Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 1.12.2021, svátek má Iva 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13146
Komentářů: 11275


Měření80. léta v Paláci Akropolis

26.08.2011   Aneta Šimonková   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

S novou sezónou přichází do Akropole i nový cyklus koncertů, v rámci kterých se vrátíte trochu zpět do 80-tých let. Na pódiu se tak objeví kapely, které už dávno v původních sestavách nevystupují a interpreti, jenž se už dávno věnují jiným oborům.

ZUZANA MICHNOVÁ a OSKAP PETR & Petr Kalandra Memory Band
Po několikaleté koncertní pauze se zpěvačka a autorka písní Zuzana Michnová rozhodla k návratu na hudební pódia. Spojila se s původním členem MARSYAS, zpěvákem a skladatelem Oskarem Petrem, který se mezitím stal hostem kapely Petr Kalandra Memory Band. Oba se tak v této sestavě rozhodli navázat na tradici legendárních Marsyas a oživit českou hudební scénu ve společném projektu s názvem Zuzana Michnová a Oskar Petr&Petr Kalandra Memory Band. Tentokrát ještě se zajímavými hosty - Michalem Pavlíčkem, Petrem "Kulichem" Pokorným a Davidem Nollem.
Palác Akropolis 8. září 19.30

TOYEN
Dokázali ve svém vrcholném období reagovat na vývoj světové a hlavně britské hudební scény a jejích trendů. Kytarovka, jejich zasněná a melancholická muzika. Jsou jedni z mála, kteří se dokázali prosadit na západ od našich hranic. Zahráli si v legendárních amerických klubech, prorazili do MTV a zasloužili si pozornost kritiků i posluchačů. Později uloženi ke spánku a jejich návrat může být po letech velikým překvapením.
Palác Akropolis 24. září 19.30

MANŽELÉ a LESÍK HAJDOVSKÝ
Ožije legendární "JIŽÁK", první rapová nahrávka v našich krajích. Vše vzniklo doma, ze zájmu o tehdejší hudební trendy ve světě a bez ambic stát se slavnými hvězdami. Nahrávky se v této době šířili bez reklamy a promotion lavinově mezi lidmi. Nebyly koncerty ani možnost konfrontace. Lesik Hajdovský a Manželé se nebáli experimentu, jinak se snad rapu v našich krajích ani nemohlo říkat.
MAMA BUBO
Legendární alternativní skupina s pestrým hudebním vývojem a širokým rozsahem hudebních vlivů své doby. Můžeme zde najít již prvky nekomerční budoucí taneční scény, elektronického minimalismu i tehdejší nové vlny. Mix vlivů je výrazem vlastního vyjádření marnosti své doby, hledání cesty k vlastnímu výrazu a projevu nespokojenosti s tím, kde a jak žijeme.
Palác Akropolis 12. října 19.30

Jiné akce
Z dalších akcí, které Akropolis nabízí v září a stojí za vidění, je pak vystoupení legendárního hip-hp umělce MC Afu-Ra 6. září od 19.30. 9. září se zde pak objeví Mňága a Ždorp (od 19.30) a 15. září zde své první CD pokřtí Fire In The Hall (kmotrem jim bude František Soukup).  

Akce plánované pro příští rok:
Precedens (Sahara&Bára Basiková)
Babalet
a mnoho dalších

Zdroj: www.palacakropolis.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0282 s