Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 7.12.2021, svátek má Ambrož a Benjamín 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníLucrezia Borgia se opět vrací

22.01.2012   Aneta Šimonková   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Před více jak sedmi lety se na prknech Národního divadla odehrála premiéra borgiovské legendy. Nyní se tragické milostné dobrodružství vrací, ovšem o kousek dál. Můžete ji spatřit v divadle Hybernia, a to od 10. března 2012, kdy má 55. narozeniny režisér Libor Vaculík.

Libor Vaculík se ujal role režiséra obnoveného muzikálu Lucrezia Borgia. Jiné obsazení vám ale už bude povědomější, pokud jste dílo už viděli. Opět se zde objeví Bára Basiková, kterou v roli Lucrezie bude ještě střídat Iva Marešová. Dále se tu objeví Csongor Kassai, Zbyněk Fric, Tomáš Beroun, Tomáš Savka, Ladislav Županič, Vladimír Marek, Jiří Zonyga a další. Tím ale výčet zvučných jmen nekončí. Hudbu složil Petr Malásek, texty Václav Kopta, o hudební nastudování se postaral Eduard Klezla
 
Celá knihovna románů, povídek, dramat, ale také historických studií, článků a monografií je zasvěcena tajemnému italskému rodu Borgiů. Rodu, nad kterým se střídala zář andělského jasu s démonickým svitem ďábla. Rodu, který se marně snažil uniknout svému osudu. Řím na přelomu 15. a 16. století, tajemné příšeří papežského dvora, lesk knížecích hradů, dalekosáhlé politické pletichy, diplomatické intriky i nesčetná milostná dobrodružství… nitky této historie splétá příběh muzikálu Lucrezia Borgia.

„Lucrezie je jedna z nejtěžších muzikálových rolí, které jsem zpívala. Zkombinovat těžké pěvecké party s pohybem dá opravdu zabrat,“ říká Bára Basiková, v jejímž podání bude hlavní představitelka něžnou bytostí, která v sobě však ukrývá nebezpečné tajemství.
Umělecký zážitek umocní party předních českých tanečníků v čele s první sólistkou baletu Národního divadla Zuzanou Susovou (Cena Thálie 2004), Kateřinou Rejmanovou-Benešovou (Cena Thálie 2000) a Zuzanou Pokornou (Cena Thálie 1994 a 2010). 

Zdroj a foto: Original Communitations

 
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0359 s