Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníPro dárky (nejen hudební) do Třeboně!

26.06.2012   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Tradiční přivítání prázdnin a letos i letní Vánoce přinese svým návštěvníkům 21. ročník festivalu Okolo Třeboně. Organizátoři připravili opět víkend plný hudebních, divadelních, literárních a dalších vystoupení, včetně bohatého doprovodného programu.

Letošní novinkou bude rozšíření festivalu do více lokalit v historické části města Třeboně, a to především do zámeckého parku. Tam se nově přesune také soutěžní scéna Houpací kůň, která zároveň mění svůj formát. Finalisté soutěže budou nově tři – prvního vybrali dramaturgové a je jím kapela Bezefšeho. Druhý finalista vzejde z diváckého hlasování před festivalem, a to formou SMS. Třetí finalista přijíždí z partnerského festivalu Táborský koktejl, kde diváci vybrali Duo Chance.
Vítěze Houpacího koně zvolí 30. června opět publikum. Zároveň na scéně Houpacího koně proběhnou letos také nesoutěžní recitály kapel, které vyberou dramaturgové. Vedle skleněného Houpacího koně získá vítězná kapela možnost vystoupit v samostatném recitálu 30. června na hlavní scéně během večerního programu a na Okolo se vrátí i příští rok. Dále získá finanční o věcné dárky od pořadatelů i partnerů festivalu.  „Myslím, že letos je nabídka pro mladé kapely opravdu lákavá,“ řekl dnes ředitel a dramaturg festivalu Pavel Barnáš.

Tradičně bohatý a žánrově pestrý je i program festivalu. Vedle festivalové klasiky – Divadla Járy Cimrmana – se můžeme těšit i na hudební hody. V pátek nasadí rychlé festivalové tempo od 17.00 hodin na Masarykově náměstí bubenická show kapely Wild stick  a od 18.00 hodin na zámeckém nádvoří dále vystoupí  My3.avi, Pub Animals, Jaroslav Uhlíř s kapelou a Sto zvířat.
Sobotní program v zámecké zahradě začne už v 11.00 hodin. Spolu s již zmíněnou scénou Houpacího koně zde diváci uvidí Děsně fajn a Pánskou šatnu. Připraveno je také autorské čtení na téma „Politická detektivka“, v rámci kterého vystoupí David Jan Žák s knihou Návrat krále &Sumavy a Michal Viewegh s novinkou Mafie v Praze.  Od 13.00 hodin se bude na Masarykově náměstí sportovat – jako obvykle se pojede na kolech Okolo Třeboně a s kufrem a v zimníku se bude běhat se vzpomínkou na Járu Cimrmana a cimrmanology, kteří už s námi nejsou.
 
V sobotu večer, opět od 18.00 hodin, vypuknou pravé české romantické Vánoce, jen o půl roku dříve. „Ne, že bychom pověrčivě věřili na ty konce světa, co mají letos nastat, ale jistota je jistota a tak si Vánoce dáme radši v předstihu,“ řekl Pavel Barnáš. Co by to od loňska bylo za Vánoce bez Půlnoční od Václava Neckáře? K němu se připojí i nejznámější jihočeská seskupení, která se na pódiu potkávají velmi často právě na vánočních koncertech (Epy-de-mye, Třeboňští Pištci, Nezmaři a Žalman a přátelé).
V neděli opět v 11.00 hodin začneme v zámeckém parku divadelním představením pro děti  Noemova archa divadelního souboru Divadlo V pytli Petra Stolaře. Odpoledne proběhne tradiční sraz přátel plavek a l? Rozmarné léto na pláži Ostende a večer bude patřit samostatnému koncertu Michala Pavlíčka v pro něj ne zcela obvyklém prostoru kaple Schwarzenberské hrobky. Spolu s ním vystoupí Monika Načeva a Roman Dragoun.

Festival se letos chce ještě více otevřít městu a jeho návštěvníkům, a to hlavně v zámeckém parku.  Na návštěvníky budou čekat mimo jiné speciálně upečené koláče z novosedelské pekárny, rozšířený bude také dětský koutek, děti se budou moci podívat, jak pracuje kovář, či jak se pletou košíky. Pro všechny bude po celý připravena nabídka hotových jídel od České jídelny přímo na zámku. Pokud jde o avizovanou výstavu, stále není jasné, zda umělci svá díla slovy klasika „našli, nenašli, našli, nenašli, našli, nenašli, našli...?“
Nejaktuálnější informace i předprodej vstupenek naleznete na www.okolotrebone.cz. Pro ty, kteří si koupí přes festivalový web permanentky, jsou připraveny sladké dárky – balíčky s populárními tyčinkami Margot, včetně letošní limitované novinky Margot s ananasovými kousky.
 
Na Okolo Třeboně naváží další letní hudební akce:
28.7. - Léto v Třeboni: první třeboňské vystoupení big beatové legendy - skupiny Katapult
15.8. - Klasika na jihu: Václav Hudeček s komorním orchestrem Jiřího Pelanta (křest DVD)
18.8. - Zpátky do Třeboně:  Jan a František Nedvědovi s kapelou
 
 Václav a Jan Neckářovi pozdrav:
http://youtu.be/lg_ez5FDBFk
 
 
Plakát Okolo Třeboně 2012:
http://youtu.be/hBcPIzWeuSQ
 
 

…………………………………………………………………………
PS :
vánoční okolo třeboně se blíží!
Třeboň 29. 6. – 1. 7. 2012
Vážení příznivci snoubenectví sportu a kultury.
 
Ve svém hledačství způsobu, jak bohulibé činnosti, jako jsou kulturní a sportovní činnost, přiblížit masám, dospěli jsme – mám tedy na mysli kolegy ředitele festivalu Okolo Třeboně – do bodu zlomu, kdy už se na naší dokonalé práci jenom velice obtížně, pakliže vůbec, dá ještě něco zlepšit.
A tu nám sama prozřetelnost seslala nadějnou zprávu! 12. 12. 2012 nastane konec světa. Tato zpráva, která znamená že už se nedočkáme nejoblíbenějších svátků v roce přivedla ředitelství festivalu na myšlenku, že by bylo možné, či dokonce žádoucí, spojit tyto dvě události a oslavit tak příchod spasitele o několik měsíců dříve. Má to hned několik výhod.

 Jednou z nich jsou daleko příznivější klimatické podmínky, dané ročním obdobím, přičemž  vzhledem k charakteristice počasí v posledních letech není vyloučeno ani romantické sněžení v ředitelstvím nově určený &Stědrý den.
Dalším důvodem, proč slavit Vánoce v Třeboni, je sám symbol těchto křesťanských svátků, tedy ryba. Věhlas třeboňského vánočního kapra zaručuje dostatečnou publicitu těchto svátků, spočívající ve skutečnosti, že se lidi rádi nažerou a je jim celkem jedno kdy.

Co se týče průsečíku Vánoc a folkového festivalu, tedy písní a hudby, lze mírnou úpravou repertoáru zúčastněných souborů dosáhnout požadovaného vyznění této kulturní události, protože stejně mají všichni v záloze nějaké písně, či dokonce koledy s vánoční tématikou a tak je prostě opráší  o pět měsíců dřív. Stejně je to naposled a tak aspoň práce, vložená do jejich nácviku nepřijde vniveč.
A konečně, geniální spojení festivalu Okolo Třeboně s Vánočními svátky bude mít zaručenou publicitu i v prodejních řetězcích, neboť čas konání festivalu Okolo vánoční Třeboně se časově kryje se zahájením vánoční reklamní kampaně v těchto chrámech spotřeby. A věřím, že vedení těchto řetězců přivítá zprávu o konci světa, neboť ta jim pronikavě zvýší tržby a bude pak ochotno takto se recipročně podílet na propagaci festivalu.

Možná se vám bude zdát, že jsem opomněl tradiční sportovní stránku festivalu. Zde chci připomenout, že určité změny oproti minulým ročníkům v návaznosti na charakteristiku vánočních svátků už jsou připraveny, ale protože spadají do kompetence sportovního ředitele, nemám bohužel mandát vás s nimi seznámit.
Vzhledem k tomu, že nebylo upřesněno, zda se  konec světa bude týkat jen tohoto konkrétního světa, nebo to bude tzv. totálka, těším se s vámi na další tiskovou konferenci na nějakém jiném, doufám že lepším světě, v druhém případě bych vám rád poděkoval za dosavadní spolupráci a navždy se s vámi rozloučil. Děkuji vám za pozornost.
 
Pavel Zajíc
ředitel pro koncepční a strategickou činnost
Okolo Třeboně
Nezmaři

 
 
 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0296 s