Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 1.12.2021, svátek má Iva 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13146
Komentářů: 11275


MěřeníRozhovor s Blankou Matragi: Má spousty plánů, o nichž lidé ani nevědí.

29.09.2011   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Paní Blanka Matragi chystá otevření butiku, vydala novou knihu a také plánuje módní přehlídky i dlouhodobou výstavu svého archivu v Obecním domě. Nám prozradila i něco více...


Právě jste navrhla multifunkční kolekci a také řadu módních artiklů, které budou k dostání v novém butiku v Obecním domě. Kde se třeba šije oblečení, jež bude dostupné ve vašem obchodě?
Všechno je vyrobeno v Libanonu. Včetně doplňků, od bot a kabelek nebo pásků, tak to všechno je „Made in Lebanon“. Je to na všech šatech a také pak moje značka samozřejmě.

Ten prostor, kde budete mít butik, jste říkala, že máte půjčený na rok...
Ano, od Pražských mincoven. U nich jsem teď navrhla limitovanou kolekci mincí, která se bude také prodávat a prezentovat v butiku. Mají nosný design té kolekce, ten element.

Takže, jestli to správně chápu, tak doba trvání jak butiku, tak i výstavy v Obecním domě (zatím se uvádí rok – pozn. red.), je otevřená?
Ta výstava bude dlouhodobě otevřená, zatím máme smlouvu s Obecním domem na rok. Ale předpokládáme, že když bude hodně navštěvovaná, tak se její trvání prodlouží. Navíc já výstavu budu ozvláštňovat třeba o jiné šaty, protože se tam tolik šatů zase nevešlo, je jich tam nyní kolem padesáti. Takže ji budu vždy po několika měsících obměňovat a doplňovat.

V minulosti jste také spolupracovala s různými firmami. Navrhovala jste koupelnové předložky pro firmu Grund nebo šperky pro společnost D.I.C. Máte i nyní v plánu nějakou takovou spolupráci s jiným subjektem?
No tak těch je moře, to je nevyčíslitelné. Jednak jsem dostala nabídku vydesignovat více těch mincí, pak také hodinky, piano, nábytek a koberce... Je toho spousty, že to lidé ani nevědí. Nyní například s firmou Grund pracuji na větším formátu koberce a je to posunutí v tom, že si ho můžete objednat do jakéhokoli interiéru v jakémkoli rozměru.

Pamatuji si, že když jsme spolu mluvily před třemi lety, tak jste byla plná nadšení, že budete budovat své centrum designu, pro které jste získala prostory v Domě U Minuty na Staroměstském náměstí. Mohla byste říci, co se stalo, že to nedopadlo?
Víte, to je všechno v té knize. Ten aspekt toho, proč to nedopadlo. Těch deset domů na Staroměstském náměstí, kde jsem chtěla budovat společensko-obchodně-kulturní centrum, tak to tam právě píšu, proč to nevyšlo, tu souvislost. Je to na dlouhou kapitolu, takže bude lepší, když si to lidé přečtou v mé knize.

Takže navnadíme čtenáře, aby si koupili vaši knihu Jedu dál...
Ano, přesně tak. (smích)


Paní Blanka Matragi má na krku minci, kterou navrhla pro Pražské mincovny. V popředí je pak její nová kniha s názvem "Jedu dál".

Foto: Aneta &Simonková


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Dagmar Hermannová - 29.9.2011 - 14:07

Také bych chtěla
Také bych chtěla .. jet dál!Aby mi nedocházel benzin ani olej, abych neměla opotřebený motor,a pošramocenou kastli - to by bylo super.Knihu Blanky Matragi si koupím, Blanku obdivuji a třeba tam bude návod jak na to. Knihy Suzan Kubelky "Konečně přes čtyřicet" a "Začínám znovu" byly v tomhle směru perfektní. A ženy potřebují kvalitní rádce - ne vyčůraná media.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0425 s