Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 1.6.2023, svátek má Laura 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13451
Komentářů: 11381


MěřeníPodfuk jménem Dajdou

08.04.2004   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Anička, nebo-li Dajdou se během krátké doby stala antihvězdou a ve světě komerce symbolem toho, jak lze zpeněžit i lidskou hloupost, protože to, co předvedla, nelze ani jinak nazvat. Ale Anička samotná za to vlastně nemůže, způsobila to média, jenž onen humbuk rozpoutala. Je škoda, ale že se nikdo nezamyslel nad tím, proč předkola soutěže Česko hledá SuperStar, která se neodehrávala před bádavým zrakem kamery a kde v porotě seděli skuteční odborníci, Aničku a jí podobné adepty zpěvu, neposlala rovnou domů, ale naopak na televizní obrazovku.

Prostě a jednoduše Nova kromě hvězd potřebovala jejich odstrašující protějšky, jenž by se staly jakýmsi Mr. Beanem české hudby. A to se jim v případě Aničky povedlo dokonale.

Nicméně řekla bych, že Aničku a její „kolegy“ vlastně Nova zneužila k pobavení národa, který podobné „hrdiny“ potřebuje a má rád. Nic Čecha nepotěší víc, než to, když se před ním někdo ztrapňuje a navíc toho umí ještě míň, než on. Přítomnost Aničky pak musela vyvolávat v mnohých domácnostech dialogy typu: „ Proč jsme tam neposlali naši Mařku, ta mohla být taky hvězda“. Nevím, zda tím chtěli organizátoři vyvolat v lidech dojem, že v této soutěži se může „proslavit“ opravdu každý, pokud ano, tak se jim to dokonale podařilo.

Bohužel mám dojem, že právě z těch předkol se před obrazovku nedostala řada schopných uchazečů jen kvůli tomu, že tam muselo zůstat místo na exoty typu Dajdou. Ti pak vlastně mohli i sebrat šanci těm dobrým.

Samozřejmě soutěž o českou SuperStar je show na zvýšení sledovanosti, kdy zvláště mladé dívky donutí odsednout si od monitoru a jít se podívat na Samera. Přesto ale netuším, proč soutěž okatě proklamuje, jak dává šanci těm talentovaným a nejlepším, a pak ve druhé vlně dělá zajímavé bytosti z lidí, kteří nestojí ani za povšimnutí a zároveň jejich veřejná prezentace hraničí s lidskou důstojností.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: anonym - 8.4.2004 - 13:58

Doporučuji autorce článku na zmiňovanou soutěž nekoukat - celá tato soutěž je založena na principu trapnosti (koneckonců Doremi a Caruso show není nic jiného). Soutěž myslím okatě neproklamuje, že dává někomu šanci - spíše okatě říká, že televize chtějí zvýšit sledovanost a vydavatelské domy své příjmy (což je koneckonců legitimní požadavek). Důstojnost vystupujících typu "Dajdou" nesnižuje soutěž jako taková (nikdo Aničku nenutil se do soutěže přihlásit), ale lidé kteří si ji pouští, vysmívají se jí a nazývají ji exotem či o ní mluví jako o bytosti, která nestojí ani za povšimnutí...

Od: anonym - 8.4.2004 - 14:21

Re:anonym
Já nechci nic říkat ale Caruso show už dávno nedávájí,takže tu jsou jen hudební soutěže na nově....

Od: Neratovičák - 8.4.2004 - 15:46

To je teda krize, porad se tady plka o jednom a tom samym, ale ze bude v Neratovicich Jablkon o tom nepadne ani slovo, takova udalost a ani zminka o nich, tomu teda rikam kulturne-spolecnensky portal ha ha ha

Od: Martina - 8.4.2004 - 16:24

Milý Neratovičáku, s Jablkoněm shodou okolností připravujeme rozhovor, takže ochuzen nebudete.

Od: sob - 8.4.2004 - 17:21

dajdou?
ja si stejne myslim, ze ma doktro zelezny pravdu, kdyz se vam to nelibi, proc to nevypnete? :)))
myslim, ze takova ulice 28. rijna je podstatne zajimavejsi a palcivejsi problem nez jedna koza, ktera v nema dostatek ucty ani sama k sobe...

Od: Bára - 8.4.2004 - 18:56

Přijde mi přímo degradující tvrzení, že Čecha nic nepotěší víc...Čecha?!Nic ve zlým, ale na takových situacích je něco obecně lidskýho. Někoho to pobaví, druhý lituje...ale působí to. Ne jen na Čechy. To je pořád Češi koukají na Novu, Češi mají rádi Novotnýho...Proč degradovat svůj vlastní národ?!

Od: Markéta - 9.4.2004 - 11:00

O tom samém jsem psala již před měsícem, takže souhlasím s tím, že soutěž nemá (zvlášť v případě pěšáků) úroveň, jen zvyšuje sledovanost TV Nova. Ale na Nově se vysílá spousta hrůz, tak o jednu míň nebo víc....
Jen nechápu, proč se kolem Superstar točí celej Neraweb? To vás to vážně tolik zaujalo?

Od: Jana - 9.4.2004 - 14:20

Mno nepozdává se mi: v článku formulace hraničící s lidskou důstojností, to zní divně. Spíš hraničící s podrýváním lidské důstojnosti nebo tak něco, ne? V reakcích (Bára): obecně lidského je z jistého úhlu pohledu něco na čemkoli, čeho se lidská ruka dotkne... :)

Jinak mě napadá, třeba Emil Hakl někde píše, že trapnost - sklon k ní - je jedním z obecných znaků češství... No nevim nevim...

A v kostce: ČHS je reality show a do její koncepce prostě ti tzv. pěšáci patří. Do soutěže se přihlašovali na vlastní riziko a i se ztrapněním museli počítat. Druhým prvkem soutěžě je ta opravdu talentová část, týkající se zpěvu. Pokud někomu šlo jen a jen o zpěv a hudbu, mohl se přihlásit i do jiných soutěží třeba do Coca Coly nebo já nevím...... i Zlíntalentu, kde je to jen o zpěvu. A (což je taky rozdíl oproti ČHS) tam rozhoduje výhradně odborná porota. Kdežto tady porota do jisté míry, ale tu konečnou hvězdu zvolí diváci. Což je třeba zase něco úplně jiného... Viděla jsem úplně celý pouze předposlední díl a nejvíc se mi tam líbila taková rezavá bosorka, která byla dobrá a výrazná osobnost. A nakonec nepostoupila, do finále se dostala nějaká slečna báječně zpívající a potom hezounek, co sice zpěvem zdaleka nezaujal, ale jako hezounek to vyhrál nejspíš zrovna u tý věkový skupiny slečen, co tam ty hlasy hromadně posílaly... Aj to je otázka, jestli je objektivnější, když ty hvězdy vybírají 4 odborníci (...) nebo stotisícihlavý dav... Nevím.

Od: Desodores - 9.4.2004 - 14:51

vůbec jste to nepochopily ! ...ta ženská je bůh .....! S tím co umí vylézt před lidi značí že má v sobě něco jako panna orleánská ....

Od: Jana - 9.4.2004 - 16:28

Ona je panna???? :)))

Od: sneka - 10.4.2004 - 11:21

umí to?
jo někdo holt umí a někdo né.Vždyť po dlouhé době je v české hudbě o čem mluvit.Kdybych se tam přihlásila já tak vedu

Od: krista - 11.4.2004 - 12:42

sneka to se ti mluví když jsi doma ale kdyby jsi stála před odbornou porotou a před spousty kamerami a věděla si že se na tebe kouká přes 100 000 diváků tak by si mluvila jinak.

Od: Bára - 12.4.2004 - 17:12

Jana:Slovem lidský jsem samozřejmě myslela něco jiného než třeba lidský ve smyslu "Lidský výtvor". Vyhovovalo by spíš člověčí?Slovíčkaření...Ale cážně už tý soutěže bylo dost!

Od: Andrea Jíchová - 13.4.2004 - 17:23

Podfuk jménem Dajdou
Souhlasím s článkem Martiny Bittnerové. Je smutné, co musí nastat, aby se mladý český národ bavil na úkor člověka. V české umělecké (zpěvácké, herecké) brandži existuje skutečně tolik exotů, bez jakéhokoliv nadání, kteří se dopracovali ke společenskému povědomí bůhvíjak, že najednu stranu se nedivím ani Aničce, že zkusila své "štěstí" i ona. A byla-li podporována škodolibým okolím, pak tu byla. Pak ale nemusíme zkvalitňovat a procenutelně navyšovat popularitu TV stanice, bavící se a v dnešních poměrech nesoudností jiných. (záměrně, abychom národ odvedli od současných zkrušujících poměrů). Od doby vystoupení Dajdou jsem cestovala třikrát do vzdálenějších míst a mladé dívčiny, kterým rozhodně nechybí ani kousíček sebevědomí, se neskutečně baví na úkor Dajdou. Připadá mi to směšné a velice smutné.

Od: Elisa - 13.4.2004 - 18:24

musim podotknout, že autorka tohoto článku je úplně mimo realitu. To je jasný, že to má přitáhnout lidi. Hned na začátku před konkurzem se řeklo, že budou ztrapňovat.Když neumí zpívat, tak ať tam neleze.

Od: Eliška - 16.4.2004 - 5:35

Souhlasím s autorkou a navíc,každý by měl mít tu trošku soudnosti a sebekritiky,v případě Aničky už bych se obávala nějakého psychického narušení,protože mentálně zdravý člověk s jejím hlasovým vybavením by si snad proboha nedovolil někde veřejně vystoupit.Ani se nemůže nikdo divit tomu,že ji nyní tak zesměšňují.Svou karieru si nastartovala sama.

Od: Matt69 - 16.4.2004 - 7:28

Původně jsem si předsevzal, že do žádné diskuse na téma "Superstar" zasahovat nebudu.

Poté, co jsem si přečetl komentáře (článek jsem nečetl), nabízím dva postřehy:

1. Vzhledem k tomu, že v diskusích tohoto typu je poměr ženských a mužských příspěvků přibližně 9: 1, kdežto u diksusí na jiná témata (kromě domácích mazlíčků, módy a poezie) mají tendenci převažovat příspěvky mužů, tak mě vrtá hlavou, proč mají ženy potřebu (?) o soutěžích typu "Superstar" diskutovat či o nich psát články?

2. Pokud bych vycházel z toho, že přibližně stejný poměr ženy/muži 9: 1 existuje i u díváků té televizní
soutěže, tak bych nemluvil o tom, jakou "pokleslou" zábavu s oblibou sledují "Češi", nýbrž bych považoval za přesnější hovořit zcela adresně: tím hříchem jsou v prvé řadě vinny Češky!!! :-)) (Zrovna tak neznám žádného muže, který by sledoval romantické telenovely na Nově... to spíš fotbal, nebo hokej...).

No nic, to je spíš jen taková drobná provokace... Jinak ale doufám, že TOTO byl poslední článek, který tady na téma "Česko hledá superstar" vyšel.

Od: markéta - 16.4.2004 - 10:42

Matte, já v to doufám už čtrnáct dní a nic.... :-(

Od: daveedek - 17.5.2004 - 16:32

Konecne ma nekdo stejnej nazor
Uplne souhlasim s autorkou clanku...Rekl bych, ze vic nez polovina naroda potrebuje exoty typu Dajdou...a je to smutny,ze to tak je...Taky mam ten pocit, ze nabrat tam magory jako Dajdou a ostatni byl zamer, aby si jeste zvysili sledovanost a vydelali vic kacek...A zaroven tim nedali sanci dalsim lidem, kteri byli mozna dobry a jeste navic ztrapnovali a znemoznovali exoty, ktery tam sli...Je fakt, ze kazdej tam sel sam za sebe...Ale myslim, ze kazdej z nas vime, ze nektery lidi proste nemaji soudnost...A neni to jejich vina...Muze to byt vina prostredi, ve kterem vyrustaji...Muze to byt vina fyzicka (cili ze jsou malicko zaostali) a tak podobne...A vydelavat na tom penize se mi zda dost nechutny...Dal bych chtel jeste dodat...Dajdou je mozna exot...Ale podivejte se na Osvaldovou, ktera tam ze sebe dela profika...Heh...Ta zenska se neumi oblict, vypada jak prase ve spinavejch teplakach a muzice nerozumi ani za mak...Presto tam je a ma pravo hodnotit vystup vsech, kteri se souteze ucastni...Dalsim trnem v oku jsou oba moderatori...Vetsi chudaky uz vazne nemohli vybrat...To by snad byl lepsi i ten Novotny, kterej je obcas vtipnej...Ale tyhle dva...Celej ten porad je o show a musi tam byt atmosfera...Ale oni dva to proste neumi udelat...Jsou to chudaci...Zrovna tak jako vsichni, kdo se podileji na vymysleni tohohle poradu v Cechach...Nemam nic proti tomu, ze se tady vysila...Ale proc to sakra musi uvadet amateri, ktery v televizi nemaj co delat a proc v porote sedi stopadesati kilova hnusna a neupravena carodejnice, ktera je jenom ironicka, ale sama umi leda tak vymyslet trapnou televizni reklamu...

Od: Petr Kurka - 8.7.2004 - 10:20

Konečně aspoň trochu vím, kdo to je...
Konečně aspoň trochu vím, kdo to je/byla/bejvávala/bude Anička Daydow nebo jaxe vlastně píše. Superstar jsem začal sledovat až v době, kdy zbyli poslední účinkující, takže jsem živou Aničku na obrazovce už nezažil. Škoda. Ale možná nám ji NOVA nabídne o prázdninách jako zákusek, potažmö desert...

Od: Radek Dolanský - 20.7.2004 - 15:11

Téměř souhlasím
Nejen, že se dá lidská hloupost zpeněžit, ale podle posledních zpráv o téhle osobě, se dá i krásně zneužít k nedostatkům ve studiu. Jsem rád, že nejsem Čech, ale Valach,protože mě ztrapňování těchto exotů netěší, ale je mi jich spíše líto. Nebo pochybuji o jejich IQ, když nerozeznají soutěž ve zpěvu od recitace.

Od: Hanka - 27.4.2005 - 15:20

Krásný postreh!
Nevedela jsem, ze byly predklola a tohle je krásný a logický postreh. Nemám Superstar ráda práve proto, ze se tam masí lidské mozky. A tohle je toho pravdepodobne dukazem.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0246 s