Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 8.6.2023, svátek má Medard 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníKnihy Jitky Prokšové zatím uzavírá Anděl s druhým křídlem

20.12.2011   Ivo Fencl   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Knihy Jitky Prokšové zatím uzavírá Anděl s druhým křídlem. Jitka Prokšová napsala sedm knih a je spoluautorkou takřka dvaceti dalších beletrických, daleko častěji však odborných titulů. O čem je její poslední román?

„Lidé, kteří se vzepřeli nepřízni osudu anebo se přímo už odrazili se ode dna, bývají obdivováni, ale co ti ostatní?“ ptá se nás Anděl s druhým křídlem. Dobrá. Co však naši spoluobčané, kteří nejen, že nenacházejí pravý směr a cestu, ale zabředli někde?

Otočme první list. Hynek je novinář-čtyřicátník, ale byl nedávno „vylit“ a momentálně balancuje na jediné noze. S nikým nechodí, o manželství právě přichází. Ačkoli je novinářem a nechybí mu tedy určitá tvrdost i urputnost, iluze o dalším životě jako by se pojednou rozplývaly a je tu i další v mnohém typický problém: Rozvádějící se s ním Marta mu brání ve styku se sedmiletým Lukáškem.
Hynka zaujme „notoricky“ telefonující neznámá třicátnice ze zastávky tramvaje a tu začne to, co nám Hynek vypráví jako nějaký nepodařený Máchův Máj, prostupovat „jako záblesky z mobilu“ až překvapivá Kamilina zpověď. Taky ona se brání novému začátku, taky ona skončila vztah a... Měla za to, že jej ukončil i její původní partner.

Omyl!
Spisovatelka Jitka Prokšová (1962 v Plzni) získala doktorát na Matematicko-fyzikální fakultě UK v Praze a je odbornou asistentkou katedry matematiky, fyziky a technické výchovy na universitě. Přednáší také v Německu. Ráda čte kupříkladu Radku Denemarkovou nebo Václava Grubera. Je svobodná, syn pracuje jako právník, dcera studuje.
Spoluautorka jedenácti učebnic a skript publikovala přes čtyřicet článků ve sbornících a odborných časopisech, ale s beletrií začala teprve ve čtyřiceti. Publikuje v západočeském měsíčníku Plž a je spoluautorkou antologií Malá vánoční knížka (2009), Na dva západy (2010) a Krajiny našich srdcí (2011) a autorkou titulů Zbytky iluzí (2008), Cestou ven se neohlížej (2010), Stopy mé duše (2010), Láska po kapkách (2011) a Anděl s druhým křídlem (2011). Ten pokřtí 18. 1. 2012 v Západočeském muzeu (17. 00).
Další dvě prózy Jitky Prokšové jsou připraveny k vydání.

Jitka Prokšová
Anděl s druhým křídlem

Vydalo nakladatelství MOBA
192 stran, ISBN 978-80-243-4474-4
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Prokšová - 20.12.2011 - 12:23

chyby
Chtěla bych upozornit na chyby jak v anotaci knihy, tak v textu o autorce. Anotace patrně vychází z běžně dostupné upoutávky na knihu (weby internetových obchodů). Bohužel zde uvádíte přímo paskvil z útržků zmíněného reklamního textu. Také text o autorce obsahuje nepřesnosti. Pracuje na Západočeské univerzitě v Plzni, svobodná byla naposledy v roce 1982.

Od: anonym - 16.8.2013 - 16:05

Kdo asi
Kdo asi protěžuje tuhle dámu? Ta produkuje své romány jako na běžícím páse, a jsou si navzájem podobné jako mravenci. Všude stejné zápletky. Všechny pisatelky zacílené na ženy a dívky si myslí, že ženy a dívky se dojmou každým bulvárním blábolem ( některé se bohužel i dojmou) na tom staví pisatelky příšerných příběhů č "ze života" do časopisů pro ženy. Jestli je dnes život takový jak předvádějí pokleslé televizní šou, a tyto autorky, pak je hodně ubohý. A že zrovna pan Fencl.....tolik chvály? Víme proč.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0286 s