Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 10.7.2020, svátek má Libuše a Amálie 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12914
Komentářů: 11143


MěřeníModerní čarodějka v éře Vodnáře

05.06.2012   Julie Kolocová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Současné tituly knih se jenom hemží mystickými a okultními tématy. Slovo čarodějka je více než často skloňované. Zdá se, že lidé chápou nutnost rovnováhy mezi promyšleným a prožívaným. Pomůže ji najít magie? Není to náhodou jako na té houpačce, jednou tak a podruhé úplně opačně?

Právě tyto myšlenky se mi hemžily v hlavě, když jsem sáhla po knize Aleny Horákové - Moderní čarodějka v éře Vodnáře. Své při tom hemžení měl i dodatek k titulu ...jak přivábit lásku, štěstí, zdraví a bohatství

Vodnář. Spojuji jej s dobou očisty, k té dojde každý svou cestou. Volně, svobodně. To je ruku v ruce s volností a svobodou i těch druhých. Nelze tu svoji budovat omezováním volby druhého. Každý máme cestu a ta nás někam záměrně vede. Každé rozcestí znamená výběr, kudy se dám.
A hned od prvních řádků čtu, že stejně to vidí i autorka. 
Jenže jak s tím koresponduje to úvodní ...jak si přivábit lásku, štěstí, zdraví a bohatství? Zavání to nečistými rituály, kdy nehledíme napravo ani nalevo a jakýmikoli prostředky k sobě poutáme to, či ono bez ohledu na jejich vnitřní souhlasné.
A tak se procházím řádky v knize dál.
Připomínám si rozdíl mezi čarodějkou a čarodějnicí, vstupuji do éry Vodnáře, souhlasím s duchovními zákony čarodějky moderního věku, vždyť pomáhat jiným klestit si cestu je nádherné. Ale jak to udělat a ponechat protějšku svobodnou volbu obzvláště ve chvílích, kdy čtu návody k rituálům jako například kouzla lásky? Není jednoduché odolat svodům ovládání druhých. Jenže každá myšlenka tady má i svou druhou tvář. Někdy na konkrétním prožitém příkladu, co se stalo, když,..., jindy  teoretickým vysvětlení příčin a jejich následků.
A dostáváme se k základnímu zákonu všehomíra. Akce - reakce. Zlo ze mne vyvolá zlo proti mně a naopak.
Co je lepší? Máme svobodný výběr.
A přesně takto je kniha vymezena.
Takže dodatek k titulu lze brát jako dobře mířenou otázku vyvolávající chuť diskutovat, nebo lákadlo pro ty, co by rádi uzmuli nedívaje se tam, ani tam. V každém případě je to i dobře promyšlený marketingový tah. Cítíme se podvedeni? Naopak!


Odmítate-li se otevřít tomu "nadzemskému", je to vaše volba. Knihu nechte ležet v regále a sáhněte po jiné. Chcete-li z jakéhokoli důvodu nahlédnout do tajů čarodějek, pak knihu otevřete. 
Já to udělala.


Alena Horáková
Narodila se v roce 1962, po maturitě na gymnáziu se věnovala ekonomii. Hlavní doménou jejích zájmů jsou světy astrologie, esoteriky, homeopatie, léčitelství, numerologie a výkladu karet.
Nyní žije v Praze.Alena Horáková
Moderní čarodějka v éře Vodnáře
vydalo nakladatelství Alpress v roce 2012  (foto www.alpress.cz)


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0664 s