Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 3.8.2020, svátek má Miluše 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 502
Registrovaní čtenáři: 509
Publikovaných článků: 12919
Komentářů: 11146


MěřeníMandaly

05.04.2012   Julie Kolocová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Vše kolem nás plyne. Jakoby se svět nedal zastavit. Tančíme pořád dokola, přesto je ten tanec co chvíli jiný. Nevadí mu ani náš konec, vždyť nastoupí někdo jiný. Koneckonců ani my nejsme stejní. Ve svých podobách se měníme a co se zrodí, je hned dál, krůček k zániku, který je počátkem. A tak stále dokola. Kruh. 

Symbol všeho pohybu, proudění energií, vzestupu i pádu, zrození a smrti. Pokud jej nalezneme, jsme napojeni na to okolní v naprosté harmonii. Pokud jej nalezneme, jsme v souladu sami se sebou.

Pochopit základní principy tohoto symbolu a návod, jak začít hledat tu harmonii, nám může pomoci kniha Mandaly od A do Z.
Na knižních pultech se objevila právě v tuhle dobu a je příjemným pokračováním celé řady populárně naučných knih z produkce nakladatelství Metafora. Kameny, jóga, aromaterapie, tarot, sny, mýty a báje, reflexologie, čakry, andělé, léčivé rostliny, masáže, feng-shui, mystický sex a konečně mandala. Je vidět, že v Metafoře vědí, po jakých tématech sáhnout. Nic proti tomu, naopak. Je jedině dobře využít současné poptávky po tom, co ne vždy lze pojmout tzv. vědecky, chcete-li racionálně. V době chaosu, zanikajících stabilit i pokleslých hodnot se společnost snaží obrodit. Je pravá chvíle zapomenout na to hmatatelné. Touha dojít klidu a sounáležitosti snad zvítězí.  Jsme zase u kruhu. Vždyť i tohle lidská společnost zažila mnohokrát. Nejen o tom vypráví mandala.
Kniha nám ji představí ve všech podobách. Věnuje se její podstatě, projevům všude kolem nás, provede čtenáře skrz naskrz světem současným i historií.    
Po obecné teoretické části přichází praktická. Symbolika barev, momenty v životě, kdy nám mandala může pomoci, návody, jak si tu svou vytvořit, včetně velké přílohy s předkreslenými nákresy mnoha mandal. 


Jako u předchozích titulů je i zde každá část odlišena barvou v záložce, velice snadno se tak v knize orientujeme. Příjemný je křídový papír a oceníme i opravdu velké množství barevných fotografií.
Jenom na nezvyklý menší formát si stále nemohu zvyknout.

Kniha má spoustu pro, abych ji všem, kteří se chtějí duševně obohatit, vřele doporučila.

Mandaly od A do Z
Mystické obrazce k harmonizaci energie a životní síly
Madonna Gaudingová
vydalo nakladatelství Metafora v roce 2012(foto www.metafora.cz)
 


 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Dagmar Hermannová - 5.4.2012 - 12:01

Ani kniha o mandalách nám nepomůže
Existují verše ... jeden jak druhý jsme ve svém nitru štvanci, jen evangelium chcem najíti v tom říčném tanci...A tak to i je. Všichni se točíme v kruhu, v jakémsi prudkém víru roztočeném pomyslnou větrnou smrští,která nás uchopí, sotva vylezeme z dětského kočárku.Pak už to jde, jede, ujíždí a nikdo to nezastaví,jen sympaťanda s kosou. "Lidi" jsou morbidní živočišný druh, který - na rozdíl od ostatních, stejných druhů zvířat - požírá sám sebe navzájem.Jedna polovina lidstva se vyzbrojuje proti druhé polovině lidstva,ve světě, kde pro pár nezřízeně žravých, perverzních lotrů, hladoví a zabíjí se lidstvo ostatní, přičemž i useknutí hlavy této sani má jen za následek nárůst několika hlav dalších,ještě žravějších.Zabít celou tuto zrůdu bez ohledu na počet hlav se zatím nikdy nikomu nepodařilo, a o tom, že lid se o to od věků snaží, svědčí řada pohádek a pověstí .. i svatý Jiří zvedl kopí, aby je vrazil ve chřtán dračí...bohužel Jiříku, bylo to marné. Jeden dračí chřtán je totiž málo. A skončila bych zase veršem...Vystačit s gáží, to by bylo skvělé,než začneš platit krví z žil. Sotva se narodíš, už jsou tu věřitelé, smrt zlevnila, a život podražil....Celý život člověka se zvrhl. Je jen o placení( jakýsi ber-dej) na straně jedné a o krvi na straně druhé, té poslední. V části života vymezené těmito mantinely převládá poctivá snaha být něčím šťastný,než to člověk definitivně vzdá, a vzdá to časem každý. Kdo říká něco jiného,lže. Přečíst si knihu o mandalách - proč ne?

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0639 s