Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 14.7.2020, svátek má Karolína 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12915
Komentářů: 11144


MěřeníHypnóza

16.07.2011   Julie Kolocová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Lidé se rádi nechají přitáhnout neznámým. Touží pronikat do hlubin tajemství. Je to naše přirozenost zrovna tak, jako dýchat vzduch a přijímat potravu. Chceme „krmit“ nejenom naše tělo. A čím je pro nás pokrm méně nepoznaným, tím raději po něm sáhneme.

Jeden takový nám právě nabízí nakladatelství XYZ. Ve své produkci sáhlo po jevu, který láká lidi od samého počátku, co se člověk uvědomil jako jedinečnou bytost. Možnost ovládnutí mysli! Ale máme vůbec právo něco takového chtít a umět? Někteří cítí nebezpečí ztráty svého já, zásah do nejniternějšího považují za „vkrádání se“ tam, kam jiní nemají právo vstoupit,…druzí zase vidí možnost zbavit se toho, co nám skutečně škodí, úlevu od bolesti, a je to začarovaný kruh. Ale dříve, než dojdeme k úvahám pro a proti, měli bychom skutečnou podstatu hypnózy znát.

Kniha Fenomén hypnóza, jejímž autorem je PhDr. Jiří Zíka, nese podtitul Otázky a odpovědi, historie, autohypnóza a praktická léčba. Já dodávám, že v knize se dočteme i o možnosti zneužití hypnózy a součástí je i DVD s demonstrativními ukázkami. 

Autor s hypózou pracuje již řadu let, a kniha je tak velice cenným přínosem. Je psaná poutavě, přesto věcně a srozumitelným jazykem i pro laiky v oboru psychologie a právě těm je i určena. Zřejmě to ale vedlo místy autora k opakování týchž příkladů, které je někdy na překážku a stylisticky zrovna nepohladí. Nepohladí ani pravopisné pochybení na DVD, ovšem s tím autor nemá nic společného, to jde na vrub korektury.

Uvedené nedostatky však nemouhou snížit kvalitu obsahu knihy samotné, kterou vřele doporučuji každému, kdo se chce v tomto fenoménu zorientovat, získat základní znalosti, ale i schopnosti sám se sebou pracovat. 

PhDr. Jiří Zíka vystudoval Flizofickou fakultu UJEP v Brně. Hypnóze se věnuje třicet let. Je klinickým psychologem, pracoval v jihlavské psychiatrické léčebně, od osmdesátých let pracuje v Praze. Napsal odborné podklady pro výukový film Krátká strategická terapie a pro Českou televizi Ostrava připravil osmidílný seriál o hypnóze, jeho projekt Vím, cos dělal v pátek jsme mohli sledovat v televizi Prima. Mimo uvedený titul vydal knihu Hypnoza není spánek. 

Fenomén hypnóza
PhDr. Jiří Zíka
Vydalo nakladatelství XYZ v roce 2011
  
 


(foto www.xyz-knihy.cz  


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0666 s