Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 20.8.2022, svátek má Bernard 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13262
Komentářů: 11311


MěřeníNárodní divadlo představuje novou, přelomovou sezonu

04.03.2012   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Patnáct premiér a více než sedmdesát inscenací na repertoáru. To je páteř nové sezony 2012/13 v Národním divadle, která bude zcela výjimečná díky propojení Národního divadla a Státní opery. Diváci se tak mohou těšit na představení v podání hereckých, tanečních i pěveckých osobností na celkem pěti scénách.

„Budova Státní opery a její soubory se od příští sezony stanou nedílnou a integrální součástí uměleckého programu Národního divadla. Sezonou 2012/13 začíná naše společná cesta,“ říká Ondřej Černý, ředitel Národního divadla.

Za všechny premiéry
a projekty Národního divadla v sezoně 2012/13 lze uvést Shakespearova Troila a Kressidu, pro nějž Činohra ND získala vynikajícího režiséra Davida Radoka, baletní premiéru Amerikana III, která představí tvorbu významných amerických choreografů G. Balanchina, W. Forsytha a J. Robbinse, či operní premiéru Debussyho Pellea a Melisandy (režíruje nový umělecký šéf
Opery ND Rocc).  
 
„Při tvorbě dramaturgického plánu jsme se drželi jednoduché myšlenky: Národní divadlo musí uchovávat svou tradici, ale zároveň chce svou uměleckou tvorbu udržovat v kontextu moderního evropského divadla 21. století,“ vysvětluje Černý.  
 
Se zveřejněním dramaturgického plánu nové sezony je tradičně spojeno zahájení prodeje předplatného. V jeho rámci Národní divadlo tentokrát nabízí 34 balíčků představení za výrazně nižší cenu oproti běžnému prodeji. Mimo to mají předplatitelé garantováno stálé místo v hledišti a šanci získat vstupenky na tituly, které jsou běžně nedostupné – včetně nejnovějších inscenací. „Mít hvězdy Národního divadla a Státní opery opakovaně na dosah ruky můžete pouze se svým předplatným,“ říká Ondřej Černý.  
 
Každý z tematických balíčků je sestaven ze čtyř až osmi různých představení. A to tak, aby si každý návštěvník mohl vybrat tematický okruh přesně podle svého vkusu (novinky sezony, žánrově vyhraněné skupiny, cykly odpoledních představení pro rodiny s dětmi, skupiny pro seniory ad.).  
 
Kromě toho předplatitelé čerpají další výhody, jako například online informační servis o probíhajících divadelních projektech, nabídky zvýhodněných vstupenek v průběhu sezony či jiné doprovodné  programy.  
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0295 s