Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 5.12.2020, svátek má Jitka 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 503
Registrovaní čtenáři: 510
Publikovaných článků: 12985
Komentářů: 11166


MěřeníKomu jde o české lesy?

08.04.2012   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kolem společnosti Lesy ČR se v poslední době strhla lavina spekulací. Jedna kauza stíhá druhou a aniž by se některá dořešila, už se objevují další. Tentokrát se v souvislosti s volnými financemi Lesů ČR objevují tvrzení, že Lesy ČR mají u společnosti Key Investments uloženo 6 miliard korun. Kde je pravda?

"Netuším, kde vzala média takovou informaci", diví se generální ředitel Lesů ČR Svatopluk Sýkora. "Finance ve výši cca 80 milionů korun, které uvedená společnost v minulosti podniku spravovala, byly podniku vráceny v roce 2010 do poslední koruny včetně příslušných úroků. Poté byla spolupráce ukončena."
Dalším trnem v oku je hospodaření s volnými finančními prostředky.  "Navýšení finančního majetku LČR a jeho zhodnocení o částku 7,2 miliardy korun za pouhé 2 roky jasně dokládá, že podnik hospodaří s volnými finančními prostředky zodpovědně, dobře, úspěšně a efektivně, což se ne každému daří. K uváděným nepravdám o hospodaření LČR s volnými financemi nebo k pochybnostem při jejich správě lze jen uvést, že málokdo se může pochlubit takovým nárůstem a nadstandardním zhodnocením finančního majetku, jako Lesy ČR,“ pokračuje Svatopluk Sýkora.
 
Jako jeden z možných důvodů vedoucích k pochybnostem o správném hospodaření Lesů ČR může být jmenování Pavla Škváry do funkce "správní ředitel Lesů ČR", který tak dohlíží na mnohamiliardový majetek podniku. Pavel Škvára totiž za sebou nemá zrovna minulost, která by poukazovala na schopnost rozumného hospodaření. Pracoval jako bývalý místopředseda Státní správy hmotných rezerv a náměstek Petra Bendla (ODS) na ministerstvu dopravy. V září 2006 si jej k sobě vzal jako náměstka Aleš Řebíček (ODS), aby seškrtal výdaje za právní služby a posoudil smlouvy s rakouskou společností Kapsch na elektronické dálniční mýtné. Škvára ale v úřadě dlouho nevydržel: ministr jej odvolal už zkraje roku 2007. Mimochodem; smlouvy se nezměnily a honoráře advokátům stouply o desítky milionů. Bezprizorní ale jednatřicetiletý právník po roce 2007 nezůstal. Místo v dozorčí radě Českých aerolinií, kam jej Řebíček vyslal, mu trojkoaliční kabinet ponechal až dosud. Škvára také v minulosti vedl kabinet ministra pro místní rozvoj za Pavla Němce (US) v době, kdy se na úřadu utrácely stovky tisíc za drahý alkohol a květiny, aniž by bylo jasné, komu jsou určeny.

Foto: wikipedia.org


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2224 s