Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 29.11.2023, svátek má Zina 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13619
Komentářů: 11402


MěřeníRudý démon

28.02.2012   Veronika Švarcová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Narodil se ve vesnici &Sao-šan v poměrně bohaté rolnické rodině v provincii Chu-nan. Spolu s Josifem Stalinem a Adolfem Hitlerem patřil ke třem nejkrutějším diktátorům 20. století, připisuje se mu několik desítek milionů obětí. Měl přezdívku Velký kormidelník a celý svět jej znal jako Mao Ce-tung.

Další román ze série případů šanghajské policie, v němž šéfinspektor Chen za žádost nejvyšších komunistických papalášů vyšetřuje velmi delikátní zločin. Popis vyšetřování doplňují poznámky o životě a politické situaci v Číně. Za toto propojení i své mistrné vypravěčské umění získal autor mnoho cen a uznání po celém světě. Největší filmová hvězda čínského filmu třicátých let &Sang Jün-kuan tančila s velkým Maem a její dcera Čchien a vnučka Ťiao kvůli tomu byly pronásledovány.

Po vydání knihy o soukromém životě Maa Oblak a déšť v &Sanghaji je vrchní inspektor Čchen pověřen tím, aby zjistil, zda &Sang své vnučce Ťiao nezanechala něco důvěrného o Maovi, něco natolik intimního, co by mohlo ohrozit jeho pověst, a nesmí se to proto dostat na veřejnost. Další případ zavede inspektora Čchena do uměleckých kruhů v &Sanghaji, mezi spisovatele a umělce, kteří jsou mu tak blízcí. Znalost tohoto prostředí je pro něj výhodou, ale i přesto se případ komplikuje, čas ubíhá a umírají nevinní lidé. Jenže vše, co se týká Maa, musí být pečlivě vyšetřeno. V dalším románě Čchiou Siao-lunga Rudý démon se opět setkáváme s inspektorem Čchenem, který při policejní práci nezapomíná na poezii.

Čchiou Siao-lung se narodil v &Sanghaji. Byl zvolen členem Čínské asociace spisovatelů a v Číně publikoval poezii, překlady i kritiky. Od roku 1989 žije ve Spojených státech, kde na Washingtonské univerzitě získal několik titulů. Zároveň na této univerzitě přednáší čínskou literaturu. S manželkou a dcerou žije v St. Louis.

 

Rudý démon
Čchiou Siao-lung
vydalo: Nakladatelství XYZ
2011


 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.03 s