Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 1.12.2021, svátek má Iva 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13146
Komentářů: 11275


MěřeníPřijďte se zapotit na Kampu! Bikram Yoga bude zdarma!

26.05.2012   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nezkusili jste Bikram Yogu, která se cvičí v místnosti vyhřáté na 42 °C, protože je to pro vás nesnesitelné horko? Tak vyrazte v sobotu 2. června na pražskou Kampu a uvidíte, třeba vás při troše štěstí ovine lehký vánek.

příští sobotu se milovníci jógy sejdou Na Kampě 8B, kde si vyzkouší speciální sestavu ásan jógy podle Bikrama Choudhuryho, který vymyslel modifikaci jógy v místnosti zahřáté na více jak 40 °C. Proč zrovna tolik? V Indii, kde má Bikram původ, je takové teplé a vlhké prostředí normální, proto Bikram vymyslel způsob, jak přiblížit tento typ jógy i relativně chladnějším zemím. Navíc nahřátí vaše tělo učiní ohebnějším a vy si můžete třeba i poprvé v životě vyzkoušet nejhlubší záklon nebo stoj na jedné noze s nohou u kolene. Vyplavený pot odvede nejen škodliviny, ale i tuky a po lekci se cítíte jako byste v místnosti nechali všechen stres. Zpět ale k sobotní akci.
 
Sobotní cvičení na Kampě je první veřejná lekce Bikram Yogy v České republice, která je pojatá tak trochu jinak. Podle meteorologů to sice nevypadá, že by teploty dosáhly oněch 40°C, ale právě díky tomu máte jedinečnou šanci poznat celou sestavu neměnných poloh, které jsou poskládány tak, abyste v jedné fázi své tělo protáhli jedním směrem, a v dalším kroku jej vyrovnáte druhým směrem. Při cvičení se postupně zapojují všechny svaly těla a uleví se i kosternímu systému. Tolik zatěžovaná páteř najednou přestane bolet, o namáhaných kyčlích, kolenech a jiných kloubech nebudete za chvíli vědět.  V kalendáři si proto zaznamenejte 2. června, 13:30 hodin sraz a od 14:00 do 15:30 hodin bude lekce. Následně bude probíhat od 15:45 hodin piknik. Co s sebou? Podložku, ručník, vodu a občerstvení na piknik. A cena? No žádná, lekce je zdarma! Pouze, pokud bude pršet, se akce ruší.

Zdroj a foto: http://www.bikramyoga.cz/


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0414 s