Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 28.11.2021, svátek má René 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů:
Registrovaní čtenáři:
Publikovaných článků:
Komentářů:


MěřeníV Praze je historicky největší výstava diamantů!

07.05.2012   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Stačí projít kolem a hned vás oslní brilantní lesk nejtvrdšího nerostu, který můžete na naší planetě nalézt. Diamanty jsou symbolem luxusu, ale to neznamená, že jsou nedostupné. Cenné kameny v té nejširší škále nyní můžete zhlédnout na vlastní oči. V showroomu společnosti Diamonds International Corporation právě probíhá až do 15. května 2012 výstava těchto kamenných skvostů.

 Spojte příjemné s užitečným a vydejte se na největší výstavu diamantů, která se v České republice zatím odehrála. V showroomu společnosti Diamonds International Corporation (D.I.C.) najdete kameny minimálně v hodnotě 600 000 000 korun. Můžete se nejen pokochat diamanty v hodnotách různého rozpětí, ale třeba vás zaujmou i šperky, které D.I.C. nabízí. Že na takové produkty vaše peněženka nestačí? Budete překvapeni, že jednotlivé kousky nemusejí dosahovat závratných částek desetitisíců nebo dokonce statisíců či miliónů korun. Když vezmete, že takový šperk se vám i zhodnotí, je to i dobrá investice. Ostatně si vybavte, jaké artefakty se dědí jako hodnotné rodinné poklady. A jaké předměty zajímají zloděje, pokud se někam vkradou? Jsou to právě šperky. Jestli vás ale zajímají investice jako takové, zaměřte se na kameny, o kterých výstava právě je.Diamant je nejen krásným produktem přírody, ale také alternativním investičním nástrojem. Naším cílem je přiblížit lidem diamant jako vhodnou komoditu pro investice a ukázat široké veřejnosti krásu a nadčasovost diamantových šperků. Do Prahy jsme přivezli 450 investičních diamantů v různých velikostech od jednoho karátu až po 5karátový drahokam. Výstava zaplnila celý showroom a několik velkých trezorů, nicméně celé bohatství je v podstatě koncentrováno řádově v tisíci karátech diamantové hmoty, což představuje 200 g nejkoncentrovanějšího bohatství této planety. Slovy gemologa je to 200 gramů uhlíku v nejčistší podobě," uvedla MUDr. Jana Synková, výkonná ředitelka a předsedkyně dozorčí rady D.I.C.. Zajímá vás, jakou skutečnou váhu mají nerosty ve více jak půlmiliardové hodnotě? „Je to asi 0,5 kilogramu,“ dodává paní Jana Synková.
 
MUDr. Jana Synková
 
Největší diamant je velký asi jako grep
Diamantem se označuje nejtvrdší nerost, který lze na Zemi vytěžit. Slyšeli jste někdy o briliantových naušnicích? Nejde o jiný nerost, briliant je onen brus, ve kterém známe nejčastější podobu diamantu. Přesně jde o tvar, který má celkem 57 faset neboli plošek. Toto číslo nevzniklo náhodou. V roce 1919 matematik Marcel Tolkowski vypočítal, že právě takový brus dokáže maximálně odrážet světlo, což dává kameni jedinečný třpyt. Diamanty jsou ale zpracovávany i v jiných podobách: ovál, markýza, srdce, trojúhelník a další obměny. Největší kus diamantu vydala příroda v roce 1905, kdy byl v Jižní Africe nalezen Cullinan, jež měl 3016 karátů (hmotnost, ve které se diamanty udávají). Samotný surový nerost byl ve velikosti grepu. Z něj jsou použity i dva zpracované kameny pro britské korunovační klenoty.Výstava je zpřístupněna zdarma v showroomu Diamonds International Corporation v Praze na adrese &Siroká 15 až do 15. 5. 2012, denně od 10:30 do 19:00 hodin, včetně 8. 5. 2012. Následně se lidé budou moci pokochat diamanty na výstavě v Bratislavě, odkud se pak drahokamy přesunou do Sofie a Varšavy.


 

D.I.C.

Výstavy diamantů společnosti D.I.C. začínají být tradicí, protože rok co rok společnost přestavuje tento projekt a vždy hodnota kamenů stoupá. D.I.C. je českou firmou, která na trhu působí teprve sedm let, ale za tu dobu již stačila expandovat do Ruska, Číny, Vietnamu, Maďarska, na Slovensko a dalších zemí na východ od našich hranic. Právě zde se totiž nabízí jedinečné možnosti obchodu s diamanty, protože zatímco na západě je běžné mít investice v diamantech, na východě se obchodování teprve rozjíždí. D.I.C. tak po „baťovsku“ využívá možností, které se jí nabízejí, a roční obrat 1,25 milionu korun ji činí jednou z nejúspěšnějších firem České republiky. D.I.C. je spjatá s řadou zvučných jmen. Kolekce šperků pro ně navrhuje paní Blanka Matragi. Diamantovou nadaci firmy podpořila řada známých osobností jako např. Karel Gott, Miloš Forman, Sára Saudková a patronát nad nadací převzal nynější kardinál Dominik Duka.

 Showroom D.I.C. v Praze 
 

Zdroj a foto: www.dicholding.com
Aneta &Simonková


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0427 s