Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníZlikvidují pokladny živnostníky?

21.04.2004   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Naše vláda se zřejmě domnívá, že ještě nezlikvidovala dostatečný počet živnostníků a tak jim předložila novinkový zákon o registračních pokladnách, které musí od ledna 2005 všichni provozovatelé obchodů a restaurací používat. Tímto geniálním opatřením Ministerstvo financí údajně výrazně zaboduje v boji s tzv. „šedou ekonomikou“. Všechny příjmy provozovatelů zmíněných zařízení budou muset procházet přes tyto pokladny, kde se budou ukládat na nesmazatelné a nepřepisovatelné médium, jenž následně finančním úřadům poslouží k vyměření daně. Za nedodržení tohoto zákona hrozí obchodníkům až půlmilionová pokuta.

Díky těmto pokladnám tedy prý zmizí daňové úniky a zvýší se tím efektivnost výběru daní. Stát má asi ještě stále málo, přestože stanovil minimální daň, musí zalepit díru ve státní kase tím, že bude ostře sledovat ty nejposlednější z posledních. A co Viktor Kožený, Ing. Lubomír Soudek a jiní podnikatelé, kteří okradli stát a obyčejné lidi o miliardy, těm se nikdy nic nestane. Ti mohou dlužit na daních milióny, ale budou si žít ve svém navyklém luxusním standardu.

Místo toho, aby Ministerstvo financí vymyslelo způsob, jak dostat od velkozlodějů dlužné daně, vyšláplo si zase na obyčejné lidi, pro které i to drobné podnikání znamená mnohdy jedinou možnost výdělku.

Registrační pokladny nejsou vlastně žádnou tragédií. Na internetu je nabízí nespočet firem, ale má to malý háček, ačkoliv jsou perfektně vybavené, moderní a dokonalé, nestojí pár stovek, nýbrž dosahují dvacetitisícových částek. Kdo na pokladnu nemá, ať s podnikáním skoncuje. To zní logicky, nicméně nevím, zda „sociálnímu vizionáři“ Škromachovi došlo, že se tím opět rozšíří zástupy nezaměstnaných a zřejmě v oblastech, kde je již dnes situace na pracovním trhu katastrofální. A nevím o tom, že by spolu se zavedením registračních pokladen měla naše všemocná vláda vypracovaný plán, jak účinně s tímto důsledkem bojovat. Přesto říkám, kéž by měla.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Markéta - 21.4.2004 - 5:56

Soudruh Škromach na argument, že pokladny jsou pro některé malé živnostníky příliš velkým nákladem (až 30.000) odpověděl, že v tom nevidí problém, protože si pokladnu mohou zahrnout do nákladů.
Proboha lidi, kdo je volil?!?!?!?!?!?!!!!!!

Od: & - 21.4.2004 - 8:43

Není jiného řešení pro záchranu našeho státu, než aby tato vláda odstoupila!

Od: A - 21.4.2004 - 8:44

Občane, pochop čím více nezaměstnaných, tím více voličú ČSSD

Od: Pavel Bauer - 21.4.2004 - 8:49

Soudruh Škromach měl zřejmě na mysli,že zahrnutím nákupu reg.pokladen do nákladů ušetříte,pokud dobrovolně platíte daň min 80%. Proto plaťte větší daň a pokladnu máte zadarmo!

Od: názor - 21.4.2004 - 8:52

Plány České Strany Sociální Demagogie
Nezaměstnanost ČSSD cíleně podporuje a uměle vyvolává. Snížením
by přišla o klienty (voliče). Když je prosperita, není tolik nespokojených a na socany nezbydou koryta.

Stát nemůže zaměstnat všecky, on nevydělává, neumí to. Ale nezaměstaností získá více voličů, kterým lze slíbit vyšší dávky a práci,( kterou jim stejně dát nemůže a ani nechce).
Tím by levice přišla o moc a to neudělá:-)

Od: Matt69 - 21.4.2004 - 12:34

Osobně považuji tento krok (zavedení registračních pokladen) za úplně iracionální -- jestli chce vláda snížit tzv. "daňové úniky", tak by měla zavést jednoduchou a přehlednou daňovou soustavu, podstatně snížit přímé daně (zejm. daně z příjmu) a odstranit veškeré výjimky atd. Při tak nepřehledné chotické houštině danových předpisů, jakou máme dnes, tu budou daňové úniky i nadále.

Jediným výsledkem zavedení registračních pokladen bude to, že opětovně další podnikatelé usoudí, že se jim za těchto okolností podnikání nevyplácí a tzv. zavřou krám. Je- li cílem vlády, aby v této zemi nikdo nevytvřel pracovní příležitosti pro ostatní a nepodnikal, pak nechť v nastoupené cestě pokračuje...

Od: Markéta - 21.4.2004 - 14:17

Matte, to co píšeš je pravda a téměř každý občan to ví. Jen vláda a poslanci jsou patrně maličko přitroublí....

Od: trotl - 21.4.2004 - 19:36

Vláda nebo jen ti, co jsou u koryt?
Této vládě a jejím představitelům se nedá věřit ani jedno slovo, vyjma toho, když občas prohlásí na čem zvednou daně nebo co zdraží!
Je to nejhorší a stát nejvíce zadlužující, občany ponižující a ožebračující vláda, kterou v dějinách tato země měla.

Dokonce i u "bolševika" se přesně vědělo, co se dá od něj, v rámci jeho zvrácené ideologie očekávat.

To se u socialistů, vládnoucích ruku v ruce s KDU-ČSL, nedá ani předpokládat natož zdravým rozumem předpovídat!

Od: Zdeněk Pilný - 22.4.2004 - 8:59

Každý nebo téměř každý občan ví, že současná vláda je "skrytě komunistická", jenomže vážení, vy jste si je zvolili a příště zvolíte komunisty, tak proč tolik křiku? ODS nemůžete ani cítit, tak trpte. (Já jsem volil ODS, ne ČSSD!)

Od: Filip - 22.4.2004 - 16:33

Poprvé souhlasím se vším co se napsalo. Jak jsem již psal jinde, každá země má takovou vládu, jakou si zaslouží. Jakto, že je Klaus najednou "nejdůveryhodnější" politik? Kdyby tak byl hodnocen před pár lety, nemuseli jsme teď být po krk ve "špidlinech" - tento termín jsem si vypůjčil od jednoho moudrého muže na www.viditelny-macek.cz.

Od: Leo - 22.4.2004 - 20:57

Když ptáčka lapají... Prostě jsem je (ČSSD) nikdy neměl rád, proto jsem je ani jednou nevolil. Jsou to lháři a darebáci (už z důvodu, že nesplnili to, co slibovali). Na jejich populistické předvolební sliby jsem nenaletěl, snad jen každý trochu uvažující člověk učinil podobně.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.026 s