Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 24.2.2024, svátek má Matěj 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníSpisovatelky a Erós křtila moderátorka Jurinová

04.11.2011   Veronika Matoušková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

25. října 2011 proběhl v odpoledních hodinách v Literární kavárně knihkupectví Academia křest prvotiny spisovatelky Martiny Bittnerové s názvem Spisovatelky a Erós – Utajené životy velkých českých žen.

Tuto knížku pokřtily dokonce dvě kmotry, spisovatelka Ivona Březinová a televizní moderátorka Eva Jurinová. Na autorce bylo vidět určité napětí a rozechvění, tak přirozené pro moment, kdy vyprovázíme do světa svou prvotinu.

Prostory kavárny byly plné. Několik lidí dokonce muselo stát, protože na ně už nezbyly volné židle. Atmosféra byla příjemně slavnostní, ale nic okázalého či škrobeného. Každou chvíli zazněl smích, jako například ve chvíli, když autorka prozradila, že když odevzdala nakladateli rukopis, a on jí řekl, že to ještě zbývají nějaké úpravy, tak šla do kolen. Poodhrnutá opona do zákulisí zkrátka diváky i čtenáře baví. Autorce v tu chvíli při této vzpomínce ale úsměv na tváři nezmizel. Ostatně vše se podařilo a hotové dílo již držela v ruce a chystala se jej nechat pokřtít.

Pro ty, kteří knize chtěli připít na zdraví a dobrou prodejnost, byl připraven široký výběr vína – kromě „standardního“ bílého a červeného ve džbáncích dokonce i růžové.
Po pokřtění šampaňským si přítomní poslechli úryvek z „novokřtěňátka,“ který možná leckoho překvapil. Dozvěděli se z něj totiž, že Karel Hynek Mácha, kterého drtivá většina z nás považuje za nenapravitelného romantika, byl poněkud jiného ražení. Dnes by dost možná měl i oplétačky se zákonem.

V knihkupectví šlo knížky zakoupit, tudíž kdo chtěl, mohl si ji od autorky nechat rovnou i podepsat, čehož řada lidí s chutí využila.
Martina Bittnerová prozradila, že chystá podobnou publikaci i o mužích, a proto se mohou čtenáři těšit na další knížku a další setkání s její autorkou.

Fotografie: Jindra Welková

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0351 s