Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 28.11.2021, svátek má René 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13145
Komentářů: 11273


MěřeníFarmářské trhy opět otevře Jiřina Bohdalová

26.04.2012   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Farmářské trhy Prahy 1 jsou zpátky. I letos tradiční prodej výrobků a plodin českých pěstitelů otevře populární herečka Jiřina Bohdalová.

Slavnostní zahájení Farmářských trhů Prahy 1 se uskuteční už dnes od 10 hodin. Celým dopolednem bude provázet moderátor Přemek Podlaha, oficiální kmotrou se i letos stane populární herečka Jiřina Bohdalová, která spolu se starostou MČ Prahy 1 Oldřichem Lomeckým a první zástupcem starosty MČ Prahy 1 Danielem Hodkem popřeje farmářům mnoho spokojených zákazníků. Součástí slavnostního zahájení bude také doprovodný hudební program. O ten se postarají František Nedvěd se synem Vojtou.

Organizátorem trhů je společnost DELICATO CENTRUM a.s., jejíž zástupci mají dlouholeté zkušenosti nejen v gastronomii, ale také s pořádáním open-air eventů. V loňském roce úspěšně rozšířili své aktivity a iniciovali vznik farmářských trhů na náměstí Republiky.  „Česká gastronomie a stravování zažívá renesanci. Umělá dochucovadla, instantní náhražky a polotovary jsou stále častěji nahrazovány čerstvými sezonními potravinami. Stejný trend sledujeme i v několika restauracích, které naše společnost provozuje,“ říká Tomáš Ságl, zástupce společnosti DELICATO CENTRUM a. s, a dodává: „Věříme, že Farmářské trhy Prahy 1 budou v této oblasti opět přínosem. Farmáře budeme střídat, nabídku tematicky přizpůsobíme aktuálnímu období. Neustále pracujeme na vyhledávání nových pěstitelů a výrobců v různých regionech a pomáháme jim i s koncepcí prodeje a dobrou prezentací výrobků. Našim cílem je nabídnout zákazníkům to nejlepší, co čeští farmáři nabízí.“

Trhy pod registrovanou značkou „Farmářské trhy Prahy 1“, jejímž cílem je podpora lidové tradice, přímého kontaktu pěstitelů s odběrateli a návrat čerstvých lokálních potravin, se budou na náměstí Republiky konat čtyřikrát týdně v období od března do října, od úterý do pátku v době od 9:00 do 18:00. K dispozici bude podle aktuální sezóny 50 až 80 prodejních míst, v nichž čeští producenti nabídnou to nejlepší z darů přírody. Do budoucna je v plánu představit i plody a výrobky farmářů z nejbližších evropských zemí.
 
Více na www.farmarsketrhyprahy1.cz nebo www.facebook.com/farmarsketrhyprahy1


Foto: Aneta &Simonková
Zdroj: Original Communications, s.r.o.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0421 s