Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 7.12.2021, svátek má Ambrož a Benjamín 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníJitka Klett svými modely nadchla nejen Malou Stranu

11.06.2012   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Po delší době byla v Praze k vidění opět show, která měla šmrnc, nápad a originalitu. Různorodost a pestrost celému programu nedával jen výběr rozličných partů, ale také modely návrhářky Jitky Klett, které velmi vkusně mísí umění a módu.

Módní přehlídka nebyla jen umeleckým konceptem z hlediska zpracování jednotlivých modelů, ale celá akce byla pojata nápaditě, protože se zde prokládalo více prvků. Samotnou show zahájila violoncelistka Jitka Hosprová. Mezi hosty hotelu Augustine se pak začali objevovat mužské postavy, které jakby vypadli z retro filmů. Modelové zde vtipně a teatrálně předvedli modely značky Marco Mirelli, která si pohrála právě s retro prvky.


Dalším hudebním prokladem se stal klavírista Jozef Hollý. Poté už následovala show Jitky Klett, kde se předvedli modely různých střihů a stylů. Návrhářka si pohrála s obrazy Vladimíra Obra, které přenesla na textilie a sice hedvání či plavky. jedinenčnost těchto modelů spočívá v propracovanosti a důmyslném umístění obrazu, který konvenuje stylu. I když obrazy jsou abstraktní malbou, přesto dané šaty nepůsobí jako model s nahodilým dezénem, ale je vidět, že návrhářka myslela i na podobu střihu spolu s harmonií dezénu. Modelky korzovaly mezi přítomnými po nevšedním "molu", kdy procházeli mezi účastníky akce jak v interiéru, tak i extreriéru. Společně s nimi se mezi diváky provinuly i baletky, které doprovázely i violoncelistku Hosprovou, která si svůj part střihla ještě jednou. Vzácným hostem byl pak italský tenorista Luca Canonici, který dal celému večeru další umělecký rozměr.

Celá show byla jedinečným večerem, který byl protkán noblesou a prožitkem z umění. Jitka Klett dokázala, že módní návrhářství právem patří mezi umělecké obory. Takovou akci si proto nenechaly ujít ani slavné osobnosti jako byla Dáda Patrasová s Felixem Slováčkem či manželé Paroubkovi.  


 
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: jarka - 12.6.2012 - 8:04

úúúúúžasné
žádný komentář není potřeba,prostě úúúúúúžasné !!!

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0409 s