Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 30.9.2022, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13280
Komentářů: 11316


MěřeníVypráskejme komunisty z politiky!

12.05.2004   Markéta Karešová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

„Zajímal se vůbec někdo, jaké děti v ústavech vlastně jsou? Děti vysoce kvalitní rozhodně ne“, nechala se slyšet poslankyně za KSČM Čelišová v poslanecké sněmovně.

V dětských domovech jsou vychovávány tisíce dětí, mnohdy bez šance na umístění do náhradních rodin. Bez vlastního zavinění. O kvalitě těchto domovů by se dalo s úspěchem pochybovat, ale o kvalitě dětí??Nevím, jak by KSČM chtěla měřit kvalitu lidí, nějakým kvalitoměrem?

Naprosto nemorální smýšlení komunistů českého voliče nepřekvapí. Tedy nemělo by. Když však vidím volební preference KSČM, běhá mi mráz po zádech. Politická strana, která (podle mě nezákonně) prosazuje komunistické myšlenky patnáct let do revoluci, by neměla mít na naší politické scéně místo. Alespoň ne do té doby, dokud bude rozlišovat občany tohoto státu na méně či více kvalitní. Jinak bychom se také mohli dočkat toho, že budeme rozdělováni podle „kvality“ komunistickými funkcionáři na ty, kteří si zaslouží přízeň státu a na ty ostatní. Ale to už tady jednou bylo – za 2.světové války!


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: kordas - 12.5.2004 - 12:09

Ahoijda,já to viděl v TV připadalo mi to jako prohlášení říšského ministra Geblse o zdůvodnění selekce.Fuj hanba komunistům je to jen a jen zrůdnost.KOMUNISMUS=FAŠISMUS.

Od: Markéta - 12.5.2004 - 12:15

Přesně tak.

Od: NoName - 12.5.2004 - 15:06

To jedemokracie?
To jedemokracie? Vyloučit nějakou stranu z vlády... Nebylo to tu už před těmi 15 lety? Ne že bych je nějak prosazoval ale nevadí mi a to co se stalo před prřibližně 50 lety je už snad minulost a neznamená, že když se dřívější režim moc nevyvedl tak že řeknem že jsou komunisti hovada? Zamyslete se s chladnou hlavou. Vzdyt jsou to lidi jako my!

Od: NoName - 12.5.2004 - 15:08

Fašismus
Tak to jsi "kordo" asi nedával pozor ve škole! :)
Komunismus ma přeci jen pár pěkných myšlenek jako demokracie, ale všechny tyto řízení státu jsou víceméně na dvě věci. :(

Od: Markéta - 12.5.2004 - 16:06

Někoho nevolit a tím mu nedat prostor je demokracie! A pokud si myslíš, že komunismus v pojetí bývalé KSČ a nyní KSČM prosazoval nebo prosazuje demokracii, tak jsi nedával pozor ve škole ty. Komunismus ve své čisté podobě demokracii připouští, ale takový komunismus jsme nezažili a takový ani dnešní KSČM nezná.

A k tvému "jsou to lidé jako my", kdo jsou to "my"? Já se s jejich pokřivenými názory neztotožňuji, to "my" jsou zřejmě potencionální voliči KSČM. Je jich bohužel dost.

Od: MM - 12.5.2004 - 16:13

Souhlasím s autorkou článku, ale mezi námi, těžko mezi politiky vybírat... Je fakt, že komunismus původně vychází z celkem ušlechtilých myšlenek, ale pro lidi je prakticky nerealizovatelný. To samé platí ale bohužel i o ostatních politických ideích. Stačí se třeba podívat na "zemi svobody" USA.

Od: Bára - 12.5.2004 - 18:55

Jedna má dvacetiletá kolegyně vysokoškolačka prohlásila, že bude volit komunisty, protože ostatní to tu už pohnojili dost.Jenže co naděláme, když takhle mluví i vzdělaný mladý inteligentní člověk?!Ani program strany ho nezajímá...Jenže pravici volit nehodlá, protože navrhuje školný.Tak jak to má pak jinak vypadat.

Od: Markéta - 12.5.2004 - 19:24

Báro, to je hrozný. Všichni to tu pohnojili dost a komunisti ne? To přece normální člověk nemůže myslet vážně!
Průšvih je, že takových lidí ve opravdu dost, ale proč? Vždyť je to přece tak průhledný!

Od: Filip - 12.5.2004 - 20:06

To co tu "pohnojili" potici po revoluci je naprosto nesrovnatelné s tím co tu páchali komunisti 40 let. Politiku devadesátých let i ten malý návrat Vladimíra Iljiče Špidli považuji za politiku s chybami, ikdyž Špidla je na můj vkus velmi do leva. Ale nejde vůbec o můj vkus, naprosto akceptuji výsledky svobodných voleb. Ovšem komunisti tady vytvořili brutální totalitu, která byla zločinná, přesto není postižena ani nevolí občanů. Jak může někdo říct, že ty zrůdy bude volit, protože ostatní něco pohnojili? Opravdu je to inteligentní člověk? Proč? Protože dělá vysokou školu?
Ale myslím že my to nevyřešíme, znás co tu píšeme snad nikdo komunisty volit nebude (?). Spíš by mě zajímalo jestli můžeme dělat něco praktičtějšího, například jestli má třeba Grebenda E stránku na kterou by se mu dalo posílat "ohlasy a podněty". Či nějaká jiná forma nátlaku.

Od: Bára - 12.5.2004 - 20:26

Nevím,jaká forma nátlaku je k něčemu.Demonstrace nikdy k ničemu nebyly.To, že KSĆM nám vadí se ví,to se demonstrovat nepotřebuje. Všechny petice a požadavky zatím taky nic nezlepšily. Podle mě opravdu nezbývá nic jiného, než je nevolit.

Od: Markéta - 12.5.2004 - 20:42

Ještě jsem zapomněla podotknout, že tento dokument můžete podpořit svým podpisem, bude-li vám po chuti

Od: Andrea - 12.5.2004 - 20:56

Ano, nevolit, nevolit, nevolit!
Ale jak říct těm, co jim dají hlas, že ničí i naši šanci na lepší budoucnost a ne jen tu svoji?

Od: Filip - 12.5.2004 - 21:23

Andreo něco takového jsem měl na mysli. Markéta dala pár podnětů, které snad mají nějaký smysl. Právě jsem četl na kscm.cz a asi jim tam něčím přispěju. Napadá mě v té souvislosti citát přemoudrého Jana Wericha: "Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se s ní nesmí přestat bojovat" Tohle je něco podobného.

Od: Markéta - 12.5.2004 - 21:34

Já mám ale strach, že se nad lidskou blbostí zvítězit nedá :-(

Od: Filip - 12.5.2004 - 21:44

No name: Ty máš pocit, že se minulí režim "moc nevyvedl"? Nemyslíš že to je docela bagatelizující hodnocení toho co tu páchali? Co říkáš na Kubu, pokrytecky nazývanou ostrovem svobody, či zde již propíranou Koreu? Najdi mi jedinný příklad, kdy komunistům ty jejich pokusy neskončili v totalitě. A Čolišová OPĚT dokázala že se vůbec nezměnili. Tentokrát např. dokázala, že izolace postižených lidí nebyl přehmat tehdejší doby, ale součást jejich smýšlení.

Od: Mr.modena - 13.5.2004 - 12:47

opět nesmysly??? ANO !!!
Je mi líto, že váš článek musím opět kriticky ocenit, ale jinak to nejde.

1./ Pletete si zpravodajský server se svým osobním deníčkem (budějovicko.cz)
2./ Nejen, že zřejmě nic nevíte o problematice zdravotního pojištění…..(viz naše poslední diskuse), ale rodinné právo a otázky náhradní (ústavní) jsou pro vás stroprocentní Španělskou vesnicí.
3./ Paní poslankyně je spoluautorka Zákona o rodině, takže o dané problematice moc dobře ví.
4./ Výrok jste pěkně vysekla z kontextu a navíc jste ho vůbec nepochopila. Mluví se o schopnosti takové děti dostat do normální rodiny a života!!
5./ Dané děti opravdu druhé kategorie jsou, neboť takové děti si nikdo nechce osvojit a ony bohužel pak stráví celé dětství v ústavu. Mě se to také nelíbí a je mi jich moc líto , ale je to faktický stav!
6./ Takže než se pustím do veřejného prezentování svého názoru (zpravodajská hodnota se někam ztratila…), tak bych aspoň měl o dané věci něco vědět, protože se mi pak lehce může stát, že budu za totálního demagoga a v tomto případě i za troubovitého antikomunistu……:)


PS.:kopii tohoto príspěvku najdete i pod svým názorem (článek to není:) na Budějovicko.cz

Od: Leo - 14.5.2004 - 0:14

Není
Mr.modena zakompexovaný a kovaný komunista?

Od: Mr.modena - 15.5.2004 - 10:25

Leo: Jasně, mám jiný názor proto jsem komunista:) a dokonce zamindrákovanej:)) Ty mě teda bavíš a tvoje představa diskuse dvojnásob. Svý STBáský praktiky si zkoušej na někoho jinýho, mě se kolena rozhodně neroztřesou. Jestli si takhle představuješ demokracii tak pak potěš pánbůh.....
Markéta: militantní názory..... myslím, že si nemáme nic vyčítat:) Nevím co ti vadí na mým nicku, který zná dost lidí a je lehce identifikovatelný..... narozdíl od nějaké "Markéty" :) (neber to osobně:)

Od: Markéta - 15.5.2004 - 17:50

mr.modena: nevím, jestli jsi zakomplexovaný (či snad přitroublý???) ;-) komunista, ale skoro jistě jsi paranoidní. Jak jsi přišel na to, že mi vadí tvůj nick? Jsi člověk, který se podepisuje mr.modena, jsi. Kdybych chtěla zdůraznit, že se mi nelíbí tvůj nick, napsala třeba "ten, s tím hloupým nickem". Tvůj nick je mi úplně ukradený.
A pro tvé info, nejsem nějaká Markéta, ale Markéta Karešová a toto jméno mám i v OP, to ty jistě své mr.modena v občance nemáš.
A osobně to samozřejmě beru, protože ty nemáš zájem na diskusi, která by k něčemu byla, ale jen kolem sebe útrpně kopeš!

Od: Jindřich V. - 15.5.2004 - 18:15

Přes spáleniště, přes krvavé stoky...
Plně se ztotožňuji se článkem Markéty K. Mr. modena mi připadá jako nějaký zakuklený komunista... Argument, že s. Čelišová plně rozumí dané problematice, protože se spolupodílela na přípravě zákona, je opravdu směšný a neobstojí...

Od: Mr.modena - 15.5.2004 - 19:44

Markéta :
Ad. diskuse: jasně jsem ti napsal, že ti jde jen o politickou kritiku a ne o postatu problému. Ti jsi mi odpověděla, že ti jde nejen o její kritiku, ale nic víc jsi čtenáři nepřinesla, ani jsi se nepokusila, takže také u té kritiky zůstalo - jestli ty to považuješ jako konstruktivní a jako zájem o věcnou diskusi, tak pak já si s tebou dovolím nesouhasit. Takže také u té kritiky zůstalo - a aby také ne, když tady máš tolik "soukmenovců" a teď ti sem vlezl takový "vetřelec", který si s tebou dovolil zcela nedemokraticky nesouhlasit a dovolil si nastínit taky jiný pohled na věc. proto jsem komunista, zamindrákovaný, militantní, nekonstruktivní, zakuklený, kovaný:) Prostě ste ze mě udělali člověka druhé kategorie! Ale vy všichni jste svatí!

Ad. nick: Ta věta má dost pohrdavý tón, tak se pak nediv mé reakci:)

Jindřich V.:
Probuď se ze svého rudého snu a možná pochopíš jaká je realita.

All:
Jen by mě zajímalo, jestli byste takhle moralizovali, kdyby ten výrok řekl někdo jiný.....

Od: Martin Willd - 15.5.2004 - 22:32

Bývávalo...
Nesouhlasím s paní poslankyní asi tak na 99%, ale z jiného pohledu je fakt, že v dětských domovech jsou dnes převážně děti prostitutek... a převážně cikánů. Adoptovat takové dítě je strašné riziko. Bál bych se, že z něj vyroste... ani nemyslet.

Od: Marie - 16.5.2004 - 21:54

Markéta
Markéto zamysli se nad sebou!Žijeme v demokratické zemi s právem na názor.Ty jsi posedlá nenávisti ke momunistům a to je zlé. Taky je nemám ráda, ale poslední dobou, po zkušenosti s našími politiky, dělím lidi už jen na dobré a zlé. Pokus se o to taky. Nenavist je zlá vlastnost a nic dobrého nepřinese.Pokud jsi členka redakce, tak bys měla být objektivnější.Aby komunisti nezvítězili, tomu nenávistí nepomůžeme.

Od: Markéta - 16.5.2004 - 22:52

mr.modena: domnívala jsem se, že z článku vše podstatné vyplývá, ale budiž, budu více konstruktivní:
1. nemysleme si, že jsme lepší než ostatní, nad nikým se nepovyšujme a před nikým se neponižujme, nedělme lidi do jakostních skupin
2. nevěřme tomu, že děti z dětských domovů jsou horší, než ostatní děti.
3. nevolme komunisty ani jiné strany, podle kterých si nejsme všichni rovni, ale někteří jsou si rovnější
4. pokud chcete něčím prospět tomu, aby děti v dětských ústavech být nemusely, pomozte. Nevíte-li jak, ráda pošlu číslo účtu například SOS vesniček nebo jiného projektu pro děti.

A pokud jde o mě, já bych kritizovala každého s takovým výrokem, samozřejmě by to nemusel být právě komunista!

K tomu, že tě za komunistu považují čtenáři : proč se divíš, když bráníš paní poslankyni a KSČM jako pes baskervilský? Mimochodem, žádného z těch "soukmenovců", jak označuješ čtenáře osobně neznám.

Od: Markéta - 16.5.2004 - 22:55

Marie, neřekla bych, že komunisty nenávidím, jen nechci, aby byli silnou politickou stranou v této zemi. Také tady žiju a tudíž se mě to týká. A máš pravdu, každý má právo na názor, tedy i já. :-)

Od: Markéta - 16.5.2004 - 22:58

Martin Wild: chápu tvé obavy, ale to, co nechceš ani domyslet ti může vyrůst i z vlastního dítěte. A nebo třeba ne právě tobě, ale jiným lidem a přitom si každý myslí, že právě on má dobrý genetický základ. Pasťáky jsou však plné dětí z rádoby spořádaných rodin. Znám několik lidí, kteří v domově vyrostli, také adoptované děti mých přátel a žádné problémy s nimi nemají. Před pár lety jsem byla jako dozor s dětmi s dětského domova a byli to vesměs skromné děti, prahnoucí po pochvale a pohlazení. Jako všechny děti.

Od: Matt69 - 17.5.2004 - 1:34

Osobně plně sympatizuji s Markétou, co se týče jejího protikomunistického postoje. Nicméně pravdou prost+ě je, že v dětských domovech nejsou zrovna děti, o které by byl ze strany eventuálních adoptivních rodičů zájem.

Z tohoto pohledu tedy čeličová IMHO nebyla zase až tak daleko od pravdy.

Jinak ale můj hlas patří Markétě!

Od: Markéta - 17.5.2004 - 5:26

Jujda! Omlouvám se hrubky, v touze po spánku jsem to vysmahla a nepřečetla po sobě!

Od: Filip - 18.5.2004 - 20:07

Geny jsou geny, ale nejdůležitějši pro vývoj člověka jsou interakce rodiny a nejbližšího okolí. Samozřejmě že se člověk nerodí jako nepopsaný list, jak se mínilo kdysi, ale nejedná se o nějaké naprogramování. Člověk není počítač! S nadsázkou by se jako příklad dalo říct, že slušným lidem komunista z dítěte nevyroste. Myslím že strach který z toho pro spoustu lidí plyne pochází především ze "strachu z neznámého", který prostupuje lidskou psychiku v různých formách.

Od: kordas - 20.5.2004 - 11:15

to NoName
já si myslím,že jsem pozor ani dávát ve škole nemusel já jsem si komunismus zažil v plné míře a viděl jsem v praxi jejich "pěkné myšlenky"
No a jestli jsi ty dávál ve škole pozor tak nacistická ideologie má taky několik dle Tebe "pěkných myšlenek":o)))

Od: Josef - 20.5.2004 - 12:13

Podobné články jsem už kdysi četl. Pro ty mladší pouze upozorňuji, že KSČ byla zakázána 20.října 1938 a všichni bychom mohli vědět( alespoň z odborné literatury), jak to dopadlo.

Od: Martin - 20.5.2004 - 15:56

nojo..
Nojo, když autorce asi nedošlo, že za 2.svv nekádrovali komunisti ale fašisti, a že právě ty komunisty posílali na smrt. Ono autorce nedochází víc věcí:)

Od: Marketa - 20.5.2004 - 16:01

Martine, tobe zrejme nedoslo, ze o to prave jde...

Od: Filip - 20.5.2004 - 21:35

Martine myslím, že jsi si docela naběhl...

Od: guverner - 20.5.2004 - 22:14

Vypráskejme komunisty.
Paní nebo slečno Markéto.Nedá mi to a musím reagovat na Váš článek.Nevím co se Vám nelíbí na tom co řekla paní poslankyně? Už vydím Vás jak si po dlouhém utrpení kolem neplodnosti jdete do domova pro vytoužené dítě a vyberete si cikáně. To tedy já i moje žena budeme radši bezdětní.To je to co myslela paní poslankyně.

Od: Martin - 20.5.2004 - 23:31

Filip: tak jsem si naběh, stane se:), na blbý článek, blbá reakce.....

Od: Marta - 21.5.2004 - 7:45

Martine blba reakce neni ani tak o clanku jako o ctenari ;-)

Od: Martin - 21.5.2004 - 9:11

Marto: nápodobně ;-) zkus o tom popřemýšlet, ale pozor! občas to bolí! a to platí i pro Markétu ;-)

Od: Filip - 21.5.2004 - 10:55

Martin: O.K. ale zajímal by mě i zbytek Tvé reakce: „Ono autorce nedochází víc věcí“. Můžeš mi trochu přiblížit co jsi měl tentokrát na mysli?

Od: Josef - 21.5.2004 - 18:45

Navím, kdo si naběhl a kdo pochopil? Martin nebo Markéta? V každém případě bych si dovolil parafrázovat jeden citát: "Lidé, čtěte!A vzdělávejte se v naší historii!" Říkají paní nebo slečně autorce něco jména Vladimír Krychtálek, Jan Rys - Rozsévač, Emanuel Vajtauer? Ví, co to byla akce Gitter (16.3.1939)? A potom upozorňuji, že Liga proti bolševismu byla založena už 23.ledna 1944.

Od: Filip - 21.5.2004 - 22:11

Podle mě je článek o komunistech a jejich (s)myšlenkách a o relevantní paralele mezi jimi a fašisty. Tento konkrétní výrok (Čolišové) je totožný s rétorikou již zmiňovaného Goebbelse. Co má s tímto společného nějaký anarchista Vajtauer?! Leda pouze potvrzuje tuto paralelu, protože to byl komunista a za války kolaboroval s fašisty. Že by tedy takovým zvláštním způsobem vrána k vráně...? I když se samozřejmě tyto dvě ideologie na venek nesnesou mají v morální oblasti mnoho styčných bodů. "Gitter"? Neměli snad komunisti zase svoje "Asanace"?

Od: Markéta - 22.5.2004 - 10:02

guvernér: asi jste správně neposlouchal, paní poslankyně nemluvila o rasové otázce ale o dětech z domova. O všech. A pro vaši inforamci, děti se v domově nevybírají, jsou vám přidělovány, děti totiž nejsou zboží jak se zřejmě vy i paní poslankyně domníváte. Jakost a kvalita se podle mě skutečně má vztahovat ke zboží a ne k člověku. Pokud jde o to, zda bych adoptovala cikáně, možná. Nevím, není to rozhodnutí na půl minuty u počítače a také bych toto rozhodnutí nedělala sama. Ale zcela jistě bych nezůstala raději bezdětná jako vy se ženou, jak píšete.

Od: Markéta - 22.5.2004 - 10:19

Josefe, mám pocit, že se snažíš scítat jablka a hrušky. I když ta poslední věta článku měla vyvolat takovouto diskusi, takže OK.
Ale k tvému příspěvku konkrétně - šlo mi o srovnání linie komunismu a fašismu, která se v lecčem shoduje a prolíná. Netvrdím, že komunismus a fašismus jedno jest. Kdyby ano, asi bychom se tu teď takhle nebavili. Nicméně určité (podle mě zásadní) fragmenty obě tyto ideologie mají. Odvržení nemocných, postižených, starých a opuštěných (výrok paní poslankyně je jen kapka v moři) mi opravdu silně připomíná Gebelsovy snahy o zkvalitnění lidstva.

Ještě k výroku paní poslankyně:
Klidně se může stát, že nějaké děti zůstanou vinou něšťastné události samy. (autonehoda apod.)Ne každý má rozvětvenou rodinu a takové děti pak vychovává stát právě v ústavech, kde dle paní poslankyně nejsou kvalitní děti. Stále ještě stojíš za paní poslankyní???

Od: Markéta - 22.5.2004 - 10:23

Martine, zkus nám pro změnu sdělit něco smysluplného. I když pokud tě myšlení bolí, tak raději zůstaň kde jsi.

Od: Martin - 22.5.2004 - 17:08

Makréto, nápodobně.....

Od: Markéta - 22.5.2004 - 17:13

Tos nám toho zase pověděl!

Od: Mr.modena - 22.5.2004 - 17:44

Ale no tak! Proč musíte dokazovat, že o problematice osvojování dětí z ústavů vůbec nic nevíte. Buďte si jista, že se !nepřiděluji!, ale pořádně se vybírají a to ještě víc platí o potencionáních osvojitelích. Jakost a kvalita budoucího soužítí a vývoje dítěte je primární. A pak když se nenajdou vhodní osvojitelé v ČR, zkouší se zprostředkování do ciziny a když se ani to nepovede, tak pak ty děti bohužel zůstávají v ústavech ....

PS: Těch dětí, které jsou tam vinou nešťastné události je tam drtivé minimum....

Od: Markéta - 22.5.2004 - 17:52

Proces umisťování dětí rozhodně neprobíhá tak, že by budoucí rodiče přišli do ústavu a vybrali si tam dítě, jak tady podotkl uživatel guvernér. To jsem se mu snažila vyvrátit. Budoucí rodiče vyplní podrobný dotazník a na základě těchto údajů je jim dítě vyhledáno. Samozřejmě se vyhledávají rodiče dětem, ne naopak. Když chcete přesvědčovat, že všechno víte nejlíp, alespoň pořádně čtěte v souvislostech.

Od: Mr.modena - 22.5.2004 - 18:03

"Když chcete přesvědčovat, že všechno víte nejlíp"
nikdo není dokonalý:), ale když něco vím, tak proč své znalosti neuplatnit, že.....

"alespoň pořádně čtěte v souvislostech."
Dobře budu se snažit.

Vás bych poprosil o snahu si neodporovat:) viz
Markéta - 22.5.2004 - 10:02
a
Markéta - 22.5.2004 - 17:52

Od: Markéta - 22.5.2004 - 18:31

Nezdá se mi, že bych si odporovala. Narážíte zřejmě na "děti se nevybírají", což byla moje odpověď (10.02) na guvernérovo "půjde do domova a vybere si". Takhle to skutečně nechodí, na tom se zcela jsitě shodneme. Nebo jste měl na mysli něco jiného?

Od: guverner - 23.5.2004 - 20:32

Markéta
Vážená paní Markéto.
Já jsem poslouchal velmi dobře a také dokážu (číst mezi řádky). Ona paní poslankyně opravdu mluvila o všech dětech ale všichni si jistě dokážeme zpočítat, které konkrétní děti měla na mysli! A k tomu přidělování dětí: Vy říkáte, že vám je dítě vybráno. No to snad nemyslíte vážně?! Tím jste samna potvrdila to, že děti jsou zboží. Dítě si přece vybírám podle sympatijí a ne co mi kdo nabídne. A mimochodem, mám příbuzné, kteří si děti vybrali a to až v pátém domově a nikdo jim nic nenabízel. A ještě na závěr. Źe by jste si adoptovala i cikáně? Tak to Vám přeji šťastnou a veselou soustrast.

Od: Markéta - 23.5.2004 - 20:41

Guvernér : Na jednu stranu je dobře, že lidé jako vy o děti z domovů zájem nemají, alespoň mají šanci, že se dostanou do nějaké slušné, milující rodiny!

Od: guverner - 25.5.2004 - 22:43

Markéta
Jestli posuzujete slušnou a milující rodinu jen podle toho, jestli si adoptují cikáně nebo ne,tak je mi Vás opravdu líto. Ještě že lidí s Vaším názorem je dost málo. To by se za chvíli naše republika mohla jmenovat Křížená. I v tý Americe, která se ohání demokracií mají gheta pro černé obyvatele a nikomu to nevadí.Tak proč u nás by to mělo být jinak? Já se držím hesla: Svůj k svému.

Od: Markéta - 26.5.2004 - 7:55

guverner : o cikánech neustále mluvíte vy, já mluvím o dětech z dětských domovech. Stále vám ještě nedošlo, že to není jedno a totéž.
A v souvislosti s opuštěnými dětmi zabřednout do černošských ghet v rádoby demokratické Americe je podle mě dost mimo mísu. Ale budiž, když v tom vidíte určitou paralelu ....

Od: guverner - 26.5.2004 - 9:42

Markéta
Já nevím kdo je tady mimo mísu ale já to určitě nejsem. Každej normálně uvažující člověk ví, že paní poslankyně myslela cikánské děti, i když to zaobalila tak aby to nevyznělo tak okatě. Já s tím mám dost velké zkušenosti. Prošel jsem minimálně šest ústavů a hádejte, děti které národnosti tam mají až devadesáti procentní převahu? Běžte se tam sama někdy podívat a uvidíte sama. A ten zbytek jsou děti z takových rodin že by se Vám udělalo špatně. A když náhodou narazíte na dítě které je Vám milé, tak si ho nemůžete vzít domů protože jeho vyčůraní rodiče mu jednou za půl roku pošlou pohled, tím splní zákonnou povinnost a vy máte smůlu.

Od: Markéta - 26.5.2004 - 12:44

guvernér: s domovy mám taky určité zkušenosti a i když bych netvrdila, že cikánských dětí je 90%, je jich skutečně hodně. Ale ani tak nemohu souhlasit s tím, že jsou to děti "2.kategorie". Z velké části jsou tyto děti "zprzněny" státní výchovou.
(A stále jsme u toho, že v ústavech jsou i jiné děti, které paní poslankyni třeba také slyšely, co ony si mají myslet?....)

Zájem rodičů 2xročně
v tom se jistě shodneme, že to je nehorázně málo. Já osobně bych to ani za zájem o dítě nepovažovala.
Možná by proto bylo prospěšnější, aby paní poslankyně takhle plamenně obhajovala (nejlépe svůj) nový a lepší zákon o rodině a s ním související předpisy a legislativu, než aby urážela děti, které za nic nemohou. Pokud je v tomto případě někdo vinen, pak rodiče a stát.

Od: Igor Indruch - 26.5.2004 - 14:04

Jasně, že je třeba volit komouše!
Ovšem je třeba to náležitě připravit a nezvorat to!

1. Je tedy třeba je zvolit
2. Je třeba je nechat zase všechno hezky znárodnit a popravit pár buržoustů a jiných nepřátel lidu.
3. Následně je třeba znova vyjít na Národní třídu a nechat si pořádně rozbít držky (mnohem více než v tom 89., protože to, jak je vidět, nestačilo)
4. S rozbitými držkami jít do stávky.A nejen to. Bude to chtít vzít hezky z gruntu a rovnou to věšet na lucerny.
5. Po převratu začít hezky znova, poučeni z "krizového vývoje" 1989-2005...

Od: Igor Indruch - 26.5.2004 - 15:27

pro guvernéra
Spláchni se do hajzlu, svině rasistická!

(pro ostatní - je to vulgární výrok, já vím, ale na některé věci se jinak reagovat nedá...)

Od: Filip - 26.5.2004 - 15:41

Igor
A pak spláchnout i takový nesnášenlivý a netolerantní týpky jako jsi ty a bude konečně klid na zemi, budiž.

Od: Markéta - 26.5.2004 - 16:03

Igore ???!!! (viz to guvernér)

Od: guverner - 26.5.2004 - 17:54

Igor Indruch
Odkud tě vyhrabali ty blbečku? Kde žiješ, že nevíš co se děje okolo? Díky této vládě dobří chytří češi odcházejí a kdo si myslíš že se dere na jejich místa? Jak si myslíš ty blbečku, že to tady bude za pár let vypadat? Tobě to asi bude vyhovovat co? Mě ale ne!!!

Od: Igor Indruch - 26.5.2004 - 18:50

Filip, Markéta...
pan "guvernér" napsal mimo jiné:

...Už vydím Vás jak si po dlouhém utrpení kolem neplodnosti jdete do domova pro vytoužené dítě a vyberete si cikáně. To tedy já i moje žena budeme radši bezdětní...

...Źe by jste si adoptovala i cikáně? Tak to Vám přeji šťastnou a veselou soustrast...

...To by se za chvíli naše republika mohla jmenovat Křížená. I v tý Americe, která se ohání demokracií mají gheta pro černé obyvatele a nikomu to nevadí.Tak proč u nás by to mělo být jinak? Já se držím hesla: Svůj k svému...

takže sorry, Filipe, ale s podobnými názory odmítám diskutovat a máš pravdu - nehodlám k nim být ani trochu tolerantní. Mám pro něj pouze jednu jedinou odpověď. Viz. výše.

Od: Filip - 26.5.2004 - 21:44

Igor: S tím vzkazem, který někdo s nehoráznou drzostí podepsal mým jménem nemám nic společného!!!! Naopak s Tebou plně souhlasím!!! A to v obou tvých reakcích. Několikrát jsem dokonce již něco podobného chtěl napsat. Myslím že každý kdo si pročte moje reakce, velmi lehce odhalí, že to ke mě nesedí.

Od: Filip - 26.5.2004 - 22:32

Filip
No vždyť to byla moje první reakce, ty dřívější jsem nepsal, ty psal druhý Filip. Zdravím Taky Filip

Od: Filip - 26.5.2004 - 22:38

Nechceš si dát nějaký nick? Byl jsem tu jaksi první a v našich názorech (Filipových) by byl drobet zmatek.

Od: Filip - původní - 26.5.2004 - 22:42

Je dobré míti Filipa, ale ne všechny.

Od: Markéta - 27.5.2004 - 5:50

Igore, já vím, co guvernér napsal a souhlasím s tebou, já se jen podivovala nad tvým vyjadřováním. S guvernérem sice nesouhlasím (už dlouho, jak lze vyčíst z předchozích komentářů), ale příčí se mi vulgární způsob reakcí. Ale když jsem pak četla příspěvek od guvernéra, tak jsem se ti v duchu musela omluvit ...

Od: edith - 27.5.2004 - 5:59

.

Od: Filip - původní - 27.5.2004 - 11:30

Filip - původní znamená ten Filip co byl vždycky (teda už dlouho). Ne ten Filip co se tak podepisuje. Já jsem Filip - Filip je plagiátor. Uvidíme co se z toho vyvine, třeba už se tu Filip neobjeví a zůstane tu zas jenom Filip.

Od: Filip II. - 27.5.2004 - 12:48

Filip
Tak jo, možná kdyby si používal k identifikaci i email bylo by vše jednodušší. Omlouvám se za toto OT.

Od: Filip - 27.5.2004 - 14:19

Poslední dobou to tu stejně usíná.
Mě se to začalo docela líbit. Takhle přefilipováno tu ještě neměli. Co vyhlásit soutěž: "Najdi svého Filipa". Čtenáři by se rozdělili na dvě skupiny a podle indícií, v podobě našich reakcí na články, by hádali kdo je Filip a kdo Filip.

Od: kordas - 28.5.2004 - 7:58

to guverner
HOFATO!

Od: Korelax - 28.5.2004 - 11:41

Kdo z nás je větší rasista ?
Markéto,já nemám rád cikány,ty zase komunisty.
Jakej je v tom rozdíl ???

Od: mm - 28.5.2004 - 15:06

Korelax to "rozštípnul"! Když si přečtu, jak se tady naprosto nekonstruktivně hádáte a k žádnému kloudnému závěru nedojdete, prostě se jen hádáte a vzájemně urážíte, musím vám gratulovat, protože se vám podařila pravá politická "debata" se vším všudy.

Od: Filip - 28.5.2004 - 20:14

Korelax to snad ani nemohl myslet vážně, ovšem je pravda že poslední dobou se nestačím divit co se z nera stalo. Musím ale říct že např. reakce Igora, jakkoli byla prudká, byla podstatu věci vystihující a vzhledem k délce nikam nevedoucí debatě zřejmě i nutná. Ale už toho opravdu bylo dost.

Od: Petr - 11.6.2004 - 18:27

\"komunisti\"
Je zajímavé, jak tu většina odsuzuje komunisty (Grebeníčkovce), ale ti převlečení téměř ve všech stranách jim vůbec nevadí. A právě tito kabátníci jsou vždy příčinou všeho zla odjakživa. Jsou to vždy ti stejní, mají to v genech, kolaboraci, udavačství. Zajímavé, že komunisté na vedoucích místech v jiných postkomunistických zemí jim nevadí (Kvašnievski, Putin atd.)

Od: Filip - 12.6.2004 - 21:10

Z čeho soudíš, že nikomu nevadí? Článek je o komunistech, tak se jsou prostě na paškále komunisti a ne kabátníci, či jiná verbež.

Od: Tomáš Nováček - 20.6.2004 - 16:01

už to bude měsíc
už to bude měsíc a Markéta ještě neodpověděla Korelaxovi. nestalo se jí něco nebo žádná odpověď taky odpověď?

Od: guverner - 4.7.2004 - 18:27

Kde je markéta?
Šla se podívat do dětského domova.

Od: geeog - 7.1.2006 - 16:47

Lidé kteří mají krev na rukou.
Nemohou být těmi co by měli usednout do poslaneckých lavic jako se to děje až po dnešek.Je potřeba jasně stanovit,že komunisté jsou zločineckou organizací a nemají v demokracii mít místo v rozhodovaní o osudu země.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0442 s