Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníSOS Iráku a českému zdravotnictví?

19.04.2004   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Z dětství si pamatuji televizní noviny jako soubor zpráv o válečných konfliktech a o zvyšující se životní úrovni. Myslela jsem si, že v 89 jsme odzvonili právě těmto mediálním neduhům, které nás týraly na každém kroku, ale ono tomu tak není. Když si dnes pustím zprávy, nebo prolistuji nějakým deníkem, zase slyším a čtu o násilí na dálném východě, čemuž úspěšně sekundují titulky typu – „Průměrná mzda vzrostla“. Propaganda nahradila propagandu. Královnou současné zaměstnanecké politiky a postavení člověka v práci je redaktorka Karolína Švidrnochová z přílohy Zaměstnání v MF Dnes.

Po prostudování jejích článků získáte pocit, že čeští zaměstnanci jsou banda neschopných lenochů, která si neumí vydobýt své postavení a ještě vůbec nic neumí. K tomu všemu média občas argumentaci vygradují nějakým trefným příkladem ze státu, který nás předběhnul ve vyspělosti nejméně o padesát let, a čtenář musí mít nutně pocit, že se půjde snad oběsit na první větev.

V pátek si Česká republika oddechla, protože našla po x dnech své „ztracené novináře“ v Iráku. Během pátrání jsem měla pocit, že se zastavil čas, nikde se nemluvilo o ničem jiném. Upřímně jsem si přála, aby se naši novináři našli živí a zdraví, ale zároveň jsem se obávala humbuku, který jejich návrat způsobí.

Z realistického hlediska musím ale konstatovat, že jejich profese vyžaduje někdy nasazení vlastního života, přesto by mě zajímalo, jestli za to riziko vůbec stojí. Já osobně nepotřebuji být informovaná denně o každém šustnutí v Iráku a myslím si, že hazardovat s lidskými životy pro lepší „informovanost“ snad ani netřeba. Jako by šlo skutečně televizím jen o to, utrhnout, co nejlepší kus do večerní „zpravodajské“ show.

Mám rovněž pocit, že tím, že média věnují takovou pozornost zprávám z Iráku, zastírají naše vlastní problémy a celou krizi, v níž se naše země za vlády ČSSD úspěšně utápí. Resort zdravotnictví volá SOS, ale kde najdete v novinách informace o skutečném stavu věcí? Ministr Škromach se vesele zubí v televizi a přitom denně tisíce lidí díky rafinované „politice“ státu přichází o svou existenci.

Právě proto nasazení českých novinářů do Iráku považuji za neúčelné. Až si totiž zameteme před vlastním prahem, můžeme se "strkat nos" do záležitostí jiných zemí.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Markéta - 19.4.2004 - 7:09

Martino, já si naopak myslím, že strkat hlavu do písku před událostmi o pár kilometrů dál nám nesluší. A děláme to často a rádi. Tahle planeta je příliš malá na to, aby se něco, co se děje na kterémkoli kontinentu netýkalo také nás, byť vzdáleně a třeba jen v některých souvislostech.
Pokud jde o novináře, často "nasazují krk", což mně taky připadá jako zbytečné hazardování se životem, ale oni to dělají rádi a dobrovolně a s pocitem, že jedině tak nám mohou podat ty nejlepší informace. Kdybychom měli všechny novináře doma, tak bychom tu hlavu z písku už asi nikdy nevytáhli...

Od: Martina - 19.4.2004 - 11:20

Ale já neříkám mít hlavu v písku, ale fakt se mi zdá, že se tím tak nějak mediálně odvádí pozornost od toho, co tu máme za průšvihy, ale může to být jen můj názor

Od: -J- - 19.4.2004 - 20:26

Přesně tak, byla to jen prapaganda, zastírající skutečnou neutěšenou situaci u nás, způsobenou socialistickou vládou a jejími přisluhovači!
Vláda se pokusila za peníze daňových poplatníků získat alespoň zastavení poklesu preferencí prohlášením Kubala o vládní starostlivosti a pomoci!

Od: Filip - 20.4.2004 - 10:45

Spojování Kubala s vládou v této rovině se mi nezdá relevantní. Že by snad při vyjednávání zubící se Škromach tlačil na Kubala, aby se za něho přimluvil u voličů?! A co se týče pozornosti směřované na Irák, myslím že je oprávněná a určitě se nedá říct, že se nás to netýká. Vztah k řešení zásadních problémů ve světě, by jsme měli řešit, to je také zametání před vlastním prahem, i když je pravda že tuzemských problémů máme víc než dost. Jejich řešení začíná u každého z nás a to především v době voleb. Protože paušálně vzato každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží – bohužel.

Od: Markéta - 20.4.2004 - 12:13

Pro -J- : to je pěknej blábol!

Od: Desodores - 20.4.2004 - 20:03

Médiální proslulost reportérů je věc zajímavá.Média se budou krmit na zajímavostech , jako unesené dítě , únos novinářů , vyhrožování bombama , ale přece nebudou stále přebírat že mnoha politikům unesli mozek ! Bylo by to přání hezké , ale já si na vánoce taky přál velkého plyšáka :-(

Od: Libuše Cortéz - 20.4.2004 - 23:22

Všichni jsme součást jednoho celku.
Martino máš pravdu, že máme svých starostí dost, ale co je to naše starost? Nepatří k ní i jiní lidé, země, státy? Jsme součást jednoho celku a pokud budou i naším přičiněním umírat lidé, nebudeme ani my spokojeni a štastni.Tvoje články se mi líbí.

Od: Libuše Cortéz - 20.4.2004 - 23:29

Filipe uděl jsi mi radost a Martina taky. Nejsem nejmladší a proto mi dělá radost, že mladí lidé se nezajímají jen o sebe.Až toto pochopí každý z nás, bude na tomto světě lépe i v naší republice.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.022 s