Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 1.12.2021, svátek má Iva 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů:
Registrovaní čtenáři:
Publikovaných článků:
Komentářů:


MěřeníČeské missky volily Miss Deaf World a Miss Deaf Europe!

10.07.2012   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Miss Deaf World and Europe 2012 se stala půvabná Karin Keuterová z Německa. První vicemiss byla zvolena temperamentní Maria Sakvarelašviliová z Gruzie. Titulem druhé vicemiss se může pyšnit sympatická Mariana Laceviuková z Ukrajiny.

Finálový večer Miss neslyšících se odehrál v tak trochu netradiční atmosféře, totiž co se potlesku a ovací týče. Místo tradičního "plácání", se dlaněmi, vztyčenými k pódiu, rychle otáčelo, mihotalo.... Moderátorům večera Miloši Knorovi a Lence Vacvalové pomáhali jejich kolegové s tlumočením do znakové řeči. I porota, v níž mimo jiné zasedli Česká Miss 2011 Jitka Nováčková,  Miss World 2011 Denisa Domanská, herec Miroslav Hrabě, Česká Miss 2011 Jitka Nováčková, závodní jezdec Jan Charouz, útočník HC Slavia Vladimír Růžička mladší, nejmladší česká modelka Dominika Synková a reportérka Kloboukfilm Eliška Jandová, vnímala atmosféru této celosvětové soutěže jinak. "Bylo to hodně silné, plné smíšených emocí", nechala se slyšet Jitka Nováčková,"chvilkami člověka až mrazilo, když si uvědomil, že tančící a na playback zpívající dívky neslyší, nemluví...." Podobný pocit si odnášeli snad všichni. Nejmladší porotkyně Dominika Synková, která již od svých 13 ti let předvádí na molech v Číně, Izraeli, Gruzii nebo Itálii a stala se tváří několika světových značek, řešila nejen celkový dojem ze soutěže, ale také pocity soutěžích dívek. "Byla jsem s nimi chvíli v zákulisí, což mě vrátilo do doby, kdy jsem se poprvé účastnila přehlídky v zahraničí. Nikoho jsem tam neznala, ale uměla jsem se s kýmkoli domluvit. Byla ve mně malá dušička. Tyhle holky jsou z různých koutů světa, domlouvají se jen znakovou řečí, přesto září a jejich výkony jsou.... No, neuvěřitelné!"

Dominika Synková s finalistkami

 
Do soutěže se přihlásilo 48 států! Diváci tak shlédli zástupkyně exotických zemí, jako jsou Malajsie, Paraguay nebo Indie, ale i zemí evropských – Francie, &Svédsko, včetně reprezentantek z ČR i SR. Své finalistky přišli povzbudit zástupci z mnoha ambasád, např. z čínské nebo gruzínské. Největší podporu měla (kromě české a slovenské finalistky) jihoafrická reprezentantka, které přiletěla fandit 20ti členná výprava.
 

Miloš Knor, Dominika Synková a Lenka Vacvalová


Zdroj a foto: www.kloboukfilm.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0326 s