Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 2.7.2022, svátek má Patricie 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13231
Komentářů: 11309


MěřeníPrávě dnes slaví dvacetiny... Týdeník knihy! A přichystal si on-line dárek...

02.09.2011   redakce   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Přesně 2. září uplyne 20 let od doby, kdy vyšlo první číslo týdeníku KNIHY. Stalo se tak u příležitosti velké výstavy německé literatury v Praze v paláci U Hybernů a v Domě odborů v Bratislavě. Časopis byl od počátku koncipován jako česko-slovenský a měl přispět k lepší informovanosti o našich národních literaturách.

Tuto svou funkci plnil až do rozpadu federace, a i dnes patří některá slovenská nakladatelství k významným partnerům redakce.

Počátkem devadesátých let vznikala nová nakladatelství, tvořila se knihkupecká síť, proto každá informace o vycházejících knihách byla nesmírně potřebná. Nový profesní časopis, který si dal do nadtitulu slogan Týdeník pro orientaci na knižním trhu, tak uvítali jak čtenáři, tak i odborná veřejnost. KNIHY se snažily všestranně pomáhat všem odvětvím knižní kultury. Knihovníkům sloužila rubrika

Klementina, pedagogům Komenia, v níž se dovídali o nových učebnicích.
Časopis začal vycházet na středoevropském novinovém formátu na osmi stranách, zanedlouho přešel na formát A4 a 16 stran. Od roku 1995 je tištěn barevně, nyní na kvalitním LWC papíru. Rozsah se mění mezi 16 až 48 stranami. Rekordní číslo bylo vydáno k 4. Mezinárodnímu knižnímu veletrhu a Festivalu spisovatelů v Praze v roce 1994. Mělo 120 tiskových stránek. Časopis za dobu své existence informoval o zhruba 200 000 titulech.

Kromě běžné činnosti redakce také připravovala speciální vydání pro veletrhy ve Frankfurtu nad Mohanem a Lipsku, připravila také několik tematických výstav, z nichž nejúspěšnější byla výstava Židovská literatura v českých zemích. Kromě putování po českých městech zavítala i do Tel Avivu, Jeruzaléma, Londýna, Paříže, Kodaně, Vídně, Berlína, Drážďan, Gerlitz, New Yorku, Dakaru, Johanesburgu a mnoha dalších zemích. Ještě dnes putuje po Německu.

Od roku 1998 se objevuje týdeník KNIHY na webu (www.tydenik-knihy.cz) v roce 2005 se přidal Portál KNIHY s adresou www.portalknihy.cz , jehož obsah je denně aktualizován a knihy se tu dají také zakoupit v e-shopu. Je zde přes 300 000 registrovaných čtenářů z 32 zemí. Od 1. září se mění v Deník KNIHY, získá podobu internetového časopisu s mnohem zajímavějším obsahem.

Zdroj: Jana Semelková / L. Svobodová


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0302 s