Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 13.8.2020, svátek má Alena 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 502
Registrovaní čtenáři: 509
Publikovaných článků: 12927
Komentářů: 11145


MěřeníKINOPREMIÉRY - duben I.

16.04.2012   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nakolik vzbudí diváckou pozornost nové uvedení legendárního 11Oscarového TITANICU se ukáže v kiech. Myslíme si, že bližší představování není nutné - stačí plakátek v perexu na připomenutí. Kromě něj však - někdy v tichosti - přicházejí tituly, z nichž mnohé si zaslouží pozornost i těch náročnějších diváků.

ZATÍMCO SPÍŠ (Mientras duermes)
Horory v této rubrice doporučujeme málokdy. Pokud však jejich smyslem není pouhé strašení, děs a krev - proč ne? Španělský film ZATÍMCO SPÍŠ (režie Jaume Balagueró) je něčím víc - jde o psychologickou studii muže, který neunese cizí štěstí a musí jej zničit. Cesar (Luis Tosar- viz foto) pracuje jako vrátný v obytné budově v Barceloně, zná ze života obyvatel každičký detail včetně jejich slabých stránek i tajemství a může z povzdálí ovlivňovat jejich životy. Objektem jeho (ne)vděčného zájmu se stane bezstarostná usměvaná Clara (Marta Etuarová), jejíž úsměv Cesarovi nahání husí kůži. Nebude šťastný, dokud jí neučiní ze života peklo. A to tak, aniž by proti němu mohlo vzniknout jakékoliv podezření. Vpodstatě jde o hru na kočku a myš v podobě hororu bez krve a lekacích scén. Spíše se film pohybuje v intencích napínavého dramatu. Režisér říká: "Stále jsem hledal klasický příběh napětí a páchání zla. Na tomto příběhu mne zaujala blízkost reality a každodenního života. Díky tomu je příběh více skutečný a děsivý. To, co mne na tomto příběhu skutečně fascinovalo, byla v podstatě pohádka (krutá a monstrózní postava, která leží a čeká na svoji čistou a nevinnou oběť) přeformulovaná pro dospělé diváky a velmi, velmi děsivá. Já jsem se vždy bál toho, co se může odehrávat kolem mne, když spím. Vy ne?" Uvádí Film Europe.

 MÁME PAPEŽE! (Habemus Papam)
Ne tak často je možno nahlédnout do zákulisí Vatikánu. Film italského herce a režiséra Nanního Morettiho přináší nevšední pohled na volbu papeže a na vše, co kolem toho děje. Co vše předcházelo volbě nové hlavy katolické církve, koho kardinálové zvolili za svého dalšího zástupce a proč se nový papež odmítá ujmout svého úkolu? Proč je do Vatikánu tajně povolán zkušený psychiatr? Pokud si řeknete může to být zajímavé, pak možná nebude věřit, že je to nejen zajímavé, ale také zábavné. Film je překvapivě plný humoru a to nejen pohledem na vážené staroušky v sutanách čutajících míč na dvorku, ale i v dialozích, kdy prim vede Jerzy Stuhr v úloze tiskového mluvčího Vatikánu. Když přidáte, že i sám Nanni Moretti je zkušerný veseloherní herec (někdy bývá nazýván italským Woody Allenem) a ujal se role psychoanalytika a hereckému obsazení vévodí sice stařičký, ale stále šaramantní Michel Piccoli v roli nejistého a nedůvěřivého papeže pak zařadíte film mezi ty, o nějž byste neměli přijít. Doporučením může být i to, že byl slavnostně uveden v rámci hlavní soutěže prestižního MFF v Cannes v roce 2011, kde byl nadšeně přijat publikem a ve stejném roce si odnesl italskou cenu Zlatý globus v kategorii nejlepší film. Uvádí CinemArt


Nani Moretti a Michel Piccoli

 LÁSKA A MODŘINY (Love und Bruises)
Otevřený pohled do intimního života dvou lidí z různých koutů světa přinese do kin milostné drama čínského režiséra Lou Ye natočené ve Francii. Protagonisty jsou čínská studentka Hua (čínská kráska Corinne Yam) a mladý dělník Mathieua (Tamar Rahim, hvězda filmu Prorok), kteří se potkají v Paříži. Vznikne mezi nimi intenzivní vztah plný vášně, který Huu natolik vyvede z rovnováhy, že se rozhodne vrátit se do Číny. Až tam zjistí, jak důležitou roli Mathieu v jejím životě získal. Na počátku byla autobiografická kniha Jie Liu-Falin, jejíž upřímnost a otevřenost okouzlila režiséra Lou Yea a čínskou cenzuru vyprovokovala k zákazu. Podobný zákaz stihl doma i film pro nepokryté zobrazování erotických scén a režiséru, který je rovněž kritikem režimu, bylo zakázáno natáčet v Číně. Film talentovaného čínského režiséra vás podle Radky Ondráčkové z Aerofilmsu "přesvědčí, že není opravdovější láska než ta, která nehledí na rozdíly."

 

KRÁLOVSKÁ AFÉRA (En kongelig affaere)
Film o velké, vášnivé (a zakázané) lásce, která propukla na začátku 70. let 18. století mezi německým lékařem pološíleného dánského krále Kristiána VII. (Mikkel Boe Folsgaard) a jeho manželkou, mladičkou královnou Karolinou Matyldou Hannoverskou (Alicia Vikander). Přestože jde o nepříliš známou etapu dánských dějin, přitažlivé na snímku je to, že se z 90% natáčel v Čechách a divák může hádat na kterém zámku se děj zrovna odehrává. V hlavní roli se objevuje charismatický Mads Mikkelson, známý mimo jiné z bondovky Casino Royale. Vratislav Šálek ve své recenzi píše: "Královská aféra je vynikající historické drama ..., které mnoho diváků dost možná překvapí svou precizností a propracovaností. V době přemrštěných a předražených hollywoodských velkofilmů, které by rády byly něčím víc, než nakonec jsou, jde totiž o pohlazení po duši a důkaz toho, že silné příběhy ještě nevymřely." Uvádí Aerofilms.

 VÍLA (La Fée)
Kouzelně bláznivá a směšná podívaná přichází po oceňovaných snímcích Ledovec a Rumba. Dom Dominique Abel) pracuje na nočních směnách v malém hotelu blízko průmyslového přístavu Le Havre. Jedné noci dorazí do hotelu žena, která nemá žádná zavazadla ani boty. Jmenuje se Fiona (Fopna Gordponová) a povídá Domovi, že je vílou, která mu může splnit tři přání. Dvě z jeho přání Fiona splní, poté však záhadně zmizí. Dom, který se do ní na první pohled zamiloval, po ní začíná pátrat... Na režii jsou společně podepsáni Dominique Abel, Fiona Gordonová a Bruno Romy. Produkce Francie, Belgie. Uvácí Film Europe.

 VRÁSKY Z LÁSKY
Tenhle film je očekáván snad nejvíce ze všech. Už proto, že že se před kameru vrátila společně špičková herecká dvojice, řadu desetelí na kordy rozhádaná - Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý. I na další herecké party se režiséru Strachovi podařilo získat zvučná jména - jen namátkou třeba Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Jiřina Jirásková, Simona Stašová, Lenka Vlasáková, Taťjana Medvecká, Viktor Preiss, Jan Skopeček, Miriam Kantorková, Josef Somr, Tatiana Vilhelmová, Aňa Geislerová, Oldřich Navrátil, Marek Taclík, Radek Holub, Jaroslava Obermaierová či Martin Stropnický. Oficiální text distributora fy Falcon uvádí: "Ota je bývalý učitel a ve svém věku má již řadu vrtochů, kterými poněkud komplikuje život svému synovi a snaše. Nyní jej čeká náročná operace a Ota se rozhodne, že je ta správná doba, kdy je třeba vyhledat někoho, kdo kdysi dávno velmi ovlivnil jeho život. Setkání s herečkou Janou je ale poněkud jiné, než si představoval. Přesto je to právě tahle vitální dáma, která nemíní nerezignovat na aktivní život, která znovu zamotá jeho osud. Díky Janě se Ota vydává na napínavou road-movie, na jakou by si možná ani v mladším věku netroufl. A je to právě tohle důležité setkání, které oba utvrdí v poznání, že nejhorší, co může člověk udělat - je všechno vzdát!" 


Fota: fílmeurope.cz, falcon.cz., aerofilms.cz, csfd.cz
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2737 s