Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 1.12.2021, svátek má Iva 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13146
Komentářů: 11275


MěřeníV Praze je největší výstava diamantů

16.11.2011   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Diamanty jsou skloňované ve všech pádech už dávných dob. Myslíte, že jsou pro vás nedostupné? Zkuste navštívit výstavu těchto kamenů, která je největší v České republice. Čas máte jen do 22. listopadu.

V prostorách české firmy Diamonds International Corporation (D.I.C.) v &Siroké ulici v Praze můžete spatřit jednak volné diamanty o velikosti 1 až 22 karátů. Tyto kameny jsou častým investičním nástrojem, který se těší stále většímu zájmu. Výstava je putovní a její součástí jsou exponáty zapůjčené z nejprestižnější diamantové burzy na světě, antverpské Beurs voor Diamanthandel. Pokochat se můžete ovšem i šperky, které rovněž nesou tyto kameny. Zde má svůj podíl i Blanka Matragi, která navrhla další kolekci pro tuto firmu. Nechybí ani luxusní briliantové šperky a široká paleta jedinečných barevných diamantů různých tvarů a výbrusů.

Diamant je nejen krásným produktem přírody, ale také alternativním investičním nástrojem. Naším cílem je přiblížit lidem diamant jako vhodnou komoditu pro investice a ukázat široké veřejnosti krásu a nadčasovost diamantových šperků. Do Prahy jsme přivezli 320 investičních diamantů v různých velikostech od jednoho karátu až po 22karátový drahokam. Výstava zaplnila celý showroom a několik velkých trezorů, nicméně celé bohatství je v podstatě koncentrováno řádově v tisíci karátech diamantové hmoty, což představuje 200 g nejkoncentrovanějšího bohatství této planety. Slovy gemologa je to 200 gramů uhlíku v nejčistší podobě," sdělil prezident D.I.C. Luboš Říha.

Jaká je celková hodnota vystavených kamenů? 20 miliónů eur, tedy asi půl miliardy korun. Pokud se vám některý z exponátů zalíbí, tak si samozřejmě můžete i nějaký zakoupit. V průběhu expozice bude navíc poskytována speciální sleva na briliantové šperky.

Výstava je zpřístupněna v showroomu Diamonds International Corporation v Praze na adrese &Siroká 15 až do 22.11.2011, v pracovních dnech od 10:30 do 19:00 hodin a o víkendech od 14:00 do 18:00 hodin. Následně půjdou diamanty z výstavy do showroomu v Karlových Varech, a pak se přesunou do Varšavy.Zdroj: http://dicholding.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0455 s