Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 7.12.2021, svátek má Ambrož a Benjamín 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníThe Human Body opět ukazuje těla... bez kůže!

05.02.2012   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Propásli jste expozici těl Bodies a litujete toho? Tak teď si můžete užít mnohem více exponátů. Do Prahy se jich vrací až 200! Vídět je můžete na výstavě The Human Body na pražském Výstavišti od 10. března.

Před čtyřmi lety všechny šokovala výstava Bodies, která se konala v Lucerně. Dvě desítky těl svlečených z kůže některým zvedly mandle, jiným žaludek, ale v každém případě fascinovaly. Ukázala tělo v jeho ryzí podobě, předvedla, jak svaly pracují v závislosti na tom, v jaké poloze jsme. Vystavené expozice se nyní rozrostly desetkrát. V Křižíkově pavilonu na Výstavišti v Praze budete moct procházet celkem devíti oddíly. První je úvod, další představuje kosterní/svalová soustava, následují dýchací soustava, trávicí soustava, nervová soustava, oběhový systém, rozmnožovací/vylučovací soustava, vývoj plodu a vaše zdraví a budoucnost). A chystají se i novinky. Například celotělový exponát znázorňující krevní oběh v lidském těle – Red man. A také uvidíte vystavené černé plíce kuřáka. Uvidíte, jestli si pak ještě zapálíte. Stejně tak vás bude varovat i exponát, který znázorňuje jak bude tělo vypadat, když se nebudete dost hýbat a budete se přejídat.

Výstava The Human Body se koná v Křižíkově pavilonu na Výstavišti v Praze od 10. března. Vstupenky se prodávají na přesně určený čas a stojí podle skupiny a dnů návštěv v týdnu. Dospělí zaplatí 300 korun ve všední dny, o 50 korun více o víkendu. Studenti a senioři mají v obou případech o 50 korun menší vstup než dospělí. Děti do 15 let opět ušetří 50 korun než předešlá skupina. Návštěvní doba je od neděle do čtvrtka od 9 do 19 hodin. V pátek a sobotu od 9 do 21 hodin.

Zdroj: www.humanbody.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0421 s