představení netrpělo.“ Daniel Hůlka má zase evidentně jasnou představu o nazkoušení zejména pohybové choreografie: „Těším se, jak Libor bude šílet a nutit mě k věcem, kterých nejsem schopen.“

Premiéra muzikálu Lucrezia Borgia se uskuteční 10. března 2012 v Divadle Hybernia při příležitosti významného životního jubilea Libora Vaculíka. Předprodej vstupenek na muzikál Lucrezia Borgia byl ale zahájen 1. června, a protože se zatím počítá s 30-ti představeními, tak si pospěšte.
Zleva: Petr Malásek, Libor Vaculík, Bára Basiková a Daniel Hůlka (Foto: Aneta &Simonková)


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.024 s