Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 24.2.2024, svátek má Matěj 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníBřezen, za kamna (s knížkou) vlezem

22.03.2012   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Váháte, po jaké knížce sáhnout? Přinášíme vám knižní tipy na přelom zimy a jara. A nebojte se, každou z knížek jsme za vás nejdříve řádně prolistovali...

Protentorkát jsme vám vybrali osm různých kousků všelikých žánrů. Na své si přijdou detektivkáři, příznivci science-fiction i fantasy a dokonce i vaši maličtí caparti.

Markus Zusak
Posel

přeložila Lucie Simerová, 328 Kč
Vydalo nakladatelství Argo

Devatenáctiletý taxikář, který až doposud dělil svůj čas mezi kamarády Marva, Ritchieho a Audrey (do které je beznadějně zamilovaný), věrného psa Portýra, hraní karet a svou práci, má pocit, že se už na nic dalšího nezmůže. Ed na svých podivných záchranných misích cizích životů schytá spoustu bizarních výprasků, ale s každým úkolem roste jeho schopnost poradit si se vším sám a také vědomí, co musí udělat, aby jeho život za něco stál. Vyprávění vás upoutá situačním humorem a trefnými komentáři dospívajícího hrdiny.

Co na to Rozhledna: Představte si, že vám jednoho dne začnou do dopisní schránky chodit hrací karty se zašifrovanými úkoly – máte vstoupit do života úplně cizím lidem a najít způsob, jak jim pomoci v jejich nelehkém osudu. Takhle začíná románová prvotina autora populární Zlodějky knih. Napětí, akce a putování za sebou samým.

Jack Kerouac
Můj bratr oceán

Přeložil David Petrů, 228 Kč
Vydalo nakladatelství Argo

Dosud nevydaný text z pozůstalosti Jacka Kerouaca, jeho první rozsáhlejší dílo. Kerouac ho napsal na základě svých zkušeností ze služby u obchodního námořnictva. Vydavatelé jeho text doplnili řadou dalších materiálů - tematicky a časově souvisejícími prozaickými fragmenty a také dobovou korespondencí s přítelem Sebastianem Sampasem, básníkem, která obsahuje Kerouacovy komentáře k vlastnímu psaní a řadu dalších prozaických i básnických pokusů.

Co na to Rozhledna: Představovat slavného J. Kerouace nemá smysl. V roce 1942 se nechal najmout na obchodní loď Dorchestr jako pomocná síla v kuchyni. Na této lodi vznikl deník nazvaný Cesta do Grónska, který posléze autor přepracoval do svého prvního románu. Rukopis ležel v šuplíku až do roku 2011, kdy byl konečně vydán. A teď vychází i u nás.

Tana Frenchová
Na Věrnosti

Přeložil Petr Pálenský, 398 korun
Vydalo nakladatelství Argo

Tana Frenchová dokládá své mistrovství psychologické detektivky. Kniha "Na věrnosti" byla v roce 2010 zařazena mezi deset nejúspěšnějších titulů roku deníku The New York Times.

Život Franka Mackeyho změnil v devatenácti letech jediný rozhodující okamžik. Jeho dívka Rosie Dalyová, s kterou měli v úmyslu společně utéct do Londýna, nepřišla na smluvené místo srazu v uličce Na věrnosti. Od té chvíle o ní Frank neslyšel. Po dvaceti letech Frank stále žije v Dublinu a pracuje u policie na oddělení tajných operací. Se svou rodinou zpřetrhal veškeré vazby. Jednoho dne mu však zavolá sestra, že se našel Rosiin kufr… Návrat do uliček dětství a dospívání vrhá Franka zpět do minulosti, vyvolává temné polozapomenuté vzpomínky, v jejichž spleti hledá stopy, aby rozluštil případ, který ovlivnil jeho celý dosavadní život.

Co na to Rozhledna: Třetí a nejlepší detektivka spisovatelky Tany Frenchové. Mladá dvojice si dala schůzku v ulici Na Věrnosti, aby spolu pak uprchla do světa. Ale ona nepřišla. Až po dvaceti letech zazvoní telefon a kdosi mu řekne, kde najde její tělo… Tahle kniha vám nedá spát.


 

Roger Zelazny
Zemřít v Italbaru

Přeložil Richard Podaný, 185,- Kč
Vydalo nakladatelství Straky na vrbě

Co se stane, když se slavný terorista, poslední bojovník za svobodu DYNABu, dozví o nejstrašlivější biologické zbrani známého vesmíru? A když je onou zbraní muž, který má vlastní přání a sny? Komandér Malacar však není jediný, kdo po tajemném panu Há pátrá. Začíná zběsilá hra o čas, a hlavní cenou je život nebo smrt miliard. Překvapivě aktuální příběh z pera mistra žánru. Roger Zelazny vás opět uchvátí a nenechá vás vydechnout!

Co na to Rozhledna: Skvěle vypsaná ruka Rogera Zelaznyho nezklame ani tentorkát. Neředěná sci-fi nepostrádající pořádný díl akce i hrozbu páchnoucí apokalypsou. Kdo je záporák a kdo touží zachránit lidstvo? Karty jsou rozdané, ale do rukou jiných nevidíte.

Leonard Medek
Dobrodruh III. - Třetí triarcha

290,- KČ
Vydalo nakladatelství Straky na vrbě

Léto 1915: Druhé léto války, zvané Velká. Dobrodruha Frantu Frantu však bojování neláká - po odchodu z Libye mu zůstalo dost zlata, aby si dopřál dovolenou, a víc nechce... Jenže nevinná návštěva Paříže málem skončí pod gilotinou a po vyváznutí o pár fousů začíná honba přes oceán i oběma Amerikami. Protože podobný podraz si nelze nechat líbit! Francouzská Sureté, ruský nekromant, soukromí detektivové a indiánská božstva - to vše a ještě víc v novém akčním kaleidoskopu Frantových dobrodružství.

Co na to Rozhledna: Když se zdá, vše všechno šlape jako na drátkách, bývá to neklamným upozorněním, že brzy přijde velký zvrat. Z civlizované Paříže až do starými rituály vonící Jižní Ameriky. Začíná to jako příběh obyčejného chlapíka. Ale tak úplně obyčejný příběh to zdaleka nebude.

Roger Zelazny
Tvorové světla a temnoty

Přeložil Michael Bronec a Kateřina Hejlová, 185 korun
Vydalo nakladatelství Straky na vrbě

Roger Zelazny v čisté, neředěné podobě. Tvůrce Amberu a mistr symbolů, od nějž se nedokážete odtrhnout

V Domě mrtvých procitne muž, kterému vzali jméno. Je vyslán, aby zahubil Prince. Jen Hór, syn Osíridův, mu stojí v cestě. Ne snad, že by chtěl Prince chránit. Oba mistři temporální fugy pronásledují stejnou kořist a ani jeden se jí nechce vzdát. A kdesi v jiném vesmíru, uvězněná, ale nezničená, čeká Stvůra Která Naříká Nocí.

Co na to Rozhledna: Na pomezí science-fiction a fantasy vzkvétá dokonalý příběh s prvky filozofie. Přišlo vám ZEMŘÍT V ITALBARU dobře napsané, ale tak trochu obyčejné, standardní? Potřebujete za příběhem podhoubí existencialismu i aluzí na dávnou mystiku? Tak to si hned udělejte na tenhle literární skvost místo v knihovně!

Laeg Mortemir vai Eledar
Malý zpěvník bardský

60,- KČ
Vydalo nakladatelství Straky na vrbě

Sborník fantasy písní, v němž najdete jak skladby samotného autora, tak i dalších, včetně písní z larpů a bitev. Zpěvník obsahuje akordy i notové zápisy a je doplněn o krátké komixy L.A.R.P.

Co na to Rozhledna: Krčíte se v kostýmu z Pána prstenů o ohniště a již nevíte, co dalšího vydrnkat na kytaru? Zkuste Trpasličí hymnu, Hobitovu cestu a další songy. A nebojte se, vystačíte si i s tím, co už umíte - hymnu dejte na Buráky a některé další vtipné písničky na Nohavicu!
 Lorella Flamini
Skotačení na statku

Přeložila PhDr. Barbora &Spronglová, 149,- KČ
Vydalo nakladatelství Fragment

Kolik oblíbených zvířátek žije na statku? Prasátka, krávy, koně, kuřátka… Děti mohou sledovat jejich bezstarostné radovánky a pohrát si se šoupátkem, které jim odhalí další část příběhu.

Co na to Rozhledna: &Skoda, že nám již není jeden či dva roky! Roztomilá knížka z tvrdého kartonu má nejen vydařené barevné ilustrace, ale také celou řadu pohyblivých částí! Děti tak nejen zabaví, ale také rozvine jejich motorické schopnosti. Doporučena je od jednoho roku.

Titulky převzaty na stránkách vydavatelství
Ikonka: guardian.co.uk


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2167 s