Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 9.12.2021, svátek má Vratislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníŠtudáci Liška a Matonoha jdou do střižny

28.01.2012   Aneta Šimonková   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V Praze a Brně se odehrály poslední dotáčky snímku Polski film režiséra Marka Najbrta. Už brzy tak budete moct zhodnotit, jak to vůbec poprvé jde před kamerou Tomáši Matonohovi, Pavlovi Liškovi, Markovi Danielovi nebo třeba Josefu Poláškovi.

Poslední záběry se odehrály v ateliéru fotografa Marka Novotného nebo třeba v ateliérech České televize, kde se natáčí AZ-kvíz. Posledními dotáčkami studiových scén v Praze a Brně se tak uzavřelo natáčení celovečerního filmu, kde čtveřice populárních herců zavzpomíná na svá studijní léta na brněnské JAMU.

Kruh se uzavřel. Po ose Vary - Praha - Brno - Beskydy - Krakow jsme se dostali zpátky do Brna a definitivně zakončili filmové dobrodružství s názvem Polski film. Usilovně stříháme, těšíme se na premiéru a společně s Liškou, Danielem, Matonohou a Poláškem přemýšlíme o pokračování jejich životního příběhu,“ řekl režisér Marek Najbrt.

Tvůrci něco z filmu poodhalili už na karlovarském festivalu, kde si diváci mysleli, že jde jen o recesi. Režisér ale všechny vyvedl z omylu. „Je to osobní hlavně pro čtveřici hlavních postav. Halvní hrdinové spolu chodili na školu a chtěli udělat společný film. Ten je pokusem zreflektovat život lidí pohybujících se v prostoru mezi imaginací, fikcí a realitou, což jsou herci, filmaři či divadelníci,“ řekl tehdy režisér ČTK. Čtveřice hlavních hrdinů tak tedy hraje sama sebe. v tomto snímku podle Najbrta vystupuje sama za sebe. „Půjde o příběh z doby, kdy u nás skončil socialismus a ještě nezačal kapitalismus. V ději se objeví takřka vše od absurdních nonsensů až k dadaistickým fórům; ale bude mít i vážnější rovinu polskou," řekl Tomáš Matonoha.
 
Vedle známých herců se ve snímku objeví i populární polští herci Katarzyna Zawadzka a Krzysztof Czeczot, díky kterým se na film těší už i v Polsku. Z našich známých osobností se ještě můžete těšit na Janu Plodkovou nebo Lucii Benešovou a přifaří se sem i trochu mladší spolužák hlavních hrdinů, Jan Budař.
 
Zdroje: 2media.cz
ČTK
Foto: 2media.cz

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0323 s