Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 28.6.2022, svátek má Lubomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníTetle mechtle

21.06.2011   Julie Kolocová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kdo, kdy a s kým? Toť ta správná otázka. Jako bychom stáli na pavlači uprostřed známých klepen s rukama v bok. Ale kdepak. Dnes jsme úplně jinde. Dokonce sem málem byla  vtažena i současná britská královna, nedala se. S grácií sobě vlastní přes svou vrchní tajemnici odmítla. Ale jiní se připojili.

Známá dvojice Gary L. Hardcastle a George A. Reisch uspořádali do jedné knihy soubor esejů majících společný námět. Filozofii nově vznikající ve druhé polovině 60. let 20. století, resp. jak na současný svět a jeho názorové myšlenky reagovalo legendární britské uskupení Monty Python.

V jednadvaceti humorně napsaných pojednáních se „projdeme“ po lidských předsudcích, touze po uniformitě, stereotypu, náboženství, frází, prostě téměř po všem, nad čím snad současný člověk uvažuje.
 
Nezamýšlejí se žádní nováčci. Například Stephen Asma. Je držitelem titulu Ph. D. z filozofie, přednáší na Columbia College v Chicagu, publikuje. Jak se potkal s Monty Pythonem? Prý ho v mládí zkazily reprízy Monty Pythonova Létajícího cirkusu, což pokládá za prvotní popud své celoživotní snahy o hledání nejhlubší absurdity.

Nebo za všechny další ještě Kevin Schilbrack s příspěvkem pod názvem „Život stojí za hovno“: Hereze, humanismus a heroismus v Monty Pythonově životě Briana.“ Titul Ph. D. získal na Univerzity of Chicago Divinity School. Nyní vyučuje na Wesleyan College ve městě Macon v Georgii, což je první škola na světě, která začala poskytovat grantová stipendia ženám.

Snad vás tento článek přesvědčil o tom, že nemusíte být otitulovaní k tomu, abyste se klidně ponořili do vln příjemně inteligentního humoru. Protože přesně tohle vám kniha nabídne. Určená pro čtenáře, co si rádi s knihou vyluzují úsměv na rtech a přitom ne primitivním způsobem, pohladí po duši.

Přeji hezké počtení!

Monty Python a filozofie
Filozofie a jiné tetle mechtle
uspořádali Gary L. Hardcastle a George A. Reisch
vydalo nakladatelství XYZ v roce 2011

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0373 s