Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníNa kole Evropou nejen o prázdninách

04.08.2011   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Češi stále častěji dávají přednost aktivnímu odpočinku. Rostoucí oblibě napříč generacemi se těší především cykloturistika. Nezapomenutelné chvíle v sedle kola si bez větších omezení může užít rodina s dětmi i parta kamarádů. Stačí si jen vybrat optimální trasu, šlápnout do pedálů a vydat se vstříc zážitkům.

K objevení a projetí lákají nejen cyklostezky v České republice, ale také atraktivní trasy v zemích rovinatým terénem a příznivým klimatem cykloturistice přímo zaslíbeným. Takřka na dosah je například jedna z nejkrásnějších cyklostezek v Evropě – Podunajská cyklostezka začínající ve Vídni. Na kole je možné poznat i Provence včetně legendárního St. Tropez a samozřejmě tradiční ráj cyklistů – Holandsko, a to dokonce v kombinaci s plavbou lodí po kanálech nejhezčími holandskými městy, vesničkami a úchvatnou krajinou plnou větrných mlýnů. Milovníci panenské severské přírody neodolají pozvání na projížďku krajem More og Romsdal s ubytováním v typickém norském rybářském domě na břehu moře. Netradiční alternativou jsou slovinské Julské Alpy, jedny z nejkrásnějších hor v Evropě s nedotčenou přírodou pod alpskými velikány, s vodopády, soutěskami, osvěžením v horských jezerech a dalšími zajímavostmi této části Slovinska. Zaručeným tipem je i Dánsko, protkané sítí kvalitních a velmi dobře značených cyklistických stezek. Země pohádek Hanse Christiana Andersena - starobylá města se severskou architekturou, fotogenické rybářské vesničky a přístavy, impozantní hrady a renesanční zámky, muzea a historické památníky na vikingské období, větrné mlýny, louky, pastviny, lesy...


  
 
Poznejte nejkrásnější místa Evropy na kole bezpečně, bez bloudění, se spolehlivými průvodci a prvotřídním zázemím. Mimořádně bohatý a přehledný výběr zájezdů ušitých na míru příznivcům cykloturistiky nabízí Travel Esprit, první česká cestovní agentura s úplným servisem (http://www.travelesprit.cz/na-kole-cykloturistika).   
Zdroj: 2media.cz / Travel Esprit


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0425 s