Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 4.6.2023, svátek má Dalibor 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13454
Komentářů: 11381


MěřeníLago di Garda: Italský rekordman vás okouzlí svou malebností

25.07.2012   Michaela Wilhelmová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Najdete ho mezi Alpami a Pádskou nížinou. V Itálii hraje prim. Gardské jezero (italsky Lago di Garda) nemá s délkou necelých 52 kilometrů v celé zemi konkurenci. Skýtá krásná zákoutí, nekonečnou hladinu i hory jako ochranné hradby před ledovým větrem. Tohle místo si prostě zamilujete...

Okolní hory mají štíty s nadmořskou výškou až 2000 metrů. V jejich náruči se ukrývá malebné jezero, pár městeček, idylka na lodi i skvělé koupání. &Sířka jezera činí až 17,2 kilometru, na jeho přeplavání tak raději zapomeňte. Mohli byste se tu utopit a klesnout až na dno. Jen pro informaci - najdete ho průměrně v 136 metrech, nejhlubší místo má ale děsivých 346 metrů hloubky!
 


Lago di Garda uchvátí i milovníky památek. Kromě krásných přístavů tu narazíte na architektonická zákoutí jako z pohádky, ale také na několik středověkých hradů. Ten, který vidíte níže, se jmenuje Scaligero, je ze 13. století a najdete jej v městečku Malcesine. Pokud preferujete ještě starší časy, zajeďte si na poloostrov Sirmione, kde najdete obrovskou zříceninu starých římských lázní.Okolní svahy prorůstají vinice. Mezi nimi postávají barevné domky. S ubytováním problém mít nebudete, turismu se tu věnuje každý druhý. Mezi hotýlky narazíte na řadu vilek nabízejících ubytování v soukromí. Výhled budete mít na vodu - a samozřejmě také na olivovníky a olivy, o ty tu nikdy není nouze.
 
 


Cyklisté se vyžijí na zbrusu nových cyklotrasách, které je dovedou až na hřebeny okolního pohoří. Hladina jezera je rájem větrů. Každý má své jméno, některé jsou jemné a teplé, další mají razanci. Nejlépe se v nich vyznají zdejší windsurfaři. Windsurfing tu patří k nejoblíbenějším aktivitám. Není to nic pro vás? Anebo můžete prostě jen bloumat a kochat se. Že máte radši adrenalin? Lago di Garda je oblíbenou destinací tandemových seskoků.
 


Pokud se po zdejších charakterictických silnicích (z každé strany jezera vede jedna) rozhodnete jezero objet autem, urazíte 160 kilometrů. Potkáte jak skvosty přírody, tak stavitelství. A také řadu zábavních podniků - o to, že byste si tu neměli jít večer kam zatančit, se tak bát nemusíte...
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0626 s