Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 28.11.2021, svátek má René 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13145
Komentářů: 11273


MěřeníZnámé osobnosti opět podpořily dárcovství krve

16.08.2011   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V pražské Thomayerově nemocnici se sešli Petr Vágner, Eva Čerešňáková, Iva Pazderková, Karla Mráčková a další osobnosti, aby opět podpořily dobrou věc - darování krve.


Pozvání k bezplatnému odběru krve organizovanému ve Fakultní Thomayerově nemocnici a ve spolupráci s Českým červeným křížem tentokrát přijala moderátorka Karla Mráčková, herečka Iva Pazderková, modelka Lucie Smatanová a nechyběli ani zkušení a pravidelní dárci Petr Vágner, Míra Hejda, Zora Kepková a Eva Čerešňáková.

V létě je vždycky zvýšená potřeba krve, protože je to období úrazů a nehod, ale tím, že lidé jezdí na dovolené, tak je naopak méně dárců. I letošní červenec byl slabší,“ sdělil pan primář Turek z transfuzního oddělení na otázku, kolik mají bezplatných dárců krve přes léto. K těm dalším se již tradičně přidala Eva Čerešňáková, Petr Vágner, Lucie Smatanová, Míra Hejda nebo Zora Kepková. Nové tváře, které podpořily tento projekt, byly Karla Mráčková a Iva Pazderková. Druhá jmenovaná ale bohužel krev darovat nemohla, protože po odebrání vzorku krve a konzultaci s paní doktorkou se dozvěděla, že se k ostatním dárcům nepřidá. „Mrzí mě to, protože když mám čas, ráda podpořím dobrou věc a darovat krev je přirozená lidská záležitost. Nic nestojí a pomůže druhým,“ řekla Iva smutně. I když se Pazderková nemohla přidat k ostatním dárcům, kteří dohromady darovali na litry krve, podívala se alespoň, jak se z jejího vzorku krve zjišťuje krevní skupina a dozvěděla se, jakou krevní skupinu má.

Ostatní dárci se ale odebrali k odběru. Vtipem a dobrou náladou hýřil Petr Vágner, který bavil jak personál, tak i všechny přítomné. Zároveň se ale také zajímal o to, jak se krev zpracovává. Po odběru si dokonce zahrál na pana doktora, protože jako herec je znám jako záchranář ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. Ostatně, někteří přítomní fotografové měli původně v plánu, že by Vágnerovi sehnali bílý plášť, aby jim zapózoval. Když se ukázalo, že by museli vysvléknout pana primáře, tak nápad raději nechali nerealizovaný.

Své dojmy z prvního odběru pak sdělila i Karla Mráčková: „Přišla jsem darovat krev poprvé. Je pravda, že jsem se k odběru už dlouho odhodlávala, ale pracovní i rodičovské povinnosti jsou na denním pořádku a jsem ráda, že mi to dnes konečně vyšlo.“


Iva Pazderková


Zora Kepková a Míra Hejda


Eva ČerešňákováLucie Smatanová


Petr VágnerKarla Mráčková


Petr Vágner a personál a vpravo je pan primář Turek.

Foto: Aneta &SimonkováKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: jana - 2.7.2016 - 20:38

ordinace
hezké a hezké

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0328 s