Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 9.12.2021, svátek má Vratislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníNightWork to rozbalili na parketu ve Výravě

29.08.2011   Aneta Šimonková   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jak jinak zakončit prázdniny než pořádným mejdanem. To se povedlo před posledním víkendem na Letním parketu Výrava. Sem zavítala i kapela NightWork a publikum by nenechala chladné, i kdyby bylo dvacet stupňů pod nulou.


Ve východočeské oblasti bylo v pátek večer docela rušno. V obci Výrava se pomalu vytvářely shluky aut a po chodnících i silnicích korzovaly skupiny návštěvníků. Byl k tomu důvod, ten večer měly na tamním parketu vystoupit dvě kapely – NightWork a Xindl X. Zatímco mnozí návštěvníci si zpříjemňovali odpoledne již ve stanovém městečku nebo později pak poslechem reprodukované hudby na parketu Výrava, tak podle našich zdrojů někteří účinkující poznávali oblast východních Čech blíže, kdy si prohlédli i tamní památky.


NightWork začínají stylově vzhledem ke jménu kapely. Pracují za temna. (vlevo Jakub Prachař, vpravo František Soukup)

Pořadateli avizovaný začátek akce, v půl deváté večer, pomalu začal přitahovat diváky směrem blíže k pódiu. Když už odbyla devátá hodina, tak ale netrpěliví fanoušci pomalu začali přivolávat svoji oblíbenou kapelu. Zbývalo tedy jen pár doladění nástrojů a místo pod samotným pódiem pak zaplnit nejmenšími diváky, aby z koncertu taky něco měli. Když se na ještě potemnělém pódiu začaly objevovat siluety šesti postav, bylo jasné, že jako první ten večer vystoupí NightWork, i když diváci spekulovali, že večer zahájí Xindl X. Své oblíbence pak zejména slečny přivítaly přívalem spodního prádla, které vhazovaly na pódium, což někteří členové kapely zužitkovali po svém. Spodní kalhotky pak našly své uplatnění na hlavě. NightWork totiž slibují nejen hudební zážitek, ale i skvělou zábavu. 

 
František Soukup                                                 Jakub Prachař a František Soukup (zleva)

I když to vzhledem k teplotám nebylo třeba, tak hned na začátku se publikum zahřálo, protože je opojila píseň Globální oteplování. Kombinace teatrálního vystoupení, ojedinělého hlasu Vojty Dyka, který přecházel z jedné polohy do druhé a um ostatních muzikantů (Jakub Prachař mistrně ovládá kytaru, František Soukup kraluje za klávesami stejně jako Jan Maxián, Jakub Antl zase čaruje s baskytarou a Ondřej Sluka dodává vystoupení náboj za bicími) připravila Výravě skvělý zážitek. Mezi jednotlivými písněmi se nenacházela ani hluchá místa, kdy prostoje kapela vyplnila po svém. Například, když se jeden z členů kapely chopil ručníku, tak toho hbitě využil Jakub Prachař, jenž si na osušku posléze lehl. Jindy zase vznikl „souboj“ mezi Vojtou Dykem a Františkem Soukupem, když se Soukup chystal na chvíli opustit scénu. 

                   
                  Vojta Dyk                                         Jakub Prachař                
Že fanoušci už znají repertoár kapely nazpaměť, dokázala píseň Mája, která vzniká jemně a pomalu, ovšem z publika se na Dyka ozývalo „tak už to rozjeď“. Netrvalo dlouho a Dyk pak začal zrychlovat jak v hlasovém projevu, tak i tom pohybovém, což samozřejmě vybudilo i výravské fanoušky k větší akci. Naplno se zapojili do akce, když je kapela vyzývala k mexické vlně nebo když si kapela střihla i svůj oblíbený part lekce aerobiku. 
 
                   
                      Vojta Dyk
Nejen pohybově, ale i hlasově se diváci vyřádili. Vojta Dyk jim nabídl prostor zanotovat si s ním složitější interpretační cvičení, kterým fanoušky poškádlil, protože zopakovat to bylo náročné. Osvědčili se tedy zvířecí posunky, které vydávají třeba psi nebo opice.

Tepláková opera
Asi nejvíce se pak výravská zem otřásla při hitu kapely - Tepláky. Během celého koncertu ale bylo slyšet i bezprostřední uznání ze stran diváků z různých věkových skupin. Hlášky typu „to jsou borci“, „to je bomba“, „tak to je nářez“ nebo „tak to se jim povedlo“ oceňovaly jak pohybové nadání členů kapely, vícejazyčné výstupy, tak i různorodost písní. Není divu, že si Výrava vynutila přídavek. Toho se jim dostalo v podobě interpretaci písně Měsíčku na nebi hlubokém z Rusalky anebo hitu It´s My Life. Výsledkem celé akce bylo, že ačkoli se koncert konal ve venkovních prostorách, tak diváci dokázali svým řáděním vytvořit trošku dusnou atmosféru jako v hale, tudíž leckdo nevydržel na koncert Xindla X, který se konal poté. Nicméně na tvářích přítomných bylo vidět, že tento typ vedra, kdy nás teplo doprovázelo v posledních dnech, jim nevadil a že stylově oslavili konec léta. NightWork opět dokázali, že i když jejich vystoupení nepostrádá vtip a ironii (což někteří s předsudky odsoudí), tak i tak mohou nabídnout kvalitní hudební zážitek. To, v jakých polohách jednotlivé songy nabídnou, je neotřelé, inovativní i zábavné.  

 
Jakub Prachař a František Soukup                      František Soukup

Foto: Aneta &SimonkováKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Misa - 29.8.2011 - 21:34

nitghtwork
kluci byli uzasni, vojta dyk ma prekrasny hlas uplne me sokoval jaky ma rozsah fakt super jsem moc rada ze jsem tam byla nadherny

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0384 s