Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 7.12.2021, svátek má Ambrož a Benjamín 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníMuzikál Quasimodo obohatí i Dae Men

21.07.2011   Aneta Šimonková   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Další z muzikálových projektů se pomalu blíží, a proto si tvůrci a herci muzikálu přes prázdniny užívají pracovního nasazení. Quasimoda pak budete moci poprvé spatřit 11.11. 2011 na prknech Divadla Hybernia. Kromě tradičních pěveckých osobností jako je například Roman Vojtek, Radka Fišarová nebo David Kraus se zde objeví i první česko-slovenští talenti – Dae Men.

Herci i tvůrci se připravují velmi pečlivě, protože letní prázdniny kromě dětí mají i herci. Ne však ti, kteří se objeví v muzikálu Quasimodo. Ti předvedli, jaké budou mít kostýmy a poodkryli námět představení. Jak se někteří přiznali, tak zejména zkoušení choreografie je docela náročné. Zpěvák Marian Vojtko jako důkaz náročnosti pohybové stránky Quasimoda předvedl bederní pás, který mu léčí následky z tance. Tomáš Trapl se zase svěřil, že dělá na podiu také složité kreace a to mu prý bylo slíbeno, že bude více zpívat. Zatím to vypadá naopak. Naproti tomu zpěvák Jiří Korn, který se alternuje s Marianem Vojtkem, byl v klidu a jen popíchl svého kolegu: „Já tedy nevím, co jsi prováděl,“ obrátil se zcela zdravý a pohyblivý Korn na Mariana Vojtka. Kdo si ale představení užívá, je zpěvák David Kraus. „Vždycky se mi stane, že mě něco baví, a pak je to hrůza. Nebo naopak, že mě něco nebaví, a pak je to skvělé. Ale tady se úplně děsím, protože mě baví všechno,“ řekl Kraus.

Kluci z Nightwork skládali nad saláty
A jak jsou na tom jiní tvůrci muzikálu? Třeba část autorů hudby, pánové Jakub Prachař a Jan Maxián, které známe též z kapely Nightwork, sdělili, že je práce bavila. „Pracovali jsme v Holešovicích, naproti obchodu s lahůdkami a já jsem jedl každý den saláty, tak jsem ztloustl asi 18 kilo,“ sdělil svérázným humorem Jakub Prachař, jaké následky na něm práce zanechala. „Vajíčkový ale Jakub dělal sám a vydržel tři dny,“ dodal Jan Maxián. Přejděme ale z humoru opět do scény muzikálu Quasimodo.


Quasimodo ze silikonu
V titulní roli Quasimoda se budou střídat Tomáš Trapl a Csongor Kassai (známý např. z filmu Musíme si pomáhat, kde hrál ukrývaného Žida – pozn.red.). Oba pánové ale nejsou pro roli dost znetvoření, a tak se nabízí, jak bude vypadat maska. Ta bude ze silikonu a chybět nebude ani speciální hrb, to vše z rukou maskéra Petra Fadrhonse, který je pracoval např. pro filmy Hartova válka, Van Helsing nebo Příběh rytíře. „Na promaštěný obličej se ve třech vrstvách nanese silikon a nechá se důkladně zaschnout. Poté se ztvrdlá hmota překryje sádrovými fáči, a to také ve třech vrstvách a vše se pevně uhladí, aby vzniklo sádrové lůžko. Po zaschnutí se pomalu oddělí sádrové lůžko a z obličeje se sloupne silikon. V této fázi je připravený odlitek, který se vylije sádrou, a požadovaná část Quasimodova obličeje potřebná pro modelaci je hotova,“ prozradil proces vzniku znetvořené tváře Fadrhons. Jako další doprovodný efekt se nabízí hra zvonů, které mají nenahraditelný tón, a které vytvořil Michal Trvalec.

Slavnostní premiéra v Divadle Hybernia je naplánována na magické datum 11. 11. 2011. V hlavních rolích se objeví Tomáš Trapl, Csongor Kassai, Markéta Procházkové, Radka Pavlovčinová, Jiří Korn, Ondřej Ruml, David Kraus, Roman Vojtek, Marian Vojtko, Zdenka Trvalcová a další. Můžete se ale těšit na první větší vystoupení dvojice Dae Men, která vyhrála první ročník soutěže Česko-Slovensko má talent.
Foto: Tomáš Martínek (zdroj: Original Communications, s.r.o.)


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0286 s